Série(2) / Epizody(22)

Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri – bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva. Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde – mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine? (TV JOJ)

borec999

Politická satira, ktorá sa ako obyčajne na slovenských obrazovkách dlho neohriala a potvrdila, že podobný formát nie je a nikdy nebude určený pre masy(a pre masy slovenských divákov dvojnásobne), ale len pre úzky okruh ľudí. Nebudem tvrdiť, že Ministri sú bezchybní, že som sa pri ich sledovaní nonstop váľal od smiechu ani že je to najlepší slovenský seriál. No stokrát radšej dám šancu podobnému formátu, ako sledovať 200 dielov Oteckov, 400 dielov Búrlivého vína a podobné zameniteľné seriály o ničom, ktoré sa u nás točia ako na páse. Za pár vydarených narážok a gagov a za chuť, resp. odvahu sa do niečoho podobného v našich podmienkach pustiť si to aspoň 3* zaslúži. Podobnosť so sociálnymi demokratmi, ktorí dennodenne robia len to najlepšie pre ľudí a v žiadnom prípade neukradli a nespreneverili ani cent je totiž miestami celkom trefná 55% ()

argus123 odpad!

trapno humor v slovenskej televízií pokračuje. Nemam nič proti politickemu humoru, Rasťo Piška a jeho Adamsovci navždy ostanu v mojej pamäti. Ale tolkoto nuteneho, krčoviteho humoru, založeneho na prehnanej až vymyslenej stereotypizacií som v živote nevidel. Keby to bolo natočene aspoň tym štylom ako Mafstory, to by bola pecka. Ale toto je jedna velká tragedia. Herci, režiser, scenarista si potrebuju len vybyť zlosť na vlade SR, a bohužial ak vas pohltí poburenie a zlosť či chuťky demonštrovať niečo. Tak humor na konci stoji za velké h***o. A to je bohužial tento prípad. Tešil som sa na tento serial že to bude pokračovanie linie Mafstory o mafií, Profesionali o policií a Ministri o politikoch. Ale kvalitou humoru je to úbohe a trápne. U mňa bohužial odpad. PS: A tí čo o tomto hovoria o kvalitnej politickej satire, nevedia nič o satire. Pustite si Rasťa Pišku a Adamsovcov, toto je politicka satira ! Tento serial môže akurát handry fajčiť. ()

kreion

Keď som bol malý, tak podobný humor robiil Skrúcaný / Piško / Noga / Jaro Filip na autokazety vo zvukovom seriáli Stredoslovací. Na to, aby si človek Ministrov užil, sa vyžaduje veľa orientácie v politike posledných 15 rokov. A to je zrejme achylová päta tohto seriálu ale zároveň aj jeho najväčšia sila 5/5 ()

karelkilian

Když jsem tento seriál zaznamenal, očekával jsem, že to bude něco v duchu „Jistě, pane ministře“ a „Jistě, pane premiére“. Samozřejmě jsem nečekal britský humor, ale logicky jsem předpokládal, že to Slováci okoření svým specifickým humorem. Nakonec jsem nebyl zklamán - jednalo se o vcelku podařenou politickou satiru, na kterou na českých obrazovkách již nějaký čas absolutně nemáme šanci narazit. Slováci potvrdili, že se nebojí dělat si srandu z ničeho a nikoho, ačkoli některá témata už byla přeci jen trochu na hraně. Mile překvapil Tomáš Maštalír v roli premiéra, která byla o dost jiná než jeho působení v seriálech Pán profesor či Za sklom. Naopak Marián Miezga plynule navázal na svou roli mafiána ze seriálu Dovidenia, stará mama! Mnohokrát jsem se bavil nad tím, jak i po bezmála 30 letech po rozpadu republiky máme v obou státech prakticky stejné problémy. Slováci nás však překonávají v tom, že se nebojí si z nich dělat legraci - často i hodně drsnou. Samozřejmě asi nikdo nečeká kdovíjak sofistikovaný humor. Celkově vzato: seriál bavil a vlastně byl celkem ze života. Obsazení se u některých ministrů povedlo, u části bych asi našel lepší adepty. Ale byla to taková příjemná oddechovka, u které se dal vypnout mozek a občas i trpce zasmát. Bohužel nijak nezaujala hudba ani kamera. Za sebe dávám tři hvězdičky. ()

Autogram

Po všetkých odpadoch, ktoré sa z hornej dolnej za posledné roky vyrojili, som ani neveril, že je možné, aby v komerčnej televízii vznikla skutočne zábavná politická satira. Je pravda, že je prvoplánová, určená pre jednoduchého diváka, ale to ako oddychovku aj očakávam. V seriálovej osemčlennej vláde sa nájde každý reálny minister, a nie je to pekný pohľad. Preto aj toľko hodnotení odpadom, keď voliči a obdivovatelia vládnych strán nepredýchajú takto karikovanú skutočnosť. ()

• Postava Michala Režného (Faser) v tomto dieli bojuje proti podozreniu z toho, že je homosexuál. Rovnakú situáciu rieši herec so svojou postavou aj v prvej epizóde seriálu Hrobári (od r. 2019). (Johnny.ARN)