The Fanatic

Moose (John Travolta) je vášnivý filmový fanúšik, ktorý je posadnutý svojím obľúbeným akčným hrdinom, Hunterom Dunbarom (Devon Sawa). Keď má konečne príležitosť sa s Hunterom stretnúť na autogramiáde, je vykázaný jeho spolupracovníkmi a o svoju šancu prichádza. Preto vyhľadá pomoc jeho priateľky Leah (Ana Golja), skúsenej paparazzi, ktorá vie, ako nájsť dom, v ktorom jeho obľúbená celebrita žije. Moose sa rozhodne Huntera tajne sledovať a konečne sa dočká aj osobného stretnutia, ktoré si podľa svojho názoru zaslúžil. Spočiatku je úplne neškodný, lenže časom jeho posadnutosť začne silnieť. Moose sa k domu opakovane vracia, návštevy naberajú na intenzite a herec Hunter Dunbar sa ocitá v skutočnom nebezpečenstve. (TV Markíza)

oveckaoa odpad!

Tohle točily snad postižení pro postižené nebo já fakt už nevím. Hlavní postava je těžký zoufalec, který věčně nemá peníze přesto se zde projíždí na mopedu vypadá tak uboze, že pokud bych ho potkal na ulici z lítosti mu hodím snad i desetikorunu. V Los Angeles vystupuje v uniformě člena hradní stráže z Anglie a říká tam sračky o lákání lidí do Anglie v Americe (co to kurva je). Všechny postavy jsou tam snad postižené (psychicky a duševně minimálně) několik případů Moose je totální mrzák (viz výše) jedna rana by ho nejspíše zabila (možná i od toho kluka) přesto to Huntera nenapadne všichni ví kde Moose bydlí (předpokládám) , ale nikdo za ním nepošle ani policajty ženská mu dá apku kde bydlí celebrity a diví se , že byl u něho doma (co jako čekala, že ho tak obdivuje?). 5 procent za to, že tam řekl , že remake Maniaka je přeceněný film (dle mého názoru je to dokonce sračka). Nechápu, že to vyhrálo pouze nejhoršího herce a ne nejhoršího režiséra, film, scénář, vedlejší role atd tady se měly rozdávat Zlaté maliny ve velkém. Tohle je po ´´hercích,, co hrají v Asylumovkách nový level. ()

JohnSmith odpad!

Tak tohle bylo fakt moc.Travolta nám klesnul na samé dno, doufejme. Protože jestli ne a nemá se od čeho odrazit, tak nám takových sraček naservíruje ještě dost. ()

blackkocour

Miláček národa, výborný herec s vynikajícím hereckým nadáním, nejžhavější milenec, výnosný adept americké filmové akademie, a.. tohle všechno John Travolta není. Od dob Pulp Fiction, a taky dob kdy už v žádném normálním filmu bohužel nehrál, tak se z něho stala jen uhynulá troska s divným přistrškem. Mně je ho i celkem líto, fakt se snaží a nikdo jeho charismatický talent prostě nechce dotáhnout. No, ale pohořelé hvězdy mužem rozebírat jindy, tady přichází na scénu pomatený hipster s celkem vkusnou havajskou košilkou, který se trochu ztratil po cestě k domu pana Afflecka a s jeho přítelkyní Jasona Lee, zavítal k domu Uwe Bojlera. No, a kdo jiný má tolik páveckého ega, než béčkový herci kteří musí svojí nadřazeností otravovat neškodné a milé downáky. Tenhle film není zase taková pastva na smetiště, jak to mnozí z "předných kritiků" ověnčují a škatulkují jak žida v ghettu. Ne, jen to je hodně retardovaný a nedotažený snímek, který nedostal více pozorností než u pár divných uživatelů libující každou snuff švárů, a intelektuální dokument o rozpadlé kadiboudě v obci Broubetín, na téhle databáze. Kdyby se tu možná více soustředilo pořádně na scénaři a nějaké té vnější logice, než jen na žraní toustu s plnotučnou majonézou s burákovým máslem, mohlo to dopadnout i obstojně, a aspoň nad 40% Já se bavil při pohledu na retardovaného Travoltu, jak si v masce Johnyho z Pátku třináctého snaží umělým nožíkem vykuchat béčkovou rádoby celebritu. Nelíbilo se mi moc jednání pana důležitého, a tak hnusně se chovat k downákovi s hepatitidou. #podzimnisklizen [2020] ()

sedm.1

John Travolta i v tomto snímku potvrdil, že je vážně výborným hercem, jelikož jeho ztvárnění ústředního hrdiny, zaostalého Moose, je tu vážně výrazné, a ona proměna z neškodného lidumila se zálibou ve filmech a hercích na posedlého fanatika je skutečně přesvědčivá a uvěřitelná, o to víc je pak ovšem škoda, že se tomu tak nestalo v rámci jiného filmu, než právě této poměrně dost obyčejné podívané, kterou určitě ale zároveň nechci označit ani za celkově špatnou, jelikož jí spíš srážejí jednotlivosti, než aby vyznívala mizerně jako celek. Jinými slovy, tvůrci nedokázali udržet kvalitativní úroveň filmu po celou dobu jeho trvání, a tak se tu poměrně pravidelně střídají filmařsky silné, fungující a působivé momenty, s těmi vyloženě béčkovými, tuctovými a nepatřičnými, které navíc především v závěru začnou převažovat, čímž je to s celkovým dojmem pak jak na houpačce, kdy jsem si chvílemi říkal, že si to nic nezadá s tím nejlepším, co dramaticko/thrillerová tvorba nabízí, aby vzápětí přišla scéna vystřižená jak z brakové produkce. K negativním pocitům pak přispěla ale bohužel ještě i prakticky nulově navozená atmosféra a zcela nefunkční napětí, stejně tak jako pár nelogistických bot, takže ve výsledku toho pozitivního až tolik nezůstává, přesto všechno jsem ale i tak přesvědčen, že jako nenáročná filmová jednohubka The Fanatic jistě není vyloženě špatným filmovým produktem. ()

woodsman

taka zaujimave podla mna dobre zahral fanatika Travolta dobry herec ten konec dost masaker nakonec ten herec bol riadny zmrd ()

SatyR.film

Posadnutý filmový fanatik Moose (John Travolta), vykreslený ako dement a dobrák v jednej osobe, ktorý by dokázal nad vestou svojho idola Huntera aj onanovať sa za každú cenu snaží získať od neho podpis. A ako to už býva, nedopadne to dobre pre nikoho z nich. 30% ()

korok

Tak tohle pro mě vůbec nebylo tak špatné, jak se zdá podle zdejšího hodnocení. Atmosféru to mělo a Travolta zahrál toho vyšinutého fanouška, zralého tak do psychiatrické léčebny, výborně. Někde jsem četl, že Fred Durst natočil tento film na základě vlastního zážitku. Ocenil bych ale kdyby se místo režírování, raději více věnoval kapele Limp Bizkit a vydání už deset let slibovaného nového alba. ()

Johny M.

Velký překvapení. Za prvé z role Travolty a jeho výkonu a za druhý z těch hoven co čtu v komentářích, který ho za to kritizujou. Jasně, neni to žádná velká filmařina, ale mě to až nečekaně zaujalo a pobavilo a ten Travolta si tu sandlerovskou roli střihnul fakt skvěle. Durstovo pomrknutí za Limp Bizkit (Moose jsem viděl shodou okolností na den přesně 20 let od vydání jejich top desky) taky dobrý... ()

rublik05 odpad!

Námět vypadal slibně. Šílení fanoušci, kteří svým modlám otravují život a v některých případech jsou všehoschopní, tak o těch by mohly některé přední celebrity vyprávět. Jeho zpracování je však šílená směsice naprosto bizarních postav, mizerných hereckých výkonů a ve finále i naprosto stupidního příběhu. Travolta se sice snaží, přesto díky špatnému scénáři působí dost komicky. Celý film je vlastně taková tragikomedie, kdy divák absolutně neví, kdy se smát nebo brečet. Když se tvůrci snaží zahrát na vážnější notu, jejich snahy však vyzní zcela do prázdna. The Fanatic nemá atmosféru, nemá kvalitní děj, shlédnout ho celý je doslova čisté utrpení. Už název avizuje, že si snímek užijí snad jen opravdoví fanatici. Příště už ne, díky. 0/10. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Travolta se tu absolutně nehodil, ikdyž strašně chtěl hrát na Oscara...chacha :D Primitivní scénář o tom jak chtěl dostat podpis. Konec. ()

jokino

Takéto filmy sa dnes len tak nevidia a ak áno, tak len málo.. Mimo tých "chujovín" precpaných CGI, čo Hollywood chrlí posledné roky ako na bežiacom páse a dejovo nestoja za nič, konečne film (zrejme nízkorozpočtovka), ktorý je iný, vymyká sa bežnej šablóne a ukazuje aj na 1 z mnohých temných stránok filmového "pozlátka".. Travolta psychicky chorého fanatika do filmov a do konkrétneho herca, zahral v mojich očiach výborne. K tomu ešte podmanivý, mrazivý, depresívny a znepokojujúci soundtrack, toto im u mňa celkom vyšlo.. K "dokonalosti" to má síce ďaleko, ale inak, ok. ()

Tomas_PO

Výborný námet, s ktorým sa isto stretla nejedna väčšia, či menšia celebrita. Travolta to zahral bravúrne, až nepríjemne vieryhodne. No to je asi tak všetko. Zbytok filmu tvorila už iba divná animácia, nelogické dejové postupy, či triviálne scény. Škoda, je to nevyužitá téma. Neostáva sucho skonštatovať, že režisér Fred Durst by sa mal venovať radšej kapele ako filmu. ()

Kubwajs

Čekal jsem plnohodnotnej Thriller,kterej bude mít opravdu atmosféru , bohužel jsem nedal na hodnocení a přes všechno jsem si tu ehm sračku pustil. Nechápu co Travoltu donutilo natočit tenhle fiilm. Asi jen blbá sázka ... ()

KapitanKuraz

Ono vlastne film dokonale vystihol, to čo mal a teda logicky by bol na 5*, ale je tak otravný, že sa na to poriadne nedalo pozerať, bez kvapky alkoholu a radšej ho ani nemali točiť tak teda 45% ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)