Mandalorianský nájemný lovec přijímá lukrativní zakázku pro záhadného klienta. (Disney+)

The_soloist

Z počátku to bylo trošku utahané, předvídatelné a příliš hnané do nostalgie, ale finální přestřelka epizody dokázala napravit úvod. Bohužel mě zamrzela výše zmíněná stopáž, která byla pro startovní epizodu opravdu krátká. Na druhou stranu si seriál drží tajemnost a to je pro televizní fanoušky Star Wars něco raritního. ()

Madhuri

Start zatím dopadl nad mé očekávání. Takhle měly vypadat sequely. Na rozdíl od nich tady tady totiž cítím to spojení se SW světem (a ne jen pomocí postav z OT jako je to v sequelech). A to třeba v tom, že se tady KONEČNĚ objevují i staré známé rasy které do SW universa patří- Trandoshani, Rodiani, Twi'lekové, Quorani...A celkově velký počet alienů, což je pro mě obrovské plus, protože absence starých SW ras a alienských ras celkově, mi v nové trilogii hrozně vadí. Objevuje se tu i klasická technologie co ze SW známe...Kostýmy rovněž perfektní, stejně jako prostředí. Pro ty co tady plivou na špatné CGI a podobně- víte že ty lodě a podobné věci se tady natáčí klasickým způsobem? Jako že třeba ta Manďákova loď je model? Že Yoďátko (které je mimochodem nejroztomilejší ever- kam se hrabou Porgové!) je loutka? Tohle je za mě další velké plus, protože to přesně zapadá do toho OT feelu. Vůbec mi tady třeba nebude vadit, pokud se nedočkáme žádných epických bitev, protože za mě se to do seriálu zatím nehodí a kdo se o SW universum více zajímá, dobře ví že (minimálně v prvních 6 filmech) to není jenom o epických vesmírných bitvách. Už se těším na další díly a kterým směrem se seriál vydá. A hlavně doufám ve více podobných počinů! Hodně v tomhle cítím Sola, který se mi osobně hodně líbil stejně jako Rogue One. Tohle je ten směr kterým bych ráda viděla že se bude Disney v rámci SW ubírat a nebude z toho dělat obyčejné bezmyšlenkovité blocknustery, které jsou jen o epických bitvách a wow efektech, jako to předvádí v 7 a 8...Zkrátka jen tak dál a už se nemůžu dočkat Obi-Wana! ()

petrsponar

Jakožto polotní díl který má pouze 38 minut,mě to velice zaujalo,je fajn mít tam takovou western atmosféru.konec navnadil chci vidět víc..P.S musím si něco nechat na další epizody,ale zatím můžu říct že je to úspěch ()

Brock

je to úplně jiný, než na co je divák SW zvyklej, ale není to vůbec na škodu :) jediné co bych vytknul, je ta jeho loď. Tu bych si z Lega nekoupil... (Slave 1 totiž mám v UCS) ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Zajímavé. Moc víc k tomu po 1. epizodě říct nejde. Prostředí poutavé, postavy temné stejně jako příběh, hudba se snaží vynikat a celkem jí to jde. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že mám vědět víc a chápat o co jde. Na ploše 30 minut se nám má otevřít nový SW svět a my se do něj ponořit. Zatím plavu na hladině, jelikož nevím, co mě čeká pod ní. Černobyl pojednával o profláknuté události z neprozkoumaného úhlu. Aby bylo jasno, těžko se navazuje vztah na něco, co je tak tajemné. Tohle nebude 20x30 minut, ale jen 8x30 a proto mám pocit, že nás čeká přílišná nedoslovnost. No počkám si na další, ten rozhodne. Edit: Nerozhodl. Třetí už ano. 65%. ()

Marcas

9/10. Super rozjezd, těším se na další díly. Akorát, jak už někdo podotknul, tohle je díl, který by snesl klidně i hodinu. Myslím, že Disney udělalo obrovskou chybu, když tenhle seriál legálně pustilo pouze do několika málo zemí a myslím, že toho ještě budou litovat, protože spustit na začátek Disney+ hned takovýhle seriál... tleskám! Nemohou se ale potom divit, že to bude možná jeden z nejstahovanějších seriálů. Konečně to vypadá na pořádný Star Wars seriál schopný konkurovat těm nejlepším seriálům vůbec. Hned jdu na další díl. ()

Illithune

Jednak jsem čekal spíše nějaký rozvinutější a důkladnější příběh, který se bude dále táhnout napříč celou sérií. Druhak jsem počítal s delší stopáží, než pouhých 38 minut. Nicméně abych byl upřímný... Líbilo se mi to... Hlavní hrdina je děsně cool badass, vizuálně se mi to líbí a závěrečná přestřelka byla taky fajn... Jsem zvědavý na následující epizodu, doufám, že se nám příběh nějak rozvětví... Ale abych byl upřímný... I like the odds! ()

jjjerry

Příjemné překvapení. Konečně to není "Disneyovka" pro děti. Správná temná atmosféra. Cítím epizodu IV. Lehký nádech westernu "Firefly". Chci jen delší díly, více temnoty a více všeho =) Hudba mě zatím zklamala. PS: viděno na torrentu :-) P pro zdejší "3D grafiky": Co bylo na té grafice béčkové? a levné? Mně přišly efekty velmi dobrý. ()

tele.kom

První Disney Star Wars, které působí originálně, ale zároveň si ponechávají atmosféru původních Star Wars. Vizuálně mi Mandalorian přijde dokonce lepší než nová trilogie. Výtky některých komentátorů k "b-čkovým efektům a nevyužitému budgetu" nechápu, Star Wars pro mě nikdy nebyli o vesmírných bitvách a je celkem jasné, že Mandalorian takovýmhle seriálem ani nikdy být nechtěl. Jsem zatím velmi příjemně překvapený a dávám lepší čtyři hvězdy. ()

HennessyVSOP

Zatím jsem optimista a dávám za čtyři hvězdy, protože doufám, že zbytek seriálu nebude podobně jako clone wars - krátká stopáž s debilním lineárním příběhem. Snad ne. Jinak je to relativně OK, atmosférou někde na pomezí staré trilogie a Solo a celkem mě to baví a to včetně těch 80kových efektů. Naopak díky té helmě zas až tak moc nefunguje charisma hlavního hrdiny a třeba vtipy v kombinaci helma vs. robot opravdu nepůsobí lidsky (což by humor měl). To je ale tak jediná výtka, kterou kromě děje mám. ()

KukulienkaHO

Som unesený. Parádny vizuál a skvelí herci - v tom to vyniká. Je vidieť, že sa Jon Favreau so scenárom vyhral a prácu na ňom si užil. Pretože to celé pôsobí ako dielo fanúšika pre fanúšikov, ktorým Jon určite je. Veľkým fanúšikom je aj Dave Filoni, ktorý si po animovanej tvorbe vyslúžil miesto aj v hranom projekte. V prvej epizóde sa hneď chopil réžie a musím uznať, že si nepočínal vôbec zle. Epizóda ako taká funguje dobre, aj napriek drobnostiam. Hudba, tá je u mňa pri Star Wars jednou z hlavných priorít. A Ludwig Göransson ju poňal dosť odlišným, možno až odvážnym spôsobom, za ktorý môže byť u fanúšikov ostro skritizovaný. Mne ale hudba sadla. Samozrejme nie je to to, na čo sme pri Star Wars zvyknutí, ale všetci vieme, že tu John Williams nebude večne a bude potrebovať náhradníka ("The Rise of Skywalker" bude jeho posledný SW projekt), ktorý bude pri Star Wars hlavným skladateľom. Disney a Lucasfilm teraz dávajú vo svojich projektoch priestor novým a mladým hudobníkom, aby našli do budúcna toho správneho. Prvá epizóda s názvom "Chapter 1: The Bounty" teda splnila moje očakávania a v niektorých ohľadoch ich dokonca prevýšila. P.S.: Počas niektorých pasáží som mal zimomriavky. ()