Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Kapitola 2: Dítě (S01E02)

(epizoda)
  • USA Chapter 2: The Child (více)

Mandalorian našel, co hledal, avšak jeho loď rozebrali pouštní sběrači a on nemůže opustit planetu. (Disney+)

Atrekan

No, druhý díl byl takový dost "mezičasový", děj se nikam neposunul, nic moc nového o Mandalorianovi jsme se nedozvěděli. Epizoda se zaměřovala hlavně na základní setupnutí "dítěte" a rozhodně to vypadá, že bude v budoucnu hrát v seriálu větší roli (možná se dočkáme i novýho Řádu Jediů?) ()

Dolby.130

Veľmi podarený diel. Nosorožec čo nesie chlpaté vajcia? Hmm len v preďalekej galaxii. Len škoda, že epizódy sú tak krátke. A ten Baby Yoda je úplne top a neskutočné roztomilý. Len to, že takého veľkého nosorožca zapichne nožom a ten sa hneď položí bolo trochu mimo ale odpúšťam im. ()

Wyrdas

Souboj s pouštními piráty, souboj s pouštním chlupatým super nosorožcem, souboj s vesmírnými židy - fyzický i diplomaticko-obchodní. Mnoho soubojů a přesto to nebyl plochý díl jen o akci. Bejby ukázalo, co umí a tím jsme se dostali k jádru pudla. Každopádně jak žido-cikáni dokázali očesat Mandovu loď, to respekt. A že to puzzle dokázal složit zpět, to je ještě větší frajeřina. ()

Najt

Mandalorian je skvělej charakter a potěšil i Nick Nolte, ten vypadá parádně. V podstatě je to mini epizoda, kdy musí Mando splnit vedlejší úkol. Začátek je tak pozvolný a seriál vůbec nespěchá, jenže to technický provedení, výborná hudba a luxusní vizuál stačí k tomu, aby se divák bavil i v době, kdy jen Mandalorian sedí a machá rukama, když startuje loď, nebo při jeho typický Pedropascalovský chůzi. ()

PaulCZE

Za pár postřílených star wars lakatošů dávám *, jinak opět prostoduchá záležitost kde 2/3 stopáže vyplňují prodloužené záběry ve kterých se vůbec nic neděje a nebo zcela jalové SW bitky. ()

stephano

Jon Favreau a jeho CGI mě baví a hlavně protože je na urovni, kterou má snad jen Michal Bay. Dalším dílem mi seriál připomíná to nejlepší z RPG žánru. Prosím už chci další díly. ()

0verseer

”You need to drop your rifle.” ”I'm a Mandalorian. Weapons are part of my religion.” Druhá epizóda svojou kvalitou navodzuje na skvelý pilot. S jedným (ne)patrným rozdielom. Na scéne sa tentokrát už objavila Sila a v nepatrnom zdvihnutí ruky “baby Yodu” ju bolo cítiť viac ako v úvodných dvoch filmoch novej SW trilógie. Bravó! ()

Renie42

Ty zvířata mi připomínali vyhynulý tvory ani ne tak z období dinosaurů, ale potom z třetihor, takové chodící cosi, které si můžete osedlat a velký chlupatý nosorožec s obřím rohem. Mandalorian je drsný chlap, ale malé mimi ho trochu zjemňuje a ukázal, že v sobě něco má a ta síla tam je. ()

Parabot

Jestli tohle je směr, jakým se má dál ubírat Star Wars frančíza, tak jako jo! Jedinou výtku, kterou vnímám je, že by si Ludwig mohl hudebně odpustit symfonické pasáže ala Willliams a víc dělat věci po svém. PS. Ty díly by měly být delší. ()

The_soloist

Druhý díl se na rozdíl od toho prvního nebere vůbec vážně, což je jedině dobře. Cynické chování Mandaloriana spolu s mini Yodou a "cigoši" je místy dokonce solidní komedie. Tvůrci se musí opravdu ocenit za jednoduchost, se kterou k dílu přistupují. Je až udivující, že i přes necelou půlhodinku tato epizoda dokázala zahrnout humor, napětí, dojetí a vyvrcholení. Zároveň se ovšem trochu obávám o celkovou tvorbu Disney +. U Star Wars mi to překvapivě tolik nevadí, ale pokud se plánuje podobná stopáž i u Marvelu, mám s tím problém. Na druhou stranu je to více než pravděpodobné, když si člověk uvědomí, kolik látky nám chce Disney v budoucích letech ukázat. ()

Frca

OBSAHUJE SPOILERY Tady už dávám za 5*. Mandalorian je prostě badass. A jeho cíl, kterého měl zabít, ale se kterým nyní cestuje nám taky ukázal, že naproti tomu, že je v těle dítěte, tak si taky nic nenechá líbit. Trochu mě štve, že se v minulém díle zbavili postavy droida, kterého hrál režisér Ragnaroku. Ale co se dá dělat. Je to krutý svět lovců odměn s zde přežijí jen ti nejsilnější. ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Moc velký pokrok se nekoná. Spíše si musíme zvyknout a přijmout jaké to je. Příběh jakožto veškeré podání je stále minimalistické. Malý Yoda (jeho druh nemá název) je roztomilý a rovněž tajemný a jsem rád za využití loutek. Víc nám toho 2. díl nenabídl. Snad příště přistane na zajímavější planetě se zajímavějším děním. Edit: Naštěstí ano. 75%. ()