Reklama

Reklama

Mandalorian - Season 2 (2020) (série)


Kapitola 13: Jedi (S02E05)

(epizoda)
  • USA Chapter 13: The Jedi (více)

VOD (1)

Mandalorian cestuje na planetu, které vládne krutá místodržící, jež má velice mocnou nepřítelkyni. (Disney+)

Recenze (89)

Praxis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celá výprava dílu byla z celé druhé řady výrazně nejslabší. Některé CGI momenty dokonce vyloženě bily do očí svojí odfláknutostí a když to porovnám s naprosto filmovou výpravou prvního nebo třetího dílu, tak se rozdíly objeví ještě výraznější. Nicméně dějově se nám to konečně někam posunulo a Ahsoka Tanu konečně na scéně. A Grogu k tomu. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě celá potíž spočívá v tom, že SW byly velmi komplexní příběh, rodinné drama mixlé soubojem dobra se zlem, bylo tam intrikaření, přátelství, láska...kdežto Mando je jen roadmovie, které je vytuněno odkazy na jiné příběhy, resp. na postavy, které diváci znají. Takže tvůrci vlastně parazitují na SW...za nadšeného povyku fanoušků... aniž by vymysleli něco nového...krom pidiušáka. Já jim to tedy nežeru, takže nekriticky můžu podotknout, že obsahově to byla opět prázdnota a ano, vizáž Ahsoky byla smutně odfláklá. Vypadala jako modrá ženská s divnou čepicí. Ale ano, atmosféra dobrá...nicméně dějově se to hodilo tak do CW jako 25 min. výplňová epizoda. ()

Reklama

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dlouho očekávané shledání Baby Yody s "jeho druhem", na které nás navnadilo a připravovalo x předchozích epizod, je nakonec celkem dost antiklimaktické, Ahsoka nám v podstatě sdělí že sorry, musíte jít zase o dům dál a zkusit to u jiných Jedi, přičemž sama podotkne, že jich už moc v galaxii není, resp. ona sama pravděpodobně o žádném dalším neví, čili ta cesta na další planetu může být naprosto k ničemu a zbytečná, navíc když nebyla schopna pomoct ona, tak proč by jiný Jedi měl uspět? Plus souhlas s dO_od, tento díl byl v podstatě epizoda SG1 - O'Neill a jeho tým přijdou do zaostalé vesnice, která je pod krutovládou Goaulda XY, kterého však nakonec po epické přestřelce přemůžou a tento primitivní svět zachrání, the end... ()

Daniel2003 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem hodně rozpačitej. Ahsoky nástup je zvláštní, jiná herečka je na její osobnosti silně znát a Ahsoka je tím v podstatě někdo úplně jiný. Její vlasové rohy jsou okatě umělé a v průběhu dílu víc a víc omačkané. Nic moc. Souboje dobré, atmosféra taky, ale kam mizí ten budget? Začíná mi docházet trpělivost, protože triky jsou sice parádní, ale ta výprava silně kulhá. ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když jest toto díl, na který jsem čekal od potvrzení 2.s., tak nakonec nemohu dáti plný počet. Ne snad kvůli představitelce Ahsoky, ale kvůli tomu naprosto okatému městečku alá feudální Japonsko. Už před mnoha lety jsem si samoz. všiml, že ve SW obecně jsou silné vlivy Japonska, Indie a dalších kultůr, ale tady to už přehnali. Včetně asiata. Pořád jsem si říkal, že to je někde na Zemi a ne na nějaké SW planetě XY. Co se týče Ahsoky, obsazení řadím mezi lepší průměr, páč to mohlo dopadnouti hůř, ale i lépe. Nevím sice, jak velké ego má Rosario Dawsonová, ale pokud by jí to nevadilo, předaboval bych ji Ashley Ecksteinovou a bylo by to takrka...dokonalé. Ale herečka se snažila a i ten hlas byl chvílemi skoro jako pův. originál. Jen ten její plášť a ty pytlovité kaťata, z ní chvílemi dělaly jakousi beztvarou blob bytost.;-) Zmíňka o Thrawnovi...palec nahoru. Sice se zde dovíme jméno ušatého skřítka, ale mě to zní jako svařák nebo postava z uspávanky jménem GofTG. Takže zůstanu u baby Yody, pokud vám to nevadí. Jinak, byl to fakt zvláštní pocit viděti naživo Ahsoku. To tedy ano. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (13)

  • V tomto díle se objevila v jedné z rolí další známá persona ze světa slavných sci-fi filmů, a to Michael Biehn, který hrál vojáka z budoucnosti Kylea Reesea ve filmu Terminátor v roce 1984 (mihl se i v Terminátorovi 2, 1991) a velitele vesmírných mariňáků Dwaynea Hicksa ve filmu Vetřelci (1986). Na některé rysy těchto dvou slavných postav jsou dokonce v Mandalorianovi i dvě reference. (Sidarius)
  • I v tomto díle se objevilo mnoho odkazů na originální Star Wars filmy. Při příletu na Corvus je Razor Crest skenován ručním skenerem vesmírných lodí, který používali rebelové ve Star Wars Epizoda IV (1977) při příletu Millenium Falcona na Yavin 4. V zahradě magistry Morgan Elsbeth (Diana Lee Inosanto) v Calodanu byl zase k vidění závlahový systém velmi podobný tomu z pouštní farmy Owenů na Tatooinu, který se objevil ve Star Wars Epizoda IVStar Wars: Epizoda II (2002). A brána města Calodan vydávala při otevírání velmi podobný zvuk, jako brána Jabbova paláce na Tatooine ve Star Wars Epizoda VI (1983). (Sidarius)

Reklama

Reklama