Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Kapitola 13: Jedi (S02E05)

(epizoda)
  • USA Chapter 13: The Jedi (více)

Mandalorian cestuje na planetu, které vládne krutá místodržící, jež má velice mocnou nepřítelkyni. (Disney+)

Remivsremi

Ahsoka Tano a její působivé světelné meče. Užil jsem si každé problesknutí, mávnutí, protnutí. Tísnivá atmosféra, jedna westernová přestřelka, parádní samurajský souboj a trochu postesknutí, že se Ahsoka nepřipojila k partě. ()

BROKEN_

Plakal jsme štěstím! ÚŽASNÁ EPIZODA! Pro mě osobně se jedná prozatím o nejlepší epizodu. Ashoka se mi líbila, ale na začátku jsem měl pocit, že si Rosaria vzala na sebě cosplay Ashoky a hraje si na ni. Ale to se po chvíli změnilo a začal jsem v ní vidět Ashoku. V pohybech mě Ashoka lehce nepřesvědčila, plus ty její "vlasy" neodpovídají délce z finále seriálu Rebels, ale jak řekli sami tvůrci, bylo to kvůli akčním scénám, kde by ty delší "vlasy" vypadali divně, takže jsem ochoten to odpustit. Konečně jsme zjistili jméno Baby Yody, plus závěrečné překvapení v odhalení jedné postavy, kterou fanoušci Star Wars moc dobře znají byla překvapující a zároveň potěšující. Dave Filoni na hrad! Tvůrci dávají fanouškům to co chtějí a toho si neskutečně vážím! Jen tak dál. Doufám a věřím, že jsme se s Ashokou neviděli na posled. P.S. Vidět ji se světelnými meči byl nerdí orgasmus. Miluju to! ()

Sany33

Príbeh: Mando sa v hľadaní vhodného domova dostáva na planétu kde vládne odnož imperiálnych odpadlíkov. Jeho cieľom je nájsť rytierku Jedi, ktorá mu o jeho tajomnom, malom spoločníkovi objasní určité skutočnosti. Prevedenie: zabehnuté koľaje síce neopúšťame ale nakoľko sa v seriály objavuje najlepšia Jedika novej éry tak je mu to odpustené. Ahsoka je určite to najžhavejšie zbožie medzi pôvodnou trilógiou a úplne novou. Ale opäť ako tomu býva sme sa nijako extra nikam neposunuli. 93% ()

drackula

Oooo áno. Tak táto epizóda mala naozaj všetko. Ponurá planéta pod rukou diktárora. Nezmieriteľná dvojica v samovražednom boji. A na záver westernový duel. Jednoducho paráda. Teším sa, že Ashoka bude mať vlastný seriál. Tu bola geniálna. 100% Disney plus ()

Krabak

Nepíšu recenze k jednotlivým dílům... Ale na Ahsoku jsem se šíleně těšil a po zjištění, že do děje bude zapojen i Thrawn? Sakra jo! Konečně SW začínají i ve filmové verzi komponovat jedny z nejlepších postav tohoto vesmíru --->100% ()

f7r

Ty bílé světelné meče nejsou zrovna "live action friendly" (až moc vypadají jak obyčejné zářivky) a začátek v mlze tak vypadá na úrovni leckterého fanfilmu, nicméně celkově jde opět o hodně zdařilou epizodu. ()

LachtanShows

Cením konečné zapojení rytířů Jedi, o těch jako nefanoušek SW vesmíru alespoň něco málo vím. Rosario Dawson skvěle pasující do této velmi očekávané role, k pětikvaltu ale stále něco postrádám. ()

cyphercz

Dlouho očekávané shledání Baby Yody s "jeho druhem", na které nás navnadilo a připravovalo x předchozích epizod, je nakonec celkem dost antiklimaktické, Ahsoka nám v podstatě sdělí že sorry, musíte jít zase o dům dál a zkusit to u jiných Jedi, přičemž sama podotkne, že jich už moc v galaxii není, resp. ona sama pravděpodobně o žádném dalším neví, čili ta cesta na další planetu může být naprosto k ničemu a zbytečná, navíc když nebyla schopna pomoct ona, tak proč by jiný Jedi měl uspět? Plus souhlas s dO_od, tento díl byl v podstatě epizoda SG1 - O'Neill a jeho tým přijdou do zaostalé vesnice, která je pod krutovládou Goaulda XY, kterého však nakonec po epické přestřelce přemůžou a tento primitivní svět zachrání, the end... ()

warrenur

Nieco, co sme mali vidiet omnoho skor. Stretnutie Jedi a moncicaka. Uvod zenskeho duelu inspirovany samurajskymi subojmi bol az hlupo usmevny. Takisto ako dianie predtym. Avsak atmosfera celkom funguje. Rosario mala vzdy pekny usmev., Je to poznat i pod tym oranzovym nanosom v celej tej "aure dostojnosti". Moze byt. Konecne sa pribeh trosku posunul. Zaner "road-movie" vsak ostava, ako som predpokladal, akurat Jedi-a sme sa dockali uz v piatom dieli, nie az v zavere serie. ()

clump

Milf Ahsoka s vráskama na lekku! Jak z ní šel zezačátku úplně strach! Super ztvárnění v dialozích, TICHU i akci, to byly snad nejvíc badass scény se světelnýma mečema v hraných SW vůbec (asi přehánim, uvidim, až vychladnu). Navíc nevim, jak to bude pokračovat dál, a to se mi líbí. ()