VOD (1)

Obyvatelé planety Nevarro potřebují ochránit před útokem pirátského krále. (Disney+)

Banditek

Pátý díl konečně dává celé sérii celistvý obraz a ukazuje nám směr, kterým se další díly budou odvíjet. Atmosféra je úžasná a vše do sebe krásně zapadá, vše se jeví propracované a nenucené. Perfektně rozvádí myšlenku začátků nové republiky a problémy s tím spojené, k tomu přidejte úžasnou akci a skvělý storytelling a máte zatím nejlepší díl této řady. 10/10 ()

jim_clark65

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začínam mať pocit, že Favreau a Filoni už definitívne zahodili akúkoľvek hrdosť, prestali sa snažiť a len budú za každú cenu inkasovať šeky od Disney = čo sa mohlo javiť, ako skutočnosť už po Fettovi ale tento krát to naberá ozajstné obrysy a myslím si, že Fett a táto séria Manda to definitívne potvrdzujú. Piata epizóda je jedna z tých najviac šablónovitých a prvoplánových, aké sme mohli vidieť, osobne mi to pripomína jedny zo začiatočných epizód z prvej série Clone Wars, ktoré pôsobili veľmi detinsky, ako niečo, čo je pustené do pozadia v čakárni detskej ambulancie všeobecného lekára. Ale musím uznať, že vzhľadom na predošlé epizódy, sa tu aspoň o niečo snažili, aj keď to v skutočnosti suma sumarum pôsobí, ako jednooký kráľ medzi slepými epizódami tejto série. Koncept príbehu je zase logická hádanka, prečo chcel byť Greef Karga s jeho planétou neutrálny, keď nebol schopný samostatnej obrany? to je dosť účelová sprostosť na ktorej stojí príbeh tejto epizódy, a to sa ešte dostanem k čerešničke na torte. Keby si Mando nevybral toho konkrétneho rozpadnutého droida (ktorého ani nepotreboval a ani nechcel ale nakoniec si ho predsa len z nejakého dôvodu zobral, prečo? nevieme...) = tak by ho ten pilot nikdy nenašiel resp. by mu to trvalo tak dlho, že by piráti kompletne zdevastovali planétu Nevarro a pravdepodobne aj našli tých 15 obyvateľov, ktorí unikli s Greef Kargom. Takže celá epizóda stojí na takýchto vratkých základoch len kvôli tomu aby sme uvideli prvoplánovú, detskú a plochú akčnú sekvenciu s pirátmi, ktorí doslova vyzerajú, akoby niekto skrížil Pirátov z Karibiku s Don Karnagom (Rozprávková jazda) a kapitánom Hákom z Petra Pana = to je celkom pekná vizitka kreativity. Aj ten koniec pôsobí dosť divne, jasné, že Gideon utiekol, keďže sa na súd nedostavil. Prezentovali to takým štýlom, akoby na Coruscante čakali, že sa ten transport niekde zázračne má objaviť a všetko bude v poriadku, ale ak mali niekam doraziť a nedorazili tam, tak asi netreba byť zrovna génius na to aby sme zistili, že sa niečo muselo pokašľať cestou tam. Zvláštne, akou náhodou na to prišiel ten pilot, ktorý sa nepresúval v hyper priestore v ten správny moment, kedy si to príbeh vyžadoval aby mohol nájsť daný stratený transport. Ak sa nemýlim narazil na to úplnou náhodou, a ak by to aj účelovo hľadal, prečo to neurobili už skôr a vo väčšom počte? to by nemohli, lebo by Novú Republiku vyfarbili v príliš dobrom svetle a to Disney nechce, prečo? pretože to všetko musí zapadať do Sequelov. Teda Disney potrebuje teraz vyfarbiť Novú Republiku, ako tých nekompetentných tupcov, ktorí si potom budú môcť spytovať svedomie, pretože vznikne ďalšia vojna a oni sa budú môcť hrať zase na Rebelov = tak aby to zapadlo do príbehu Sequelov - tam sa smeruje a pochybujem, že bude nejaká odbočka. Jediná šanca je v Ahsoke, ale to sa ešte uvidí, či sa to naozaj zrealizuje a pokúsia sa zmeniť sled udalostí a defacto vymazať Sequely z existencie = čo by bolo určite prospešné. ()

JamesConnorG

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

9/10. - Tady už konečně vidím to kouzlo, co dělal seriál tak úžasným dříve. Celkový děj je dosti zajímavý a dobře napsaný, dosti se mi líbí nová záporácká banda Pirátu, jak designem, tak i jejich role v téhle epizodě. Co na Mandovi žeru je návrat buď starých nebo nových známých postav. Objevil se nám tu starý známí pilot z minulých sérii, tak i Zeb ze seriálu Povstalci a máme tu čím dál více teasing na očekáváný seriál Ahsoka. Co se týče akce, tak tu jsem si opět užil. Tahle série fakt umí ukázat dobré letecké či skupinové bitvy. Finální zjištění a záhada skrz Gideonova úniku a souvislost s Mandaloriany mi přijde opravdu zajímavá a nemůžu se dočkat, kam se v týhle lince dostaneme dál. ()

TR4XY_CZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já vím, že je spousta z vás nakažená tím Andorem a tím jak, úžasnej ten seriál byl ve všech ohledech a kvůli tomu jste teď nejspíš tady na chudáka Mandaloriana až moc přísný. Ale já, i když považuju Andora na absolutní masterpiece, se jím nenechám obrátit proti Mandošovi. Je to prostě o dost jednodušší příběh a víc pro děti, ale to neznamená, že si stále neužívám tu akci a atmosféru. Pro mě byla tahle epizodá skvělá v tom, co se snažila udělat. Konečně už se více rozvíjí příběh a začíná to být zajímavé. To o předchozích dvou epizodách říct nemohu. 8/10 ()

Bender0101

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podle očekávání se (těžce naivnímu) Kargovi vymstilo poštvat proti sobě pirátského krále, který má křižník. Za zničení města může jeho hloupost. Konečně se vracíme na Coruscant, ale nevíme, co je s dr. Pershingem, místo toho dostáváme další hřebíček do rakve obrazu Nové republiky. Také už víme, proč Mandaloriané v této sérii nepoužili lodě - nemají je; a také, že od konce první série uplynulo přesně "mnoho let". Akce se sice tváří hezky, avšak obsahuje požehnaně hovadin. Bo-Katan nejen hraje první housle, ještě navíc má vést všechny Mandaloriany i přesto, že ji sekta neznávala. Důvodem má být její znalost "obou světů" spolu s uzřením mytosaura (Zbrojířka ji najednou věří).  Na Dina i Darksaber všichni úplně zapomněli. Závěrem máme "bombu" v podobě odhalení, že je Gideon na svobodě (což víme od třetí epizody) díky Mandalorianům, na které jasně ukazuje úlomek beskaru... 89%? ()

• V baru sedí mj. i dva piloti. Druhý zprava je Jib Dodger (Rick Famuyiwa) a dáma uprostřed je pak Sash Ketter (Deborah Chow). Oba dva jsou režiséři Mandaloriana. (Veskoslav)
  • U baru na základně Adelphi Nové republiky můžeme vidět sedět Trappera Wolfa, kterého nehraje nikdo jiný než Dave Filoni – režisér, scenárista a tvůrce několika seriálů ze světa Star Wars. Sedí hned první zprava v pro něj s typickým kloboukem. (Veskoslav)
  • Potvrdilo se, že robot R5-D4 sloužil jako pilot astomech během Rebélie v Alianci a potvrdil tak slova Peli Motto (Amy Sedaris) ze začátku série. (Veskoslav)