Reklama

Reklama

VOD (1)

Obyvatelé planety Nevarro potřebují ochránit před útokem pirátského krále. (Disney+)

Recenze (42)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Deja vu na cernocha s rotacakom v prvom Predatorovi ciste nahodna. :) Hoci zvuk zbrane je "trosku" iny...hehe. Zaver z Nevarra bol uspokojujuci. Veru, bola by skoda, keby tvar tej odusevnelej sympatickej kapitanky Kate Starbuck" z Gallacticy (Katee Sackhoff), s jej rezanymi rysmi halila helma z beskaru. Tot moj skromny nazor, coby hereckin fanusik. :) Kazdopadne na tuto seriu necakane zabavna a i akcna epizodka, a to napriek par tazkopadnym scenam. 60% ()

PiLgRiM 

všechny recenze uživatele

Kontrast vysoké CGI stylizace vs masky a prkenni herci jak z 90. (Místy dialogy a scéna připomínají spíš  hrané cutsceny z her od Westwoodu, než pomyslný vrchol televizní tvorby 21.století) v ději, který nemá žádnou pevnou kostru a funguje max jako fan servis pro lidi co bez SW nemůžou být. Nic proti, ale zmlsanej Andorem, tuhle pohádku plnou hezkejch animaci, odpornejch masek a nahodnejch dobrodružství nemůžu hodnotit stejně nadšeně jako zbytek. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Peter Ramsey stojí za režii solidního animáku Legendární parta, především je jedním ze tří režisérů Spider-Mana: Paralelních světů, zásadního milníku animovaného filmu. Po návštěvě Marvel vesmíru poté Ramseyho čeká cesta do světa Star Wars, kdy by se měl chopit minimálně jedné epizody seriálu Ahsoka, ještě předtím se ovšem Ramsey chopil režie 21. epizody seriálu Mandalorian. Epizoda, která zároveň dokončuje jisté načrtnuté vedlejší linky, zároveň skrze tuto vedlejší linku více prozrazuje o fungování Nové Republiky a zároveň naznačuje směr, kterým by se seriál mohl do budoucna vydat. Především ovšem naznačuje, že se chystají velké věci. Pátá epizoda 3. série se tak vrátí k načrtnuté lince na planetě Nevarro a invazi pirátů. Výsledkem je další epizoda, která má westernovou atmosféru, která skončí jednou fenomenální bitvou, která samotné Mandaloriany představí jako komando hromadného ničení, zároveň díky nadále výrazným produkčním hodnotám výsledek nikdy nepůsobí extra lacině a i přes omezený rozpočet Ramsey předvádí strhující věci a naznačuje, že nutně nemusí fungovat pouze u animovaného filmu. Vše je poté součástí většího celku. Jedno nečekané, ale rozhodně milé cameo z animovaného seriálu, další náznak fungování Nové Republiky, který není úplně ideální a je spíše pochybný, úkaz toho, že pád Impéria nutně nemusí znamenat konec, kdy Impérium připomíná Hydru, kterou jedna useknutá hlava rozhodně neskolí. Pátá epizoda jen naznačuje směr, kterým se seriál do budoucna vydá, už těchto pár náznaků ovšem svádí k zajímavému vývoji události, především proto, že stmelení Mandalorianů možná nebude tak jednoduché. Největší satisfakci přitom dodává moment, kdy se Mandaloriani rozhodnou bojovat za správnou věc, kdy se nějak pracuje s vývojem vztahu mezi postavami, prasvatnou ideologií i nadějí na lepší zítřky. Greef Karga v podání Carla Weatherse zúročuje svůj charakterní vývoj, zmíněná bitva i práce s jednotlivými detaily s ní zvládají vyvolat uspokojení, samotné finále poté otvírá prostor pro zajímavý vývoj událostí, které snad dokážou naplnit svůj potenciál. 3. série si ovšem zatím dokáže víru vysloužit, protože pořád dodává pocit, že toto jsou Star Wars.... ()

drackula 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalitatívne táto epizóda výrazne vystrelila. Manželka sa ma zhruba v 2/3 opýtala, prečo sa tak prihlúplo usmievam a na čo to tak intenzívne čumím. Nič nedefinuje moje pocity lepšie ako jej otázka. Užil som si každú minútu a motívy, ktoré tu boli načrtnuté sa dúfam dočkajú dostatočného priestoru. Svet Mandalorianov sa mení a skvele sa na to pozerá. 100% Disney plus ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle uměl Disney vždycky na výbornou. Vytvářet a rozvíjet merch. Prodávat umělohmotné produkty, které svítí, blikají, lesknou se...prostě na pohled vypadají dobře. Tvůrci nejsou vedeni k tomu, aby byli originální, diváky šokovali a valili na ně novoty, nebo nedejbože něco složitějšího na přemýšlení. U tak předvidatelné epizody, se snad ani nedá spoilerovat. Že se do konfliktu zapojí Mandouši...no, když pominu, že nikdo jiný k tomu neměl důvod a že je to seriál o nich... . Ale dobrá, vždyť je vlastně jedno, že je to scénáristický level prvních Clone Wars (takže pro diváky -12). Co je špatnýho na rozdávání bombónů? No nic, akorát tomu seriálu chybí podstatná věc. Pořádný záporák. Zatím co? Přerostlá slepice, Jožin z bažin, podzemní potvora, jeskynní potvora, vodní potvora... . Kdo chtěl nějakou vyšší gastronomii, měl si asi pustit jiný seriál. Takže jo, vypadá to hezky a je to stále v duchu... This is the Way(Disney)! Zpracování...vizuál, hudba *****, obsah **. Zaokrouhluji dolů, protože vím, že to Favreau umí líp.  PS: Tvůrci strčili nemluvně do klína chlápkovi, který ve stíhačce bojoval proti pirátům, čímž dávají ale opravdu špatný příklad rodičům. Tak doufejme, že to Disney od Sdružení amerických matek moc neschytá. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (6)

  • V této epizodě se nám ukáže jeden ze členů posádky Duch (Ghost) ze seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014), a to přímo Garazeb Orrelios zvaný Zeb, patřící k rase Lasatů. Hlas mu propůjčil Steve Blum, který ho již daboval v Povstalcích. Postava byla vytvořena plně pomocí CGI. Můžeme si jej všimnout na námořní základně, kde s ním hovoří kapitán Carson Teva (Paul Sun-Hyung Lee), a tak poprvé můžeme vidět tuto postavu v hrané podobě. (Veskoslav)
  • V baru sedí mj. i dva piloti. Druhý zprava je Jib Dodger (Rick Famuyiwa) a dáma uprostřed je pak Sash Ketter (Deborah Chow). Oba dva jsou režiséři Mandaloriana. (Veskoslav)
  • Potvrdilo se, že robot R5-D4 sloužil jako pilot astomech během Rebélie v Alianci a potvrdil tak slova Peli Motto (Amy Sedaris) ze začátku série. (Veskoslav)

Reklama

Reklama