Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přepychový hotel, na který byl přestavěný někdejší zámek, zeje prázdnotou. Ani podnikavé nápady pana vedoucího, muže se značně temnou minulostí, kýžený zájem hostů nevyvolají, takže tvůrci mají dost času na to, aby se věnovali primitivní zápletce kolem záměny velkých kufr. Jen jeden z nich však skrývá cenný lup... Zábava je to notně nezábavná, protože vychází z chatrné dějové konstrukce (volné pokračování filmu "Nahá pastýřka"). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

O trochu slabší než Nahá pastýřka, díky hlavní zápletce - krádeži, pomíchání kufrů a následných rádoby humorných situacích z této šlamastyky vzniklých. Mockrát jsem se nezasmál, chybělo mi napětí a ani takoví herci, jako Vladimír Menšík, zde nemohli ukázat, co v nich je. Ale způsob vyjadřování pana Pacínka je vskutku skvostný. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

"Dovoluji si upozornit, že jsme hotel kategorie ÍÁ, přičemž hrobka je vedena jako depandance." Děj malinko nepřehledný, neřkuli zmatený, ale jako konverzační zábava s řadou povedených gagů velmi dobré. Pacínek podobně jako v jiných filmech roztomile ignoruje pravidlo pátého pádu, Obermaierová tu zastupuje kategorii femme fatale, byť je lehce ťáplá, naopak výborná je pragmatická Libuše Havelková plus hláškující Menšík: "Hele, je to taková delikátní věc, já tady nechci křičet... mám tam v mučírně dvě mrtvoly." ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Všichni zemřete. Parodie? Spíš ne. Detektivka? I kdyby, tak velmi mizerná. Co tedy zbývá? Tvůrci v podstatě zrecyklovali tehdy nadmíru populární koloraturní figurku jménem Pacínek, objevivší se na filmovém plátně poprvé v Nahé pastýřce (1966), a navěsili na ní zcela nemožný příběh o záměnách dvou navlas stejných kufrů a rychle se množících mrtvolách. Zábavné to, věru, příliš není, snad s výjimkou závěrečné scény, které vévodí vynikající Zdeněk Dítě. ()

honz 

všechny recenze uživatele

Zábavná a svěží komedie nešetřící vtipem, nechybí ani kriminální zápletka. Když Bohumil Šmída alias Felix Pacínek provází Slávku Budínovou hradním vězením: "Zde byli delikventi útrpně vyslýcháni." .."Zajímavé, a tamhle vám ještě jeden zbyl!" Svou roli si určitě užila roztomilá, mladinká Jana Obermaierová, nebo příslušník SNB Vladimír Menšík. ()

Adam Bernau

všechny recenze uživatele

V zábavné, ale poměrně seriózní kriminálce s komickými prvky Nahá pastýřka byl Šmídův pan Pacínek fenomenální figura. V tomto filmu je nasazen podruhé (opět v témže prostředí), tentokrát jako ústřední postava. Oukej, navíc výskyt herců jako Landovský, Peterka, Lohniský atd. slibuje skutečné hody. Jenže tento pokus o crazykomedii je tak urputně blbej, že ani Pacínek nefunguje a působí spíš jako výprodej postavy. (Ale srov. komentář Vypravěčův (!!).) Jelikož jsem byl k Nahé pastýřce velmi přísný a dal jí jen dvě hvězdičky, Rakev ve snu viděti nebudu raději hodnotit. Je tam pár slušných gagů. Pamětníci a znalci nepřehlédnou typické Nepraktovy obrázky. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Název filmu je parafrází citace ze Snáře. (sator)
  • Poprvé ve filmu Jana Fořtová - Krampolová. (M.B)
  • V knize „Klub podivných živností“ od G.K. Chestertona, kterou kpt. Tronda (Vladimír Menšík) doporučuje Pacínkovi (Bohumil Šmída), se skutečně hovoří o vysazování macešek do podoby nápisů, které vyhrožují smrtí. Pacínka to inspiruje k vysazení nápisu „Všichni zemřete“. (Gray)

Reklama

Reklama