Rusko z výšky

(TV seriál)
  • Německo Russland von oben (více)
Dokumentární
Německo, 2018, 3 h 35 min (Minutáž: 43 min, Alternativní 90 min, Televizní verze: 5x45 min)

Epizody(5)

Dokumentární cyklus Rusko z výšky představuje obrovskou zemi rozprostírající se na dvou kontinentech jako nikdy předtím. Devítiměsíční projekt s rozpočtem převyšujícím 3 miliony eur ukáže nespoutanou přírodu s bohatou faunou, obrovská neobydlená území i města úchvatná nejen svou historií, ale i současností. (Česká televize)

Trailer

Crocuta

Až kýčovitě krásná kamera a mimo jiné spousta mimořádně zajímavých míst, jako je pro mne osobně například Norilsk, extrémně mrazivé velkoměsto za polárním kruhem a tamní průmysl, zejména koncern Norilsk Nickel, největší těžař niklu na světě, jehož finálního produktu, niklových katod, mi prošly rukama už stovky tun. ()

lubospoti

Dokument se nedá hodnotit jinak než v superlativech. Málokterá země na světě může nabídnout tak rozmanitou a pestrou škálu přírodních a architektonických skvostů. V tomhle to měli autoři trochu "ulehčené". Ale zase museli vybrat z té nabídky to nejlepší, což je někdy nejsložitější. Tady se to ale povedlo na výbornou. ()

ilemas

Velmi překrásný dokument o krásách Ruska, který mě navnadil projet si transibiřskou magistrálu. Úžasná kamera a obrazy lahodící oku, stojí za to tento dokument vidět a nejlépe alespoň ve 4 K, protože ty neskutečné barvou oplývajíci obrazy působící až kýčovitě za to stojí. Po všech stránkách bezchybný dokument, Němci měli vždy smysl zachytit krásu přírody nejen v dokumentech, ale i v hraných dobrodružných filmech., ()

noriaki

Fantastická příroda, dechberoucí monumenty a vesměs škaredá města. Takové je Rusko, země s větší rozlohou než je přivrácená strana Měsíce. Jen málo států nabízí takovou pestrost krajiny a proto se žádná nehodí více na filmování z výšky. Kamera se opájí dlouhými, poklidnými záběry, zdůrazňujícími neskutečnou velikost státu. Vždyť jen samotná delta Volhy je větší než celá Morava a téměř celá pokrytá rákosím. ()

slunicko2

Záživný mix krajiny, zvířat a lidských výtvorů. 1) Moc hezké obrázky sice nic moc o životě obyvatel neřeknou, ale mohou dobře inspirovat cestovatele - jet nebo nejezdit?_____ 2) Zajímavost spočívá právě v jiném úhlu pohledu - záběry jsou dost podrobné a pomalé, abychom si je vychutnali a přitom na druhé straně dynamické a v pohybu, aby nenudily. Očividně dobrá kombinace dronů a záběrů z helikoptér s přiměřeným střihem. Je vidět, že autoři opravdu měli po celých devět měsíců natáčení co dělat._____ 3) Tvůrci se nezabývají politikou ani v nejmenším, ani ekologií, enviromentalismem či jinými aktuálními tématy. Jde jim čistě o krajinu a estetický dojem._____ 4) Některé obrázky z filmů si lze prohlédnout zde. ()