Reklama

Reklama

Rusko z výšky

(TV seriál)
  • Německo Russland von oben (více)
Dokumentární
Německo, 2018, 3 h 35 min (Minutáž: 43 min, Alternativní 90 min, Televizní verze: 5x45 min)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Dokumentární cyklus Rusko z výšky představuje obrovskou zemi rozprostírající se na dvou kontinentech jako nikdy předtím. Devítiměsíční projekt s rozpočtem převyšujícím 3 miliony eur ukáže nespoutanou přírodu s bohatou faunou, obrovská neobydlená území i města úchvatná nejen svou historií, ale i současností. (Česká televize)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Až kýčovitě krásná kamera a mimo jiné spousta mimořádně zajímavých míst, jako je pro mne osobně například Norilsk, extrémně mrazivé velkoměsto za polárním kruhem a tamní průmysl, zejména koncern Norilsk Nickel, největší těžař niklu na světě, jehož finálního produktu, niklových katod, mi prošly rukama už stovky tun. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Dokument se nedá hodnotit jinak než v superlativech. Málokterá země na světě může nabídnout tak rozmanitou a pestrou škálu přírodních a architektonických skvostů. V tomhle to měli autoři trochu "ulehčené". Ale zase museli vybrat z té nabídky to nejlepší, což je někdy nejsložitější. Tady se to ale povedlo na výbornou. ()

Reklama

ilemas 

všechny recenze uživatele

Velmi překrásný dokument o krásách Ruska, který mě navnadil projet si transibiřskou magistrálu. Úžasná kamera a obrazy lahodící oku, stojí za to tento dokument vidět a nejlépe alespoň ve 4 K, protože ty neskutečné barvou oplývajíci obrazy působící až kýčovitě za to stojí. Po všech stránkách bezchybný dokument, Němci měli vždy smysl zachytit krásu přírody nejen v dokumentech, ale i v hraných dobrodružných filmech., ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Fantastická příroda, dechberoucí monumenty a vesměs škaredá města. Takové je Rusko, země s větší rozlohou než je přivrácená strana Měsíce. Jen málo států nabízí takovou pestrost krajiny a proto se žádná nehodí více na filmování z výšky. Kamera se opájí dlouhými, poklidnými záběry, zdůrazňujícími neskutečnou velikost státu. Vždyť jen samotná delta Volhy je větší než celá Morava a téměř celá pokrytá rákosím. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Záživný mix krajiny, zvířat a lidských výtvorů. 1) Moc hezké obrázky sice nic moc o životě obyvatel neřeknou, ale mohou dobře inspirovat cestovatele - jet nebo nejezdit?_____ 2) Zajímavost spočívá právě v jiném úhlu pohledu - záběry jsou dost podrobné a pomalé, abychom si je vychutnali a přitom na druhé straně dynamické a v pohybu, aby nenudily. Očividně dobrá kombinace dronů a záběrů z helikoptér s přiměřeným střihem. Je vidět, že autoři opravdu měli po celých devět měsíců natáčení co dělat._____ 3) Tvůrci se nezabývají politikou ani v nejmenším, ani ekologií, enviromentalismem či jinými aktuálními tématy. Jde jim čistě o krajinu a estetický dojem._____ 4) Některé obrázky z filmů si lze prohlédnout zde. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama