Seriál přímo navazující na Dívky od vedle, na Premiéře roku 1996 odvysíláno prvních cca. 50 epizod. Na přelomu těchto dvou seriálů došlo k několika změnám. Odešla Fanny, Daniel, Luna a Charly, namísto nich se do domu nastěhovala Stéphanie (sestra Claire a Karen) a Adeline (kmotřenka paní Bellefeuilleové) a spolu s Gérardem si pronajali jeden volný byt. Později byla Georgette nahrazena novou sousedkou Emílií, která se rovněž bláznivě zamilovala do Marca a stala se z ní jeho nová stíhačka. V tomto seriálu oproti předešlému dostala více prostoru propagátorka košťat Pichardeauová. Mnoho dílů jsem neviděl, ale ty co jsem měl možnost shlédnout jsou důstojným pokračováním předchozích Dívek od vedle, některé epizody Nových dívek byly dokonce vtipnější. Tentokrát měli diváci dokonce možnost vidět i Gérardovu kočku Danielku, o níž často básnil a dokonce s ní občas i telefonoval z recepce.:) Mé hodnocení je 4 * za seriál + pátá diskriminační. 85%.(20.12.2015)

• - Dan Simkovitch, představitelka paní Bellefeuilleové, byla po úrazu během natáčení nucena hrát několik epizod na vozíku, jinak by o účast v seriálu přišla. (Zdroj: uneidole.fr) (Kri-kri)