Poslouchej

• USA Listen (festivalový název)

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život. (ČSFD)

draxxi

A tak nebylo to zase tak hrozny. Ceskej pokus o komorni thriller, kterej ma bohuzel dost much, ale i tak udrzel mou zvedavost do konce. 3/11/2023 58% ()

donaldinka

Už na prvním hvězdičkovém hodnocení se ukazuje, že tenhle film bude diváky rozdělovat. Ti, co mají žánr v malíčku, a kteří mají něco odžito ve vztazích, ho ocení. Ti, kteří ne, ho nedocení. Dalo by se měnit, upravovat, ale nikdo tomu nemůže upřít jasný autorský záměr a nečekaně pevnou a suverénní režii. A jak píše Ivoshek - to, že ve filmu nejsou ty profláklý ksichty, co už nikoho nemůžou bavit, je tááák osvěžující. ()

Benigni

Kdyby alespoň ten konec nebyl tak naivní a přestřelený, mohl mít film jakousi naději na rozumný počin. Když tvůrce nemá dramaturga, může si dovolit cokoliv, ale pak to takhle dopadá. Místy to mělo silnou atmosféru, a nebýt Podzimkové, asi by to nešlo ukoukat. Nejhorší asi kamera a scénář. Nejlepší asi herecké obsazení. Dialog je těžká disciplína - pokud mu tvůrce věnuce celou první půlku filmu, musí být set sakra dobrým scenáristou. Škoda. ()

krampus

Od chvíle, kdy jsem film viděl, už nějaká chvíle uběhla a pořád ve mě zůstává jeho atmosféra. Takhle pod kůži se mi dlouho nic českýho nedostalo. ()

lineker

Film, který mohl fungovat jako nadstandardní vztahové drama,( oba herci jsou v úvodu neskutečně autentičtí ) se v polovině odebere na cestu jakéhosi podivného thrilleru, kde ztrací na invenci, jistotě a hlavně logice. ()

jirulda

O hvězdičku nadsazuju, ale to proto, že tenhle žánr tady doteď nikdo nezkoušel a za to, že to vlastně, dopadlo nad očekávání dobře, protože ten risk změnit žánr uprostřed mohl všechno pobhřít ale nepohřbil. Bavilo mně, jak jsou v tom hrdinové pořád sami, nikde nikdo, jako ve vztahz co nefunguje ()

PMU

Holčina se ještě potřebuje vyhrát, klučík celkem slušný. Tomu jsem to věřil o mnoho více. Kamera velmi bídná. Hudba, která provázela film měla atmosféru. Příběh fajn, poznával jsem v něm spoustu párů. Konec tedy vyloženě zvláštně pojatý a možná mohl být úplně jiný. ()

Hanka_M

Zde stojí za zmínku jen Kristýna Podzimková. Scénář, režie, ani kamera nenabídli nic, co by mohlo člověka zaujmout, pokud má alespoň trochu inteligence. ()

ezop1012

Nebolo to zle, ale zapájať tam komunikáciu s mŕtvou v takomto kontexte bolo kontraproduktívne. Priateľka od začiatku len rýpe do priateľa, robí všetko, preto, aby ju nechal, ten nejaví žiadne známky psychopatie alebo sklony k niečomu podobnému. Réžia a asi aj kamera je dosť slabá a nevyužije možnosti aké príbeh poskytuje, škoda, lebo herecký to nebolo najhoršie. ()

Dougwood

Za mne překvapivě dobré. Ani bych neřekl, že to je český film. Trošku mi přišlo, že hlavní ženská role trochu přehrávala. ()

czprava

Film jsem absolvoval kvůli Klárce Podzimkové a jsem rád, že mě nezklamala. Zápletka na české poměry poměrně dobře předvídatelná. Docela hezky to bylo natočené, pěkné exteriéry, ale to finále bylo hodně přes čáru. Za mě čtyři hvězdy za výkon Klárky, jinak to už vidět nemusím. Jednou stačilo. ()

Jindra_S

Začátek se mi, po dlouhé době, jevil docela zajímavý, oba hlavní herci jsou naprosto uvěřitelní v dialozích i hádkách. Jenže v polovině se to začíná lámat a začíná se mixovat x-krát viděné s nepravděpodobným, Scénáristé si pomáhají nadpřirozenem a náhodami, ale špatný scénář už to nezachrání. Škoda, ještě do poslední chvíle jsem doufal (např. SPOILER - mohlo to dopadnout tak, že jí skutečně hrabalo a některé věci si představovala) ()

vadikaca odpad!

Ani nema cenu se dlouho rozepisovat. Sracicka jak vino. Ukazkovy film k nasrani. Ja si vzdycky u takovych nemyslu rikam, proc to nekdo plati? Proc se dva lidi nesnasi a furt jsou spolu, proc se schovavam a kricim at me vlastne nekdo najde, proc jsem omameny praskama a behem 30s v pohode???? Proc tocit uplne zhovadile nesmysly??? A stejne tak se divim, proc to ma vubec 46%, bylo by to rado za 9%, jako podkres cincilam v kleci. ()

Kelinej

Scénář hloupej, dialogy příšerný, herci nic moc, to na straně jedné. Na straně druhé výborná atmosféra, a hlavně odvaha vrhnout se v oceánu odporných romantických komedií na tak náročný žánr, jako je thriller. Za to smekám. ()