Poslouchej

• USA Listen (festivalový název)

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život. (ČSFD)

ostravak30

Jaj, to je škody, to je škody. Poslouchej vypadá jako dost dobrý horor, máme tu několik tzv. lekaček v podobě dobře namaskované mrtvé milenky. Bohužel filmaři trochu promarnili svou šanci. Svých charakterem totiž je vcelku brzo jasná pointa příběhu. Dále se navíc mrtvolně zohavená žena neobjevuje, ale mluví do sluchátek a to je opravdu úlet. Mrtví mohou komunikovat různými způsoby, ale aby živý napsal otázku na mobil a mrtvola s ním mluvila jak přes mobil, to je trochu moc a spíše to odkazuje na parodii tohoto žánru. Ovšem zarážejících věcí je celá řada. Nerozumím třeba logice ženy, která se skrývá před útočníkem pod karavanem, ale pak na něj začne chrlit výtky a otázky, takže nemá problém ji snadno najít. A další. Jak dostala žena muže do auta, když od původně zaparkované káry uběhnou dost velký kus. Také je zvláštní, že se jí podařilo nechat sešrotovat auto s mrtvolou v kufru. První půlka je napínavá až hororová a slibuje napětí do poslední vteřiny, druhá působí dojmem, že tvůrci nevěděli, co s načatým příběhem. ()

Ukrizku

Zajímavá vizáž Kristýny Podzimkové a od prvního pohledu úchylný zjev Aleše Bílíka nestačí překrýt nesmyslný scénář a nicneobjevující kameru. Kdyby autoři zůstali u poctivé dialogické vztahovky, mohli si vystačit s podezíráním, emoční nestabilitou a nevěrou. Ale jako thriller fakt velký špatný. ()

maniacxl

Zajímavě divný...Syrový dialogy,de facto film pro dva herce,kteří ale hrají přesvědčivě a dobře.Mega zázrak to není,ale jsme v České republice,kde žánr jako je mysteriozní thriller moc neumíme.Mně to uběhlo rychle i díky délce(cca 75 min.),a ani jsem se nenudil.Jo, asi jsem docela příjemně překvapen,protože jsem od toho nečekal nic.Jak to asi dopadne jde po chvilce vytušit,ale nevadilo mi to.65%. ()

sorrow

Film by si asi zasloužil označení žánru horor/mysteriózní namísto thriller, když se v něm vyskytují duchové... Film velice krátký, měl spád a jednou se to dalo. SPOILER. Každopádně je dost otázek, které nemají logické odpovědi, např. proč Bílík vozí přítelkyni zrovna do obchodu, kde ho někdo může poznat, proč se všemi obětmi jezdí na stejná místa, proč se normálně nerozejde a musí každou milenku hned vraždit, kde vykouzlil v lese tu lopatu (tu už tam má asi připravenou dlouhodobě), jak je možné, že slabší žena, navíc zdrogovaná prášky a zraněná, mu uteče, pak ho ještě přemůže a ještě ho dokáže sama odnést takovou dálku do auta (možná snad pomohl duch té zavražděné dívky…???), nebo že by na každém vrakovišti hned každému sešrotovali auto na počkání a na nic se neptali, nepožadovali žádné doklady, neudělali prohlídku auta (to možná snad jedině v Pulp Fiction na vrakovišti Monster Joe´s pod dohledem Wolfa). Skutečně by toto bylo logické jednání, nebylo by lepší jít na policii než se sama stát vrahem, příp. když už musela, mohla to dokončit na místě, kde by obstála nutná obrana. Nehledě na to, že tento pár byl už asi dlouhou dobu nefunkční a ukončit to mohla i Podzimková, namísto toho jede kamsi na výlet, kde jen prudí a vyvolává hádky s partnerem, proč tam vlastně jela, pokud byla se vztahem nespokojená, mohla ho ukončit i ona. Navíc jak by asi Bílík zvládal mít manželku a k tomu další dvě milenky a dokázal to 2 roky před všemi tajit (časově nemožné), dvě milenky současně určitě měl, protože ten prodavač brýlí ho tam přece viděl před 2 měsíci s jinou, přitom s Podzimkovou už byl 2 roky. Děj je pak v normálním světě těžko uvěřitelný a konec jen těžko pochopitelný a film to sráží totálně do kolen, neboť je to jeden velký nesmysl. ()

tsatsiki

Nudá, nuda, nuda.Celý film jde tak pomalým tempem, že pokud Vàs neunudí a neuspí, tak vás v 50 minutě čeká zajímavé rozuzlení a konečně nějáká akce.Jinak jsou to plky o ničem, Aleš Bilík ani Kristýna Podzimková nejsou tak dobří, aby utáhli sami celý film a prostě to je marný pokus o nadějný Thriller. Jediné, co musím pochválit tak Tomáše Oramuse za zvuk, ten se mu povedl. Dávám tomu 20% za ten nadějný konec.Jen nechápu, jak takovou blbost mohla koupit Prima. ()

Alden_Larson

Celkem zklamání. A to první polovina filmu vypadala slibně. Konec je ale tak bizarní a plný zvláštních věcí, že mi požitek z filmu trochu zkazil. Celkově to byl podprůměrný zážitek. Zápletka není moc originální, tudíž mi nepřišla moc zajímavá. Herecké výkony byly dobré, ale dialogy byly trochu stupidní. Prezentace byla fajn a hudba taky ušla, víc se zde říct nedá. 4/10 ()

j.sorensen

Výborný. Ale když jsem si před shlídnutím četl zdejší "recenze", vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat. Nakonec se z toho vyklubal slušnej trilerek o sériovym vrahovi. Tady je půlka recenzentů na drogách a druhá na chlastu, jinak si to nedokážu vysvětlit. A jestli jste čekali sračku typu Jízda, tak jedině dobře, že jste zklamaný a hodnotili podprůměrně. Dobře vám tak. Prej mumblecore vztahovka :D ()

carl.oesch

Patřím k těm, které film zaujal, aniž bych měl potřebu tady puberťácky házet anglickými "termity", abych předvedl, jaký jsem znalec. Kristýna, nyní Ryška, byla skvělá a snad nikdo se do role jejího partnera nehodil líp, než Bilík, kterému ta role seděla jak ušitá. Vztahovka, která se změní v horor včetně závěrečné scény (jakkoliv ji nebudu hodnotit z hlediska skutečnosti) mně potěšil. Konečně někeo taky natočil jednoduchý nestračkoidní film a naprosto souhlasím s Ivoshkem, že je prima, že tady hraje Kristýna i Bílík, protože oba hrají jako o život. ()

rigby

Vypadalo na precizní vztahovku, rozbor konce vztahu dvou lidí, naladěných silně depresivně. Až jsem se trochu bál, jestli to zvládnu. Ale oba hlavní hrdinové (a v podstatě jediné dvě postavy, které ve filmu hrají) mi byli docela sympatičtí, tak proč to nezkusit dál. Jenže asi v polovině se to začalo silně zvrhávat v nějaký podivný horor. Jako celek z toho nakonec vzešla hodně divná slátanina, kde nevím, co si o tom všem mám myslet. Možná bych příště zůstal u těch uvěřitelných prvků. ()

Peabody

no film jsem ještě neviděl, ale jestliže už v první větě popisu filmu je pravopisná hrubka (jejich vztahu místo svému vztahuú, nebudí to ve mně velkou důveru. ()

Pejda

Začátek filmu byl hodně zajímavý a dokonce jsem si položil otázku kolik párů se s touto "životní situací" potýká a skutečně jí prožívá (řekl bych skoro že toto číslo bude vysoké) Ovšem od okamžiku zjevování se "něčeho" na zadním sedadle, při poslechu rádia slyšení "čehosi" a dokonce komunikování "s čímsi" přes mobil mě přišlo už trochu uhozené a začal jsem se chytat za hlavu a říkat si proč to musel někdo takhle pohnojit.... celkově 60% ()

Hombre8

Byl by to docela dobrý příběh, tohle braní milenek, které po určité době začnou mít majetnické sklony a začnou žárlit (což je asi 90%), na výlet. Vzhledem ke krymským výletům sice ne zrovna původní, ale fajn. Ani film by tím pádem nebyl úplně špatný, špatně zahraný, kdyby... Kdyby trval tak 50 minut, nebyla tam spousta natahovaných scén, debilní mysteriózno (původně jsem myslel, že holčina je schizofrenička), které bylo možno si bez problémů odpustit a řada nonreálií hlavně v samém závěru filmu, které šly snadno natočit jinak. Škoda. Trochu mi to díky tomu připomínalo Řezníkova díla z YT. ()

Milo384

Ústřední dvojice mně přišla nesympatická. Hádky ze začátku filmu mě nebavily. Pak se objevil nadpřirozený prvek, to už bylo lepší, ale hlasu z rádia v písničce jsem moc nerozuměl, SMS, kterou psala hlavní hrdinka, jsem nedokázal přečíst, třeba to byl záměr, aby byl divák více napnutý, no mně to přišlo spíš otravné. Závěr už je takový standard, padouch se musí vykecat, aby objasnil motiv (teda dost divnej). Do konce jsem to dokoukal, docela se to dalo, v pohodě 40%. ()

JB001

Na české poměry nadprůměrná věc a příjemné překvapení na Netflixu. Dal jsem si to k obědu a nelituji. ()