Poslouchej

(festivalový název)

Thriller / Psychologický / Drama

Česko, 2019, 77 min

• rigby

Vypadalo na precizní vztahovku, rozbor konce vztahu dvou lidí, naladěných silně depresivně. Až jsem se trochu bál, jestli to zvládnu. Ale oba hlavní hrdinové (a v podstatě jediné dvě postavy, které ve filmu hrají) mi byli docela sympatičtí, tak proč to nezkusit dál. Jenže asi v polovině se to začalo silně zvrhávat v nějaký podivný horor. Jako celek z toho nakonec vzešla hodně divná slátanina, kde nevím, co si o tom všem mám myslet. Možná bych příště zůstal u těch uvěřitelných prvků.(18.5.2020)

Milenecký pár jede na výlet kamsi k Temelínu do míst, kde zmizelo jakési děvče, přičemž ona mu nevěří a on se chová divně. Prvních 30 minut je jen jakási konverzačka "ze života" - civilní, autentické, až nudné a pak se to změní v horor a krimi thriller, který je jen o dvou lidech. Musím ocenit, že se v českém filmu někdo pokouší o žánrový film, ale výsledek je hrozně jednoduchoučkej ( povídka na dvacet minut ). PS: Rozmáhá se nám tu takový nešvar - trailer obsahoval dvousekundové ukázky celkem odvážných sex scén, takže to mohlo budit dojem, že to bude erotický thriller kde režisér svlékne hlavní hrdinku Kristýnu Podzimkovou, jenže ve filmu jsou jen ty dvě sekundy a navíc tam není Kristýna, ale Eliška Applová ( slavná aktivistka za kojení na veřejnosti ), která je jak její dvojče ( v tom záběru ). Tož to se mi zdají jako hodně laciné triky. Jestli chtěli autoři, aby jim na ten film chodili lidi, tak se mají vykašlat na tyhle triky a spíš se snažit, aby se ten film nedostal na internet ve stejném momentu jako do kin.(31.5.2020)

V prostředí české filmové produkce to je velice příjemné překvapení. Film má v sobě hodně žánrů a všechny samy o sobě fungují. Za mne nejlíp asi funguje thrillerová část, kdy je atmosféra vskutku řádně hutná a směrem ke konci i čím dál hutnější. Asi by se dalo pár věcí udělat trošku líp, ale zase to bohatě vyvažuje absence Áni, Táni a Donutila. A taky hodně dobrá kamera. PS: bod nahoru za konzervu od tuňáka!(11.9.2019)

Já oceňuji už jenom to, že se někdo v Česku pokusil natočit film, který je nějakého jiného žánru, než se zde točí. A on dokonce nevypadá špatně - na české poměry. Například hudba je tam vybraná skvěle, kamera je (až na pár amatérsky působících záběrů) dost dobrá a když pominu nudnou a zbytečně utahanou první polovinu (která se sice snaží o pomalý vývin napětí, ale neúspěšně), je to i docela atmosférické a napínavé. Jenže největší průser přichází se scénářem. Postavy jsou představeny nedostatečně, divák nechápe, proč jsou ti dva pohádaní a ani mu není prozrazeno, kam ti dva vůbec jedou. V scénáři je ale i dost trhlin v chování postav, třeba když se ukáže, jak to celé je, tak SPOILER proč se ta holka nerozhodla zavolat policii? Proč nezdrhla už na tom hotelu? To byla tak naivní celou tu dobu? KONEC SPOILERU. A není to jen tohle. Navíc ten hororový prvek je absolutně odfláknutý a obzvlášť před koncem je to dost znát (klakson v autě), takže buď ho tam měli lépe zapojit nebo ho úplně vynechat. Zase ten nápad s mobilem se mi líbil, ale i tak, ten scénář je děravý jak řešeto a dost to kazí. Nebýt toho, mohl by z Poslouchej být celkem povedený film, takhle je u něj třeba hlavně ocenit tu snahu. A on se mi vlastně díky té snaze líbil, jen škoda, že vyšší hodnocení (i přes nadhodnocení kvůli netypickému žánru pro české filmy) jak slabé 3* dát nemůžu. Atmosféra totiž byla povedená a snad i víc, než u Tichých doteků (které taky trpí nepromyšleným scénářem). Tak jako tak, je to mnohem lepší než třeba Daria... A v rámci všech českých filmů by se snad mohlo jednat i o strašně mírný nadprůměr. Jo, až takhle špatně na tom jsme. Slabé 3*(2.6.2020)

Chápu rozčarování kolegů. Začátek je pecka s dialogy a chováním ze života, druhej takovej film neuvidíte! Oba herci jsou přirozenější než přirození, takhle to ve vztahu měl někdy snad každý z nás, a od tak desáté minuty je jasné, že ti dva se musí rozejít. Jenomže tvůrci v druhé polovině posunuli žánr někam ke Kruhu, a až hororové prvky tomu nesedí. Prostě když o tom přemýšlíte, den má 24 hodin, a pokud s někým žijete, tak SPOILER můžete spát jen na jednom místě.. Krístýna je přirozeně krásná žena.(21.5.2020)

• - Snímek se natáčel především v oblasti Chomutovska. Tvůrci tam našli lokality, které svým charakterem podtrhly syrové pojetí filmu. [Zdroj: časopis Cinema 8/2018] (Stoka)

• - Ústřední píseň filmu zajistila britská skupina Morcheeba. (Stoka)