Poslouchej

• USA Listen (festivalový název)
Trailer

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život. (ČSFD)

Trailer

rublik05

Poněkud zvláštní pokus o české drama s hororovými prvky, který od samého začátku budí dojem laciné a sterilní vztahovky, která sice láká na psychologický thriller, ovšem ve skutečnosti nabízí leda tak velkou nudu a šeď. Ústřední dvojice herců mi nepřišla vůbec sympatická, jejich chování bylo místy dost nelogické, naprosto otřesné dialogy celkovému dojmu taky dvakrát nepřidaly. Děj se nese víceméně v pomalém tempu, trochu se rozjede až v druhé půlce, kde se tvůrci snažili o nějaké ty děsivé momenty, avšak vlivem amatérského provedení vyjde většina z nich zcela do prázdna. Scénář je děravý jak ementál, zoufale mi chyběla nějaká pointa, jelikož finální rozuzlení je neuvěřitelně stupidní, až jsem ani nechtěl věřit, že patří do stejného filmu. Nejlíp překvapivě dopadla asi první polovina, která je sice nudná, ale svým způsobem autentická, zbytek je jen jedna velká katastrofa. Vlastně ani nevím, co mě kromě zvědavosti donutilo si tuhle amatéřinu dát až do konce. 1/10. ()

slunicko2

Z nudy rozpadajícího se vztahu ke thrilleru s hororovými prvky a logickými lapsy. 1) Spoiler! Po zdlouhavé nicméně autentické první polovině filmu, v níž sledujeme milého kluka a dosti otravnou žárlivku, se děj konečně dá do křečovitého pohybu a poskytne divákovi až thrillerovou podívanou._____ 2) Pěkný štíhlý 30letý Aleš Bilík mě udržel u obrazovky i během ponudnělého začátku._____ 3) Jako obvykle se i zde vyplatí nečíst komenty ani obsah filmu předem, abyste nebyli ochuzeni o překvapení._____ 4) Zajímavý koment: Matty*. Komentátor sorrow* pěkně vypočítává nelogičnosti a nesmysly ve snímku. ()

Olík

Teď jako úplně nevím, jak se k thrilleru dua Laňka, Müller postavit. První polovina, tak trochu ze života (každý, kdo je v nějakém vztahu ví), ale vlastně o ničem.  Buď se jede v autě, leží na pokoji a nebo mu ho Ryška nechce vykouřit. Pomocí uši trhajících replik se dvě nesympatické postavy točí v kruhu a řeší (s prominutím) hovna. Střih. Záběr jako z japonského mystery hororu a roztáčí se úplně jiná game. Psychologická hra myšičko, myš, pojď ke mne blíž…..na logiku se, ale bohužel pořád hrát nezačne s tím, že konec to pohřbí úplně. Pánové se pokusili o něco, na co nejsme v naších končinách tak úplně naučení…..to je určitě fajn. Blbé pro ně je, že u filmů se víc, než snaha cení výsledek. ()

claudel

Další z nenápadných českých filmů, k nimž jsem se dostal díky Netflixu, protože mi v roce 2019 unikl. Na rozdíl od většiny hodnotících a komentujících mi snímek na české poměry v rámci žánru připadl solidní. Herecky mi sice více seděla Kristýna Podzimková, ale i tak mi stupňování napětí mezi oběma postavami a vkládání hororových prvků připadlo povedené. A to jsem netušil, že od stejných režisérů uvidím ještě lepší film. ()

Vančura

Hlavně z počátku mě to hodně bavilo. Je to film, který si dokázal získat mou pozornost od začátku do konce a přišlo mi strašně zábavné, snažit se předvídat další vývoj děje. Bohužel někde od toho momentu, kdy Eliška začne komunikovat s tou mrtvou holkou, se to zvrhne ve strašnou blbost, což je podle mě strašná škoda, protože mi přišlo, že ze všech možných vysvětlení Adamova chování si tvůrci zvolili asi to nejblbější (a nejklišoidnější). Kristýna Podzimková mě zde hodně nadchla, ale jinak byl můj dojem z toho filmu nakonec bohužel dost nevalný, mj. i kvůli debilním dialogům typu: Musí to vždycky, když je to pěkný, končit tím, že se chceš vystříkat? - Cože? Vždyť jsme spolu dlouho nic neměli. - No a ještě nejmíň tři dny mít nebudem. - Achjo. Ale ruce a pusu máš v pořádku ne?... - Sorry, já prostě nemůžu. - Co? Co blbneš? - Já si prostě nemůžu hrát s ptákem, kterýho strkáš bůhvíkde. ()

• Ústřední píseň filmu zajistila britská skupina Morcheeba. (ČSFD)
  • Snímek se natáčel především v oblasti Chomutovska. Tvůrci tam našli lokality, které svým charakterem podtrhly syrové pojetí filmu. [Zdroj: časopis Cinema 8/2018] (ČSFD)