Poslouchej

• USA Listen (festivalový název)

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život. (ČSFD)

Ryuuhei

Fajnový, lokální snímek, který začíná jako konverzačka rozpadajícího se vztahu a končí jako psychothriller. ()

bari68

Tento žáner je v našich končinách Bohom zapomenutý a neviem o filmu ktorého kvality by dosahovali vrcholu. Inak to nie je ani v tomto prípade. Možno, keby sa dej odohrával v komornejším prostredí a nebol by artovým road-movie, logike by to prospelo viacej, ako aj fakt, že zápletku divák pozná po cca 25 minútach. Čo ma osobne ale najviac iritovalo je to, že hlavný hrdina používa základné aspekty toho ako sa NEchovať a kde nefungujú klišé. ()

klukluka

Komentář obsahuje spoilery: Slaboduchej film za 5 korun, co po všech stránkách vypadá jako film za 5 korun. Jestli si hlavní mužský hrdina při natáčení zničil to šedý triko s dlouhým rukávem, který si nosil z domu, a ve kterým jeho postava vraždila svoje manželky už od roku 2010, tak se jim to celý prodražilo na dvojnásobek. I tak považuju každou korunu, která na to padla, za vyhozenou z okna. ()

Vajonek

Obsahuje mírné SPOILERY... Ano, dala by se na tom asi najít řada chyb, nedokonalostí, ke konci filmu jsem si už místy říkala, že to tvůrci s tou "ujetostí" trochu přehánějí a přemýšlela nad logičností počínání zejména Elišky a také jestli se nemám smát i v místech, kde to asi směšné být nemělo. Ale do té doby (po většinu filmu)? Neuvěřitelně přirozené herecké výkony, jaké jsem opravdu dlouho v ničem jiném neviděla a takhle si nedokázala užít. Upřímné autentické dialogy o ničem a o všem, při kterých jste opravdu těm dvěma lidem beze zbytku uvěřili, že jsou párem v krizi. "Lekačky" (v místech, kde se člověk asi lekat měl) lepší než v kdejakém otevřeně přiznaném hororu. Opravdová stupňující se zvědavost, jak se to celé ještě vyvrbí, a čím dál větší obavy o osud hlavní hrdinky. Dusná tajemná atmosféra. Příjemná hudba. Originální nápad(y). Je to málo? Neřekla bych. Jsem spokojená, že jsem bez větších očekávání a vlastně úplnou náhodou narazila na něco, co mě vážně zaujalo, dokázalo ve mně vzbudit spoustu emocí. Proto tomu dokážu nakonec odpustit i to opravdu už hodně přestřelené "rozmačkání všeho" v úplném závěru. 75 %. ()

Krabak

První polovina filmu byla opravdu dobrá. Pak se začal projevovat buď tlak na délku filmu, nebo absolutně nulovou představivost scénáristů. Protože druhá polovina a hlavně konec filmu, byly hodně špatné. Takový nesmyslný, nelogický a debilní konec nevymyslí ani člověk po lobotomii. Škoda. První půlce bych dal klidně 65, druhé tak 15... --->40% ()

mira007

Milenecký pár jede na výlet kamsi k Temelínu do míst, kde zmizelo jakési děvče, přičemž ona mu nevěří a on se chová divně. Prvních 30 minut je jen jakási konverzačka "ze života" - civilní, autentické, až nudné a pak se to změní v horor a krimi thriller, který je jen o dvou lidech. Musím ocenit, že se v českém filmu někdo pokouší o žánrový film, ale výsledek je hrozně jednoduchoučkej ( povídka na dvacet minut ). PS: Rozmáhá se nám tu takový nešvar - trailer obsahoval dvousekundové ukázky celkem odvážných sex scén, takže to mohlo budit dojem, že to bude erotický thriller kde režisér svlékne hlavní hrdinku Kristýnu Podzimkovou, jenže ve filmu jsou jen ty dvě sekundy a navíc tam není Kristýna, ale Eliška Applová ( slavná aktivistka za kojení na veřejnosti ), která je jak její dvojče ( v tom záběru ). Tož to se mi zdají jako hodně laciné triky. Jestli chtěli autoři, aby jim na ten film chodili lidi, tak se mají vykašlat na tyhle triky a spíš se snažit, aby se ten film nedostal na internet ve stejném momentu jako do kin. ()

Rockerman

Půl filmu sledujeme partnerskou hádku s příšernými dialogy a s duchaplnými perlami typu: "Ten sejra mi připomíná náš vztah, moh by bejt dobrej, ale není" a nic nenasvědčuje, že by tomu dále mělo být jinak. Náhle se to však změní v mysrteriózní krimi drama a končí to jako drsný triller. V půlce to bylo na odpad, ale za snahu dávám 2*. ()

Ham.and.eggs

První třetina je výtečná, mrazivě realistická vztahová konverzačka. Tak trochu debil a rejpavka. Skvělý dialogy i herectví. Pak nastoupí podprůměrnej thriller a celý to jde do hajzlu. Velká škoda... ()

Olík

Teď jako úplně nevím, jak se k thrilleru dua Laňka, Müller postavit. První polovina, tak trochu ze života (každý, kdo je v nějakém vztahu ví), ale vlastně o ničem.  Buď se jede v autě, leží na pokoji a nebo mu ho Ryška nechce vykouřit. Pomocí uši trhajících replik se dvě nesympatické postavy točí v kruhu a řeší (s prominutím) hovna. Střih. Záběr jako z japonského mystery hororu a roztáčí se úplně jiná game. Psychologická hra myšičko, myš, pojď ke mne blíž…..na logiku se, ale bohužel pořád hrát nezačne s tím, že konec to pohřbí úplně. Pánové se pokusili o něco, na co nejsme v naších končinách tak úplně naučení…..to je určitě fajn. Blbé pro ně je, že u filmů se víc, než snaha cení výsledek. ()

kluzo

Vcelku dobrý minimalistický thriller. Oba herci příjemně překvapili. A protože jsem stále v určitých námětech dětsky naivní, tak ne i překvapil děj. ()

tranquill

"Před každým chlapem se má mít ženská na pozoru!" No, já se budu mít na pozoru i před tímto filmem, bylo to slabé. ()

mira.l

Tak jedna * za snahu. Český pokus o cosi jako horor, který ostal někde na půli cesty. Úvodní hádání té dvojice mě moc nebavilo, pak se to trochu rozjelo, no ale jak do toho vstoupil duch (ještě že nebyl svatý), tak to šlo celý nějak do kopru. Jak Adama dostala od karavanů přes les do auta? Kdo sešrotuje celkem slušně vypadající auto, aniž ho prohlídne?? A to odhlídnu od toho samotného nápadu. Jak říkám, na půli cesty... ()

rublik05

Poněkud zvláštní pokus o české drama s hororovými prvky, který od samého začátku budí dojem laciné a sterilní vztahovky, která sice láká na psychologický thriller, ovšem ve skutečnosti nabízí leda tak velkou nudu a šeď. Ústřední dvojice herců mi nepřišla vůbec sympatická, jejich chování bylo místy dost nelogické, naprosto otřesné dialogy celkovému dojmu taky dvakrát nepřidaly. Děj se nese víceméně v pomalém tempu, trochu se rozjede až v druhé půlce, kde se tvůrci snažili o nějaké ty děsivé momenty, avšak vlivem amatérského provedení vyjde většina z nich zcela do prázdna. Scénář je děravý jak ementál, zoufale mi chyběla nějaká pointa, jelikož finální rozuzlení je neuvěřitelně stupidní, až jsem ani nechtěl věřit, že patří do stejného filmu. Nejlíp překvapivě dopadla asi první polovina, která je sice nudná, ale svým způsobem autentická, zbytek je jen jedna velká katastrofa. Vlastně ani nevím, co mě kromě zvědavosti donutilo si tuhle amatéřinu dát až do konce. 1/10. ()

topi80

Celkem bych ocenil, že se někdo v naší kotlině pokusil vykročit ze zavedených žánrů, ale i v tomto filmu to přišlo pozdě. A sledovat půl stopáže nudné, byť ze života dobře okoukané dialogy rýpající ženské a jejího flegmatického budižkničemy (u něho v obzvlášť ochotnickém hereckém ztvárnění), to bylo nad mé síly. Než přišel první mysteriózní moment, už jsem dávno usínal. ()

Mamlas odpad!

Dno myslitelného i nemyslitelného. Odzbrojující tupost, blbost, absolutní nuda od začátku do konce. Celý realizační tým by se mnohonásobně lépe uplatnil na poli při sběru brambor, chmele nebo něčeho takového. (0%) ()

Heyyy

Objektivně 2*, logika se ději vyhla obloukem, navíc pomalý začátek plný opakujících se dialogů, nicméně za atmosféru a v Česku netypickej žánr, lehce nadhodnotím :) ()

Tominni

První část filmu je nečekaně dobrá a vypadá to ne dobrý vztahový film, druhá část je ale o dost slabší. Na začátku vás budou štvát oba. Repliky jsou dost trefné a nechodí moc okolo, na druhou stranu druhá půlka se občas blíží až ke trapnosti. Ale nakonec to nevyzní tak špatně, takový průměr v české produkci. ()