Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (více)

Blízké setkání třetího druhu s nejoblíbenějším ovčím stádem v Shaunově zbrusu novém filmovém dobrodružství. Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie... zatím co na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku! (Bohemia MP)

BOURQUE

Druhý celovečerný film ovečky Shauna sa snaží nadviazať na úspech prvého diela. To sa mu však darí len do polovici filmu. Potom je to už spíš slušná priemerná úroveň bez výraznejších a lepších (zábavnejších) scén. Príbeh síce klasický so všetkými známymi časťami, ale vo svete „Shauna“ má to svoj potenciál. Teraz však tvorcovia nedokázali z toho vyťažiť viac. V porovnaní s prvým (geniálnym) celovečerným filmom je to „dva kroky dozadu“. P.S.: Druhá najlepšia scéna druhej časti príbehu je po titulkoch, v ktorej malé ovce vytiahne kábel zo syntetizátoru. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

guri

Serialovu Ovecku Shaun mam velmi rad a neustale ma prekvapuje mnozstvom napadov a vtipov, s ktorymi tvorcovia dokazu prist. V tomto pripade vsak prave oboje celkom solidne obsentuje. ()

Torgal

Prvý film so Shaunom pôsobil ako viac ako film, toto vo mne budilo dojem naozaj len extrémne predĺženej epizódy večerníčka. Je to milé a úsmevné, ale akosi celkovo zacielené na omnoho mladších divákov. Pre nás starších sa tu síce skrýva hromada odkazov na všemožné scifi filmy, no celkovú detinskosť to aj tak nezakryje. Zaujímavé, že idem s hodnotením nižšie ako u prvého dielu, lebo subjektívne bola teraz koncentrácia gagov určite vyššia ako minule a aj téma bola atraktívnejšia. Asi starnem alebo čo. 6+/10 ()

MilesTeg

V kině nás bylo jen pár, hlavně rodiny s dětmi, a pak já s přítelkyní. Ona tvrdila, že se bavila asi dvakrát (ale kecá, usmívala se skoro pořád), ale není na scifi, takže si to neužila tak, jako já (krabice od pizzy vede), výbuchy smíchu byly hlavně ode mne v tom tichu, kdy děti nedokázaly dospělé vtípky pochytit. Ale já si to dám určitě znovu :-) ()

Godhaj

,,Mi-ma!“ Druhé filmové pokračování příběhu o ovečce Shaun je trochu dětštější než jeho filmová prvotina. Je to zvláštní výtka, když se jedná o film především pro dětské diváky, ale první film byl výbornou směsicí humoru a zajímavým příběhem pro malé i velké. V tomto filmu znatelně ubylo popkulturních narážek pro dospělé diváky. Nová postava mimozemšťana mě moc nezaujala, je to takový obyčejné animácké roztomilé cosi. Příběh se odehrává všemožně, jen na farmě mezi zvířátky mohl být déle. Např. prasata si ve filmu moc neškrtla, což mě mrzí. Celkově vzato to bylo vtipné, ale jen tak na jedno zkouknutí. ()

RAFT

slabší animák než ovečka Shaun ve filmu.Parkrát se u animáku zasmějete akorát film ocení menší publikum ,dospělí no nic extra .65% ()

Maniik88

Ideálna rozprávka pre malé deti, ktorá ale nenudí ani doprovod. Keď sa plné kino detičiek chychotalo takmer nonstop, proste ma to nabilo energiou ako v Monster a.s., kde cucali energiu so smiacich sa deciek. Je to jednoduché, vtípky sú situačné, jednoduché. Ale baví to deti, čo je hlavné a ja som sa nasmial tiež. Ale tie ovečky a malý ufónek sú úžasné a strašne sa mi to páčilo. Bolo to super. ()

Felisr

I v tomhle filmu najdete standardně kvalitní dávku vtípků a humoru, jak už jsme ostatně u ovčí série zvyklí. Je to pocta různým ikonickým sci-fi počinům od ET až po VALL-I (ano, nepostradatelný robot šéfky UFO hledačů je prostě skvělý a jeho scénka, kde strachy vyprdne papír ve tvaru harmoniky mě zbořila). Zatímco u jiných animáků se dohadujeme, kdo se "obětuje" jako doprovod, na tenhle film jsem dceru vytáhla ochotně sama a užily jsem si ho myslím obě stejně. ()

adamix

Viac-menej zmesica opozeraných vtipných situácii, avšak vďaka skvelej farmárskej grupe stále príjemná detská oddychovka. ()

PAVLIS

70% Nepřekvapivá variace na E.T. a podobné rodinné ufonské filmy, zaměřená víc na děti. Ty budou asi nadšené. Infantilní první polovina mě proto moc nebrala a pár skrytých odkazů pro dospělé to nezachrání. Od překvapivého Out of Control od Chemical Brothers (! - hudba tu občas sedne), ale příběh nabere tempo a ke konci i trochu emocí, takže výsledný pocit mám pozitivní. PS: Jsou tu dvě potitulkovky a netřeba řešit dilema dabing nebo titulky. Vůbec se tu nemluví. ()

Rayen1

Slabší, než seriál a filmy, ale i tak se to dalo. Nejvíc mě bavilo jemné odkazování na další filmy a seriály (Vetřelec, Pán Času, Válka světů...), váhám mezi třemi a čtyřmi, ale jelikož je Shaun pořád sranda, dám tentokrát čtyři :) ()

shaacul

Dobrý film, ale přece jenom zaměřený především na malé publikum. Na dvojici W&G to nemá. Viděno v kině plném dětí, ty si to maximálně užívali, včetně opakování všech zvuků, které postavy ve filmu vydávají. ()

Memesis

Tento film se mi líbil i víc než první film Ovečky Shaun. Výborný humor a z části je film i plný parodie. 95% ()

blondboss

Druhé celovečerné pokračovanie ovečky Shaun v sci-fi duchu ma až tak nenadchlo ako predošlý diel a samotný seriál. Napriek tomu milujem tieto postavičky, ten plastelínový look a bolo tu aj zopár fakt dobrých gagov, pri ktorých som sa pobavil. Bohužiaľ musím povedať, že viac tu bolo tých chabejších scén, ktoré len zbytočne naťahovali čas a trošku nudili. Aj preto jednu hviezdičku oproti jednotke musím ubrať, ale stále je to príjemná nenútená zábava nielen pre najmenších. 65 % ()