Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (více)

Blízké setkání třetího druhu s nejoblíbenějším ovčím stádem v Shaunově zbrusu novém filmovém dobrodružství. Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie... zatím co na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku! (Bohemia MP)

rigby

Další skvělý zářez. Ale na druhou stranu musím dodat, že kratší příběhy jsou mnohem lepší než celovečerní film. ()

bonovox

Stále slušná zábava ale o niečo horšie ako prvý kinofilm. Nápadov je tu ale stále neúrekom aj keď miestami prichádza aj nuda. Dospeláci budú možno spokojnejší ako deti kvôli množstvu narážok na slávne filmy či popkulturne odkazy ()

PTuranyi

Príbehy o Shaun sú štandardne výborne produkované kto má rád jej nezbedníctva nebude sklamaný. Tentokrát sa pritrafí neďaleko veselej farmy pristáte lietajúceho taniera s mimozemšťanom na palube, čo samozrejme vyvolá záujem verejnosti a farmár sa tak pustí do stavby zábavného parku, ktorý mu má zarobiť na najnovší typ kombajnu. Z malého mimozemšťana sa vykľuje zatúlané mimozemské dieťa, ktoré túži vrátiť sa domov rodičom. Shaun so svojimi priateľmi samozrejme ochotne nešťastníkovi pomôžu čo autori využili na parodovanie všetkého od Aktov X, cez Blízke stretnutia, E.T. až po Vesmírnu odyseu. 75% ()

lu1

Děti sjíždějí Shaun the Sheep často, takže jsem věděla do čeho jdu.Bavily se nejen děti ( hlavně v crazy pasážích) ale i dospělí. Chtěla bych mít autorovu fantazii, ta smršť vtipných nápadů byla vážně skvělá. ()

KyleReese

Jen víc takových filmů, ve kterých se nekecá a náramně se u nich pobavíme i tak. Farmageddon, Armageddon, to je jedno, hrdinové prvního dílu jsou tentokrát vystaveni setkání s mimozemskou civilizací. Shaun je však připravena téměř na všechno a tak se s tímto dobrodružstvím popasuje po svém. To znamená, že se vrhá po hlavě do všech situací, jak na farmě, tak ve městě, s novou kamarádkou po boku. Chudák, hafan Blitzer, se snaží co to jde, aby se vše vrátilo do starých kolejí s co nejmenšími škodami, ale ani farmář posedlý zbohatnutím na vesmírné hysterii mu to příliš neulehčuje. Stejně, jako minule se tvůrcům podařilo namíchat koktejl více či méně vtipných situací, vždy však trefných a braných s velkou dávkou nadhledu. Oproti jedničce a díky zvolenému námětu zde máme ještě více odkazů na legendy sci-fi žánru, od Blízkých setkání třetího druhu, přes E.T. mimozemšťana až po Muže v černém. Tohle není filmeček jen pro děti, ale hlavně pro dospělé, kteří chtějí vypnout hlavu po práci a příjemně se bavit se smíchem na tváři. Klidně si při tom můžete pustit i vaši oblíbenou hudbu a o nic nepřijdete. Pokud se v dalším díle bude Shaun prohánět po obloze v Iron manově obleku, vůbec se nebudu zlobit. ()

charles3

Lehce infantilní téma (ztracený mimozemšťánek) je bohatě vyváženo četnými aardmanovskými gagy a vtipnými odkazy na nejrůznější sci-fi klasiku (E.T., Blízká setkání třetího druhu, Číslo 5 žije, Contact, Akta X...). Utajené základně jsem se vydržel smát skoro po celý zbytek filmu :-) ()

Tafee

Je těžký udělat 1,5 hodinový film, kde se nemluví. Prostě tomu něco chybí! Vtipné to je, ale že bych se na to s radostí podíval zas a znova, to fakt ne. 3,2* ()

dragon'88

Je to vyborne, mile a vela napadov. Ale aj ked vela z toho fungovalo, tak ta stopaz je na bezdialogovy animak celkom dost. Bavilo viac nez minule, referencia na Arrival ma rozsekala. 3.5* ()

kavralajka

Animovaný film podle mého gusta. Humor pro děti i dospělé. Spousta odkazů i pomrkávání na jiné scifárny😀 a navrch dobrý soundtrack. ()

megacik

Tých 70%, čo je aktuálne hodnotenie na csfd, si to zhruba zaslúži. Zábavný a milý film, ale ich prvý film - Slepačí úlet sa mi páčil neporovnateľne viac. ()

J.Crusader

Obrovské množství popkulturních odkazů nejen na filmová sklasická stěžejní díla sci-fi. Znalý fanda "sájensfikšn" zde najde nějaký ten odkaz či rýpnutí si do klasik snad každých pár sekund, ať jsou to jména spisovatelů, postav, míst, vizuální vtípky ale pochopitelně i nejznámější hudební motivy (ET, Blízká setkání třetího druhu, Vesmírná odysea, Akta X atd...) Tohle asi děti, přestože je film primárně určen pro ně, nedocení a ani nepochopí. Nicméně znalec si to užije. Samotný film pak nevybočuje ze standardu Aardmanu a je to prostě klasická Shaunovská bláznivá jízda, která není zas až tak vyjímečná a sama o sobě stačí na tři hvězdy. Ta čtvrtá je právě za to neustálé pomrkávání na fandy sci-fi a neuvěřitelně hračičkové (v dobrém slova smyslu) pojetí mnoha těchto odkazů. ()