Noční můry z temnot

• USA Scary Stories to Tell in the Dark (více)

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít. (Bontonfilm)

Vabr

https://scarystoriestotellinthedarkcz.home.blog/2019/08/11/16/ - kdo četl knižní sérii, ať se podívá. Žádnou podobnost se Stranger Things ani To zde vůbec nevidím. Já zde viděl Nezvratný Osud a můj bratr Vadí Nevadí nebo Polaroid. Český překlad byl špatný. Všiml jsem si toho brzy, ale potom jsme ho raději ignoroval, aby mi nekazil zážitek z filmu. Na PG13 dost děsivé (děsivější než většina hororů od 15, které jsem viděl, podle mě). Líbila se mi kamera. Byla dobrá a když se objevila obluda, tak na ni byla zblízka, což bylo dost děsivé. Já knižní sérii četl, ale nestihl jsem si přečíst 3. díl. Škoda, přečtu si ho, jak to bude možné. Všechny obludy se mi hodně líbily, až na Sarah Bellows a Chřastivce. Nejlepší byla The Dream (bílá velká obluda) a nejhorší Chřastivec (ten, co spadl z komína). Toho jsem zrovna četl a v knize byl mnohem mnohem lepší než tady. Tady furt říkal ,,vtipný urážky'', který atmosféru velice kazily. Postavy jsou v pohodě, ale třeba v Únikové hře, na které jsem byl taky, byly lepší. Nejlepší je podle mě hlavní postava Stella a Auggie a nejhorší asi Chuck. Myslím si, že na rodinu Bellowsových je až moc pozornosti a konečná povídka, ve které je Stella to ještě více kazí. Konec filmu podle mě není tak hrozný, ale hodil by se jiný. Nemyslím si, že bude druhý díl. Ale nevím, skoro všichni tvrdí, že jo. Všechny povídky až na ty dvě, které se mi nelíbily, byly děsivé a dobře provedené. Vadí mi, že když je něco PG13, tak tam musí být automaticky hodně komedie. Tady jí bylo taky více. Škoda, mohlo se to brát víc seriózně. Ale i tak jí zde bylo méně než v jiných PG13. *Cituju bratra* Můj bratr si všiml, že postavy jasně řekly, že každá povídka se odehraje každý večer. Ale The Dream se odehrávalo ve dne a ještě v ten den večer ožily další dvě povídky :/. Ještě bratrovi dost vadilo CGI, které se ale mně líbilo. Uvažoval jsem mezi 4 a 5 a nakonec dám dobrý 4. Škoda, že lidem vadí PG13, to bylo jasný hned, jak se to objevilo. VYHODNOCENÍ: NEČTĚTE KNÍŽKY ZE STRAŠIDELNÉHO DOMU NA KONCI MĚSTA!!! ()

KUFI

Mrchy byly takovy DelTorovsky napadity, balancujici na pomezi pohadky a hororu ale herci dost spatny a atmosfera nic moc. ()

Dogfish

Takový horor pro mládež a starší děti. Lidé mizí - kam, to se nikdo nedoví a ten závěr, žádné překvapení. ()

Kingjiri

Vzhledem k dětský knižní předloze a nízkýmu ratingu se toho ve výsledku podařilo na plátno dostat vcelku dost. Ale na příběhu a hororovejch scénách je bohužel pořád vidět, že cílovkou jsou hlavně dospívající diváci. Krev nebo gore uplně chybí a strašidelný scény mohly být ještě intenzivnější. Ono i těch samotnejch povídek a monster mohlo být víc. Nicméně je třeba uznat, že se dobová i napínavá atmosféra vcelku povedla, tempo vyprávění je docela svižný (bez zdlouhavýho úvodu se jde rovnou na věc) a Andre Ovredal je zručnej filmař (což už párkrát dokázal i v minulosti). Třetí jistá hvězda za řemeslo, závěr a atmosféru. ()

bif

Režisér a jeho štáb se vyřádili na vizuální stránce filmu a také na praktických efektech. Bohužel, ani toto nezachrání nenápadité vyvrcholení a příšerný scénář, který jakoby napsal začínající student. ()

Likan7

Tak předně to nemá s hororem nic společného. Kdo čeká něco z ranku současných trendů duchařin, bude mimo jak ta jedle. Je to spíše strašidelný příběh pro děti zadaptovaný podle knihy pro děti. Nic proti, jednotlivé příběhy a úmrtí mají šmrnc. Jsou krátké, celkem strašidelné a třeba scéna z léčebny je vyloženě nepříjemná a ve mě ve spojení s příšerkou vzbuzovala úzkost. Proto je škoda, že těch minipříběhů není více a film je postavený na nudný zápletce, která ničím nepřekvapuje a Vás nebude bavit už od prvních minut. Jednotlivé scény jsou fajn, příšery pěkné, jenže jsou nevyužity. Přítomnost del Tora tu je znát, jenže zrovna tohle je film, který by měl režírovat sám. Pak bychom dostali ve výsledku mnohem lepší kousek. ()

RypavaDvojka

Na film jsme s přítelkyní chtěli jít do kina už když vyšel, ale bohužel jsme to nestihli. Jakmile však vyšel, byl pro nás jasnou volbou. Už jen samotný nápad byl dobrý, skvělé byly taktéž zpracování "nočních můr", které byly ztvárněny opravdu bravurně a skvěle se na ně koukalo. Abych však pouze nechválil, film si bohužel nedokáže vytvořit onu "strašidelnou atmosféru", tedy něco u čehož bychom trnuli strachy a nemohli se od toho odpoutat. Dlouho jsme zvažovali, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, jelikož jsme byli přesně někde mezi tímto hodnocením. Nakonec zasloužené 4 hvězdy, ale pořád by bylo co zlepšit. ()

humblebumble

Hrozně rád bych tomu filmu dal čtyři hvězdičky, protože byly momenty, kdy jsem byl poměrně posranej strachy. Jenže je v něm příliš mnoho věcí, které mně prostě vadí. Chápu, že se v celovečeráku snažili spojit krátké hororové povídky dohromady nějakým overarching narativem, bohužel však zvolili jedno z největších hororových klišé vůbec a charaktery, které se zoufale snaží být tím, čím byla parta děcek v It (2017) - a moc jim to nejde. Není to pro mě dealbreaker, ale mrzelo mě, že naplácli takovou tuctárnu na zdrojový materiál, který je sám o sobě pitoreskně creepy bez potřeby nějak sám sebe vysvětlovat lorem s krejzy holkou z mentálního ústavu. Scény, které zpracovávaly samotné příběhy, byly totiž téměř výborné (za mě nejlepší scéna v nemocnici a strašák), tak je škoda, že se k nim divák musí dopracovat skrz hodinu výplňkového materiálu, který mnohdy ani střihově moc nefunguje (ten střih je poslední hřebíček do rakve - kdybych si v průběhu nemusel film milionkrát vracet, protože jsem byl confused as fuck z toho, kdo kam běží, dal bych klidně tři). ()

Hellknight12

Naposledy videné v kine. Pamätám si, že z kina som odchádzal spokojný a tentokrát sa to nezmenilo. Fajn nápad na spracovanie hororu. Jeden celý príbeh, v ktorom je niekoľko menších príbehov. Áno nie je to nič prelomové, keďže už sme tu mali pár takých filmov. Napríklad séria V/H/S. Herci sú sympatický a hlavne dobre hrajú. Scenár nie je síce nič extra ale ako základ na celkom fajn a zaujímavý horor stačí. Je tu niekoľko vážne zaujímavých smrti. Ak to beriem ako Nočné mory, tak je to celkom slušné. Už ako malé decká sme si takto večer vonku vymýšľali rôzne hororové príbehy, takže tento film skôr beriem ako celkom príjemnú spomienku na detstvo. Film môžem odporučiť každému. Či už ste dieťa alebo dospelý. Deti to vystraší a dospelý, buď si zaspomínajú na detstvo alebo sa aspoň dobre pobavia. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

tlesk

Noční můry z temnot jsou slušným “dětským hororem,” jehož největší devizou je spolu s jen slabě načrtnutými postavami fakt, že okolo podobného tématu už byly vystavěny mnohem lepší snímky. Hyzdí ho pak zejména slabý konec a neprokreslené noční můry hlavních i vedlejších protagonistů, kterým mohl být pro lepší představení klidně věnován nějaký představující prostor v samém úvodu. Zůstává tak na efekty a vyobrazení dobového bohatý a krásný letní snímek s atmosférou Halloweenu v dalším americkém maloměstě, kde se parta dětí porve s odvěkým zlem o své holé životy. Věrnost knižní předloze, jež schytala i nějakou tu kontroverzi díky na dětskou knihu příliš děsivým ilustracím (tedy těm u nového vydání, z nichž dost vychází i film samotný) je vzhledem k neexistenci tuzemské verze těžké posoudit. Tak či tak jde o film, který rozhodně návštěvu kina zasluhuje, jakkoli vám bude stačit jen jedno zhlédnutí… ()

Shanen29

Z kina jsem vycházel se smíšenými pocity,jelikož prvních asi dvacet minut slibovalo vcelku fajn zábavu,ale realita filmu a trileru je opravdu věc zcela jiná .Možná to je tím že na tuto horrovou pohádku můžou i děti do 12 let s doprovodem( PG13,) ale já jsem trpěl mylným dojmem .Skvělé plakáty,dobrý triler a takové zklamání.Možná by to byl horor roku,kdyby...kdyby... ()

GameboyNES odpad!

To nás pěkně Andrej Omerdal, naservíroval nám fantasy pohádku pro 5. letý fakany. Totálně bez atmosféry, bez herců, bez příšer. Prostě jen sterilně multikulturní klišoidní digi bordel. ()

ANTYCHRYST

Další film.. kde místo strachu a pořádného Gore.. jsou v hlavní roli děcka.. :( příběh a strašidelné postavy jsou ok.. ale schází cokoliv co bych od hororu očekával.. Napětí akce.. lekačky krev.. 50% Takový film pro děti..Alespoň že se tam na chvilku objevila má oblíbená postava Scarecrow..:) ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019