Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

genetique

Keď Meryl natočila v tom istom roku film 'Sophie's Choice', tak si svoj oscarový výkon viditeľne preniesla aj do tohto snímku a rovnako je cítiť aj kvalitu ostatných hercov. Pointa má slušný poirotovský charakter, no kým k nej príbeh dospeje, prejde divák zaujímavým sledom pocitov z filmu. Ako som už povedal, herecky na veľmi slušnej úrovni, no krivka zaujímavosti deja, napätia a slušnej atmosféry vystrelí nahor len v záverečných minútach a to je naozaj veľká ujma na celkovej kvalite snímku. 70%. ()

ilemas

Viděl jsem to tehdy v kině a tenkrát se mi to velice líbilo, dnes to vysílá ČT1, po opětovném shlédnutí po tolika letech a zmlsaný novějšími akčnějšími filmy mě to docela nudilo, jen jsem vzpomínal. V době, když v kinech nic moc nebylo, nebyli ani VHS videa a internet, bych asi hodnotil plným počtem, dnes to bohužel vidím jinak. Přesto jsem rád , že jsem film shlédl, dvojka Roy Scheider a Meryl Streep stojí za to a nakonec to nebylo tak špatné, jen překonané. ()

Radko

Veľmi priemerný thriller, kde ako napínavé majú pôsobiť scény typu: Príde žena ku psychiatrovi a požiada ho, aby odovzdal hodinky jeho nedávno zosnulého pacienta žene, pretože od milenky by to nebolo celkom kóšer. Doktor súhlasí, hodinky necháva na stole. Onedlho prichádza ku psychiatrovi policajt. Vyšetruje vraždu psychiatrovho pacienta, toho komu patrili hodinky, ležiace na psychiatrovom stole. Zdrojom dramatickej situácie sú hodinky a to, či si komisár všimne, že patrili nebožtíkovi. A či sa doktorovi podarí ich šikovne šuchnúť do šuflíku. Nuž, čo dodať. Vrah je stále agresívnejší, bodá kde tu, kde koho. Na vlásočku visia aj životy Strípky a Šejdra. Ale viete - thriller. Typický osemdesiatkový. V takých hlavní hrdinovia len tak mirnix - dirnix nezomierajú. Priemer v každom ohľade. ()

Lucasion

Poslední film z knihovny - Maminka doporučuje. A možná končím na slabé notě. Čekal jsem od filmu mnohem více. Více atmosféry, více hry na vraha, více psychologie. Bohužel jsem se dočkal průměrného thrilleru, který sic hru na vraha zvládnul, tak nedokáže už uspokojit náročného diváka. Oceňuji herecké duo Scheider a Streep. Ale mrazení v zádech vám film prostě nepřinese. Vím, že už se opakuji, ale zase srovnávám s Čekej do tmy (1967), který zkrátka zůstává nepřekonán. Ten film má na rozdíl od Klidu noci všechno. (55 %) ()

honajz2

Celkem dobrý thriller, který je skvěle natočený a skvěle zahraný. Bohužel mu chybí nějaká silnější (nebo aspoň ucelenější) atmosféra nebo napětí, ono to tam sice je, ale je to poněkud slabší, než by mohlo být. Kor když ten film má hned několik úžasných, skoro až hororových scén, především ta snová sekvence s holčičkou a medvídkem, při které jsem se na konci celkem dost lekl a která působí, jako by vypadla z nějakého filmu Davida Lynche, dočkáme se tu i několika dost zdařilých lekaček Samotné finále má taky dost do sebe. Každopádně Klid noci se mi líbil, i když by mohl být o pár minut kratší. 4* ()

• Ve filmu je scéna, když Brooke Reynolds (Meryl Streep) vypráví o svém dětství, a především zdůrazňuje zvonici, kterou si stále pamatuje. Tento monolog trval bez jakéhokoli střihu přes tři minuty. (jezurka42)
  • Režisér Robert Benton popsal tento film větou "co by se mohlo stát muži, který se zamiluje do ženy, ze které má strach." Benton prý vycházel z vlastní životní zkušenosti. (Alfréda)
  • Meryl Streep v jednom rozhovoru uvedla, že tento film považuje za ten nejhorší, který ve své kariéře natočila. (jezurka42)