Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

ilemas

Viděl jsem to tehdy v kině a tenkrát se mi to velice líbilo, dnes to vysílá ČT1, po opětovném shlédnutí po tolika letech a zmlsaný novějšími akčnějšími filmy mě to docela nudilo, jen jsem vzpomínal. V době, když v kinech nic moc nebylo, nebyli ani VHS videa a internet, bych asi hodnotil plným počtem, dnes to bohužel vidím jinak. Přesto jsem rád , že jsem film shlédl, dvojka Roy Scheider a Meryl Streep stojí za to a nakonec to nebylo tak špatné, jen překonané. ()

Goldbeater

Still of the Night je povedený thriller, který mě dokázal i párkrát vystrašit. Některé scény z tohoto filmu by se klidně daly použít i v dobrém hororu. Velmi působivá je například ta snová, kde blonďatá holčička utrhne oko plyšovému medvídkovi, který začne mohutně krvácet. Docela mě zamrazilo v zádech. Škoda jen, že odhalení vraha je velice průhledné, je tu totiž představeno strašně málo postav, což nám poznání zabijáka až moc usnadní. Když tu je ale krásná Meryl Streep a charismatický Roy Scheider, zachraňuje to situaci. ()

blackrain

Také jsem si myslela, že vrahem je Brooke, takže rozuzlení pro mě bylo velkým překvapením. Bylo úplně jasné, že psychiatr podlehne jejímu kouzlo, prostě dokonalá fame fatale. Závěrečná scéna v domě na pobřeží je děsivá ještě dnes. Skoro jsem přestala dýchat, když se Brooke schovávala za tajnými dveřmi. První film, kde jsem viděla herečku Meryl Streep kouřit cigarety. Hudba byla taková romantická a mrazivá zároveň. ()

choze

Výborný komorní thriller podle klasické šablony "vyšetřovatel se zamiluje do podezřelé z vraždy", viz. Moře lásky, Základní instinkt... A to je taky jediná věc, kterou bych filmu vyčetl - předvídatelnost. Jelikož je od začátku jediná podezřelá Streep, je jasné, že ona vrahem není (a zas tolik vedlejších postav tam není, abyste záhy neuhodli identitu vraha) a když v půlce filmu Schneider s matkou zanalyzuje sen zavražděného, je už jasné i pohlaví vraha a motiv. Zajímavý je přesah tohoto filmu do hororu, který to poněkud kompenzuje - nechybí tradiční rekvizity jako strašidelná holčička (snová scéna s ní se rozhodně zaryje do paměti) a scény typu "postava musí projít temným sklepením, ve kterém se ozývá šramot", přičemž do těchto klasických situací nejsou zasazeny ženy, jak tomu bývá zvykem, ale muži. A i ta zvláštní kráska Streep (která na konci předvede při vysvětlování své minulosti malý herecký koncert v jednom záběru) jakoby vypadla z nějakého italského hororu. ()

HonzaBez

Thrillery vážně nemusím. K sledování tohoto me hned v uvodu přiměla chytlava titulní melodie. Když jsem pak zjistil, že v něm hraje mladičsky krásná Maryl Streepova, nebylo co řešit... Filmu nelze upřít, že má vybornou atmosféru a hlavně pár vskutku hustých lekaček. Tedy normálně nic pro mě, ale co by člověk neudělal, když je na scéně někdo tak kouzelný jako Streepova. ()

• Meryl Streep v jednom rozhovoru uvedla, že tento film považuje za ten nejhorší, který ve své kariéře natočila. (jezurka42)
  • Robert Benton původně zamýšlel natočit film černobíle. (Alfréda)
  • Ve filmu je scéna, když Brooke Reynolds (Meryl Streep) vypráví o svém dětství, a především zdůrazňuje zvonici, kterou si stále pamatuje. Tento monolog trval bez jakéhokoli střihu přes tři minuty. (jezurka42)