Astronautka Lucy Colová pluje v nekonečné temnotě vesmíru, v očích se jí odráží modrý mramor Země a v jejím nitru se mísí pocit strachu a úžasu. Jen pár vyvolených spatřilo planetu z této perspektivy. Lucy ve své kosmické osamělosti vnímá současně majestátní sílu a relativní bezvýznamnost. Nakolik jí tahle transcendentální zkušenost změní život? Ve snímku inspirovaném skutečnými událostmi se Natalie Portmanová představuje v hlavní roli astronautky Lucy Colové, která díky své touze po dokonalosti pronikne mezi pevně semknutou skupinu mužů v NASA. Poté, co uskuteční svůj sen o cestě do vesmíru, Lucy najednou cítí, že svět je příliš malý, její každodenní realita šedá a manžel nudný. Zatímco se maximálně soustředí na přípravy další mise, její život se pomalu rozpadá. Lucy ztrácí kontakt s realitou – i s tím, co je skutečně důležité. (HBO Europe)

Merlinousek

Plot krátce: Lucy se vrátí z oběžné dráhy Země a prožívá si něco jako syndrom válečných veteránů z války. Prostě zažije v otevřeném vesmíru něco, co asi tak 99,99 % populace planety nikoliv, nemá moc s kým sdílet. A to co zažila (jako i jiní astronauti) bylo docela blízko orgasmu. Inu a jelikož se na zemi tomu nejvíc podobá právě klasický orgasmus, a toho již se svým starým nedosahuje, poohlédne se jinde. Dál už bych spoileroval moc. Když to zkrátím, celý film je o adaptaci na "normální" život, pokud zažijete něco extra extra, třeba jako ti vojáci. Konec plotu. <<+>> Není to moc o vesmíru, spíš skoro vůbec. A už vůbec to není sci-fi, odehrává se to v neurčeném čase, ale docela klidně před 5 lety, tedy žádné sci-fi to není. Očekával jsem od filmu více, třeba hlubší rozbor toho "co" zažila ve vesmíru nebo právě více toho vesmíru. Asi jediné co mohu pochválit na filmu je prvotřídní výkon Natalie Portman. Brilantní jako vždy. Bohužel ani ta nejlepší herečka, je-li sama, nepřeváží režii, scénář, výpravu, atd. Dalo se to vidět, dalo se to dokoukat, ale podruhé už netřeba. Na tři hvězdy to dá, ale víc asi nět. ()

PeterMC

Cakal som nieco ako filozofovanie, mozno o samote o prazdote. Mozno by som vtom nieco nasiel, mozno nie. Namiesto toho som dostal nieco ako televizny thriller a to vo formate 4x3. ()

brasek

Natalie Portman vyzerá v snímku ako dievčatko a to je tak všetko. Zmysel filmu, zápletka, príbeh... to sa nedostalo na filmový pás. ()

meda2016

Neměl bych hodnotit. Nevydržel jsem,  jak do třetiny a do soulože vykolejené hrdinky s nezajimavým kolegou ve výcviku. Po letu kosmem se hrdince rozsvítilo, že Země a vše na ní, je nedostatečné. Natálie je hezká - na připoutáni k nudnému ději o duševnu hrdinky to nestačí. Aspoň do té třetiny, kdy ještě přijde babička kuřačka. ... Píši 2*, myslím si 1. ... Neboť..! ...pokud by hrdinka rozuměla všem souvislostech zkoumání vesmíru, ten samotný by ji děsil svou rozlehlostí s jedinou miliardtinou (a řádově méně) domova, kde ona a my se můžeme zrodit a jsme životaschopní. Jaký to rozdíl v chtíči po objevu Nového světa - Ameriky. ()

vladi3 odpad!

Wtf is this???! Portman som nikdy extra rada nemala, ale tu je utrpenim ju sledovat... Absolutne nechapem to prepinanie formatov... hudba je priserna, nemala ziaden koncept, prosto len rozne mixy stylov, otras... a rezia ani nehovorim... reziser musel byt riadne zhuleny, ked film tocil a este viac zhuleny, ak nebol proti pusteniu filmu do sveta... hodiny stravene pri tejto kravine mi uz nikdy nikto nevrati... Co na tomto stalo 21mega mi je zahada... Bud 15 zozrala Portmanka, alebo je to riadny tunel... ()

Pythonator

Natálka nám stárne a navíc si vybírá stále trapnější filmy. Že já vůl jsem jim skočil na to sci-fi. Tohle neobsahuje ani promile prvků sci-fi. Zato je to typická psychologická artová sračka o rozpadu osobnosti jedné pošahané nadržené blbky. ()

alisek87

Trochu mi uniká proč je film zařazen jako sci-fi, to mě akorát navnadilo a trochu jsem od toho očekávala více. Natalie Portman je naprosto skvělá, jen díky ní, dávám dvě hvězdičky. Jinak nelekněte se, z nějakého důvodu se režisér rozhodl, že změní formát, trochu mi unikl smysl, protože jsem si myslela, že je problém u mě. ()

pájap

Mě se to líbilo.sonda do psychiky...její muž byl takovej moula,to si myslím...tak ji trochu hrabalo.a narazila na devkare. Add1.ze to neni scifi???ze se střídají obrazové formáty???no a?????napadlo mne zajimave moudro..pokud někdo nechce,aby existovaly kosmonautky...ať jim v nasa pusti tenhle film...😅😅 ()

Ondak

Vůbec nechápu, že má tenhle film štítek sci-fi. Tento žánr to není ani náhodou a ani se ve filmu nevyskytuje. Dvě hodiny koukáme na astronautku a její život a myšlenky. Až v posledních 10 min to vygraduje. Příběh byl pro mě nudný a jednání Lucy mi přišlo divné, takové nesmyslné. Také zvláštní způsob střídání formátů obrazu jsem nepochopil. Jedná se o nudný film. ()

Milo384

Drama o kosmonautce, která se chce vrátit do vesmíru. Ale na Zemi nejprve musí projít výběrem na misi a najít sama sebe. Film mně přišel dost dlouhý a průměrný. Pár pěkných záběrů. Celá ta krize hlavní hrdinky mě nijak neoslovila, místy jsem se nudil. Průměrný film. Jo a čekal jsem Sci-fi, to to ale není. ()

Dr.Love odpad!

Netušil jsem že v podání Portmanové se dožiju něčeho tak fádního, nezajímavého a nudného. Prvotně je potřeba si říci že se rozhodně nejedná o sci-fi film ale o psychologické drama na pozadí atronautiky. Za druhé žádný psycholog či psychiatr by hlavní postavu po tom co mu převedla v křesle nepustil bez opětovných návštěv nebo bez medikace pryč. Za třetí, celý film je zpracován na základě opravdové situace. Tenhle přístup který byl použit ve filmu je naprostým pohrdáním životního neštěstí osoby které se stala a pokud jej Lisa Nowak (aktérka skutečných událostí) viděla měla by celý studio zažalovat. Nebyla vlastně chvíle kdy bych si neříkal WTF u každého rozhodnutí hlavní postavy Lucy, které mají ještě větší WTF důvody které tyto rozhodnutí opírají. Scénář je nedomrlý a to ve všech směrech jak rozvoj postav tak i jejich chování a vlastně se jedná o takový slovní pingpong. Výjimkou jsou dialogy Lucy která je odsouzena jednat a mluvit jako cvok, jejíž psychóza se postupně prohlubuje až do úplného “prozření”. Postavy jsou ploché, nudné a napsané přes kopírák. Jon Hamm hraje velmi špatného sukničkáře který si našel nějakou výmluvu pro své zálety, dost možná by to mohlo souviset se scénou kde vybuchuje Columbia, asi mu v ní vybouchlo i něco jiného, ale to už není nikde rozvedeno. Manžel je tak hodný až je dutý a hodí se jen jako podpůrné plácátko na záda. Takhle můžu pokračovat o každé postavě která se v tohle mizeném filmu mihla. Až na babču hranou Ellen Burstyn která je jediná “fajn” drsná holka a má koule proklatě nízko….“sračky” jak by řekla.  Snímek se snaží i o artové zpracování, mění velikost obrazovky a přidává jakýsi filtr osmi milimetrového filmu. Rozhodně jsem ani jednu z těchto uprav neocenil. Navíc tento styl není konzistentní po celou dobu, zhruba v půlce dostaneme normální obrazové zpracování.  Závěrem lze s klidnou duší říci že se jedná o mrhání filmovým páskem a zbytečně zabraným místem na disku nebo vyhozenými penězi za lístek do kina. Bylo by lepší ty prachy za kino spálit a výsledný ohýnek by byl uspokojivější. On totiž námět sám o sobě je výborný materiál na zfilmování jen je potřeba tenhle diamant pořádně zpracovat a vyleštit, ne jen jej trochu osekat a pak ho hodit na burzu, to nikdo nekoupí. ()

tortillahot

Po zhliadnuti tohto filmu viem jednu vec iste, v zivote si nevezmem za zenu astronautku. Herecke vykony hercov robia film pozeratelny. Ak toto bolo inspirovane skutocnymi udalostami, tak diky pekne za tak workoholicku a prepnutu zenu, chudak jej pobozny manzel. Zena si pochvaluje, ze si zobrala najlepsieho muza na svete, ale paci sa jej trieskat s rozvedenym kolegom natolko, ze zacne ziarlit aj na jej mladsiu kolegynu, ktoru samozrejme trieska tiez. Nechapem ako mohol niekto natocit film s touto tematikou. Podobne veci sa riesia aj v inych zamestnaniach a v beznom zivote x krat, ale natocit film ? Nestracajte cas a nepustajte si to. 1 hviezdu davam za krasny zaciatok filmu a pohlady z vesmiru na Zem a druhu za herecke vykony, a to je max co si zasluzi. ()

StarFsh

Tak tento film vo mne vyvolal poriadnu schízu. Na jednej strane vynikajúca filmárska práca na druhej strane absolútna absencia akejkoľvek väčšej hĺbky, iba kĺzanie po povrchu. A veľkolepé vyvrcholenie neprinesie absolútne nič. Do prdele, toto mohol byť naozaj skvelý film! Možno najlepší film roku 2019! Takto nemôžem dať viac, ako 3 hviezdy. ()

Beat83

Hlavní hrdinka zpočátku působila jako inteligentní a ambiciózní žena. Ovšem pak se promění v posedlou a naivní hysterku, které poměrně slušně hrábne a rozhodne se vyřešit situaci tak nelogicky, až jsem si přála, aby už vypadla. No a nakonec skončí u medu, kde se uspokojí ve včelařské kombinéze, to fakt nevymyslíš. Takovou pytlovinu jsem ještě neviděla, připomíná mi to Ad Astra, těch rádoby filozofických keců kolem a dlouhých nudných záběrů na mimiku hlavních hrdinů, těch bylo požehnaně. Lépe uděláte, když si pustíte Vetřelce, zlaté osmdesátky a devadesátky. ()

panfilmu

Takto zbytečný film jsem dlouho neviděl, je mi to líto protože Natálie je dobrá herečka, ale tohle je film od začátku do konce o sobecké krávě, která chce zahodit úplně všechno co vybudovala na Zemi aby mohla spatky do vesmíru, ta motivace je skvělá a pochopitelná, ale prostě nechápu ten způsob. ()