Astronautka Lucy Colová pluje v nekonečné temnotě vesmíru, v očích se jí odráží modrý mramor Země a v jejím nitru se mísí pocit strachu a úžasu. Jen pár vyvolených spatřilo planetu z této perspektivy. Lucy ve své kosmické osamělosti vnímá současně majestátní sílu a relativní bezvýznamnost. Nakolik jí tahle transcendentální zkušenost změní život? Ve snímku inspirovaném skutečnými událostmi se Natalie Portmanová představuje v hlavní roli astronautky Lucy Colové, která díky své touze po dokonalosti pronikne mezi pevně semknutou skupinu mužů v NASA. Poté, co uskuteční svůj sen o cestě do vesmíru, Lucy najednou cítí, že svět je příliš malý, její každodenní realita šedá a manžel nudný. Zatímco se maximálně soustředí na přípravy další mise, její život se pomalu rozpadá. Lucy ztrácí kontakt s realitou – i s tím, co je skutečně důležité. (HBO Europe)

Ryuuhei

Extrémně podhodnocený film. Pochopil jsem, že jde o náhled do duše workoholika, resp. astronauta, který se snaží nalézt sám sebe v reálném světě natolik, že se z toho nakonec tak trochu zcvokne. Zejména gradace v poslední třetině mě chytila a nepustila - opravdu jsem nedokázal odhadnout, jak tohle dopadne. Paradoxně to z tří „vesmírných“ filmů, jaké jsem ještě víc paradoxně naposledy viděl, vychází jako ten nejlepší snímek. ()

klukluka

37% vs. mých 80. To by byly obvykle jen 4 hvězdičky. Ta pátá je za tu šílenou nespravedlnost, která se tomu tady děje. Krásný, silný film. Sci-fi ani náhodou, možná proto je to tak nízko. Za to ale tvůrci nemůžou, že z toho někdo udělá žánr, o který rozhodně neusilovali. ()

Torimmer

"And the award for the most boring film goes to..." Jako nějaké zajímavé myšlenky a nápady tam byly, ale jinak... To byl tak divný bordel, mišmaš, a nevím jaké divné, neforemné, a zmatené označení bych tomu ještě dal. ()

Hanys_

Podle plakátu jsem čekal komornější verzi Gravitace s Natálkou, dostal jsem rozhodně ne tak špatné (3.8/10 je tady docela ústřel) drama o holce s post-tento syndromem. Natalie docela ve formě, vedlejší postavy slušně obsazené, možná by to jen sneslo o nějakých 10-15 minut prostříhat. ()

Orthank

Ufff... Vzhľadom na námet som mal isté očakávania aj kvôli Natalii, ktorá si tieto typy úloh vcelku vie vyberať, ale toto sa skutočne nepodarilo ako po autorskej a režisérskej stránke, tak aj po tej technickej. Podivné a najmä umelé narábanie s orezmi obrazu a nepohodlná kamera ešte viac potápajú už tak dosť chaotickú dramatickú mozaiku osobnosti jednej zmätenej astronautky. Obrovská škoda inak zaujímavého námetu.... Bohužiaľ. ()

filipvrbik

Jako samozřejmě to není žádný zázrak, ale upřímně díky Nátálce to zas taková katastrofa není. Děj je sice zmatený (první půlka ujde, pak to jde do kytek), ale postavy jsou relativně dobře zahrané, no a Natálka je sice už stará rašple,ale pořád umí...50% ()

SatyR.film

Príbeh o kariérnej, ambicióznej "rozťahnožke" Lucy, ktorej po návrate z vesmíru hrablo. Je to tak reálne až je to nezáživné a nudné. Tomuto sa vyhnite. 30% ()

BOURQUE

„Lucy in the Sky“ je krehkým true-based filmom, ktorý sa snaží byť v rámci možností „indie“ a zároveň budiť dojem, že sa jedná o mix žánrov „psychidelický“/„space“. Tá druhá vec mu však napriek všetkým snahám nefunguje dobre. Astronautka počas misii vo vesmíre mala psychidelické pocity a po návrate na Zem sa snaží za každú cenu vrátiť sa do vesmíru, aby to mohla znovu a znovu prežiť. To, že sa mu pomaličky rozpadne život na kúsky a spraví také veci, ktorá by inak „pravdepodobne“ nespravila (opustenie rodiny), sa snažia v podstate hodiť na vesmír (a nie na niečo iné). N. Portman v rámci svojich možností (opäť) dobrá, ale jej postava mala ešte rezervy. V mojich očiach nie úplne funkčný záver. Keď však zo strany tvorcov nie je snaha o kompromis, tak ten výsledok bude „taký aký je“. P.S.: Vo filme samozrejme zaznie ikonická pesnička od Beatles („Lucy in the sky with Diamons“) v akustickej forme. Avšak jej načasovanie nie je úplne dobré. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Rathalos

Pribeh natoceny na zaklade skutocnych udalosti,v ktorom velmi pracovita a huzevnata astronautka Lucy prichadza z jednej misie,no po navrate domov sa nejako nevie zmierit s tym,ze uz nie je vo vesmire a chce sa vratit naspat,ale odohraju sa urcite udalosti,po ktorych sa zacina menit jej dusevna stranka,Natalie Portman tradicne vyborne zahrala svoju postavu,aj napriek pomalsiemu tempu tohto filmu to zbehlo rychlo a este jedna vec a to,ze scifi to nie je,drama ano...:-) ()

KOOHA

To byl úlet, film o ničem. Koho zajímá osobní příběh nějaké neznámé astronautky, co vylezla zpoza placatého kamene a štrejchnula si s instruktorem? Nechápu účel tohodle filmu, úplná ztráta času se na to dívat. jako Natalie jako cajk, ale příběhově vo hovně ()

Johny M. odpad!

1) film není sci-fi (pár záběrů z vesmíru se automaticky nerovná sci-fi); 2) hlavní postava je neuvěřitelná kráva; 3) celý je to šílená nuda. ()

tranquill

"Viděla jsem z vesmíru svůj barák...ne doslova...viděla jsem celý svůj život..." A já už toho viděl taky dost, ztráta času, divný film. ()

CorteX^

To Vám takhle jednou večer zbyde trocha času, rodinka konečně spí a vy si zapnete HBO, abyste se mrkli na další díl Miliard. No ale v úvodu na Vás vyskočí upoutávka na Lucy in The Sky, nevypadá to zle, mrknete na popis a dozvíte se, že po návštěvě vesmíru a transcendentálním zážitku Lucy začne připadat náš malý život na planetě bezvýznamný a já jako milovník vesmíru a otázek ohledně naší existence a smyslu po tom hned skočím. Tak jsem tak čekal nějaké vidiny, záblesky a komentáře o tom, co se jí tam prohánělo hlavou, jaké otázky si kladla - třeba... prostě trochu mystery, jak jí zmíněný zážitek měni současný pohled a jak s tím bojuje a proč vlastně. No místo toho jsem promrdal 2 hodiny na nevěrný, perfekcionistický a arogantní kurvě, která nesnese fakt, že ji někdo jenom využil, aby si užil a dostal jsem vyprávění na styl Esmeraldy nebo já nevim. S vesmírem, naší existencí a všemožných otázek okolo toho to nemá nic společnýho a mohlo by se to rovnou jmenovat Lucy - arogantní děvka z vesmíru. Jedna hvězda za Natalu A Jona. ()

Inozuka

Problém Lucy in the Sky je, že ji nějaký bezmozek z produkce nebo z distribuce zařadil jako sci-fi, protože se odehrává v prostředí astronautů. To je ale naprosto mimo mísu, protože se jedná o hloubkovou psychologickou sondu do duše člověka plně zaměřeného na výkon a cíl. Bylo by asi jedno, kdyby hlavní hrdinka byla korporátní manažerka nebo lékařka, na podstatě filmu by to nic nezměnilo. Tenhle film funguje, pouze když ho začnete brát takový jaký je a nebudete do něho projektovat neopodstatněná očekávání. Pak musí každý uznat, že to psychologické dusno je opravdu hutné a perfektně natočené. Natalie Portman válí a v pohodě utáhne celý film ... Výsledek? Jeden z nejnepodceňovanějších filmů, co jsem v poslední době viděl. ()

PlysovyMacko

Natalie v skaredej parochni a vo filme co celkom nudí. Astronautka zažila vo vesmire spiritualny zážitok a nevie sa vrátiť do bežného rodinného zivota. Rieši to tým, se podvádza manžela. Tým, čo spravila v poslednej polhodine dokázala, že je labilna. Ale sčasti som ju chapala-tam hore to musí byť krásne. ()