Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

CaptainPixel

Potom co Johnson predvedl se Star Wars, jsem nemel zadna ocekvani. Nastesti se z toho vyklubal takovej moderni Poirot riznutej Columbem, s paradni vypravou, hudbou, obsazenim a hereckymi vykony. ()

AtemuLukas

Tak na tento film, jsem se podíval spíše z nudy a vlastně nic jsem od něho nečekal. Hlavním však lákadlem byl Daniel Craig a Ana de Armas. Už po pár minutách mi to začalo připomínat Poirota zasazeného do dnešní doby. Nejspíše proto jsem se rozhodl tento film dokoukat.  Tím nechci říct, že by to bylo od začátku špatné, to vůbec ne. Právě naopak. Jen se nejedná o klasickou detektivku, ale spíše o takovou hříčku, která kombinuje klišé a sarkasmus. A to je právě to, co mne zaujalo.  Koncept je však velice jednoduchý. Někdo si najme detektiva, aby vyřešil smrt v domě plné lidí. Takže námět tu máme, ovšem zápletka a způsob vyšetřování, který je místy dosti úsměvný. Daniel Craig v roli detektiva Benoita tu prakticky nemá chybu. Hodně se mi líbilo, že zde hrál pravý opak svého 007, což dodalo filmu jistou jedinečnost. Jsou tu však i další herci, kteří se svojí role zhostili bravurně. Ch. Evans a Ana de Armas zde odvádějí taky skvělé výkony.  Hudba tu také pěkně funguje avšak není tak výrazná, jako u triple A filmů. Možná díky bohu za to. Stejně tak tu dobře fungují i kulisy příběhu, které opravdu připomínají doby Holmese a Poirota. Ovšem co tu trochu pokulhávalo byl přeci jen ten závěr a jeho rozuzlení. Pokud jste milovníky detektivek, jako já, tak zhruba po dvaceti až třiceti minutách (pokud pozorně sledujete film) budete tušit kdo je vlastně vrah. Nicméně se jedná o velmi povedený film, který je ideální na koukání například v neděli jako relax. ()

Canniosh2

Skvělá kriminálka, jejíž zápletka a následné odhalení bylo výtečné. Škoda jen, že některé pasáže byly takové unylé, na druhou stranu hvězdné obsazení filmu bylo zase o to více atraktivní. ()

negativ

Ke konci lehce předvídatelné, nicméně velmi propracovaná originální zápletka se skvělými herci. Příjemné. ()

Ivett.Motion

Miluju to obsazení! Vidět Daniela, Chrise a Anu hrát společně, bylo markantní. Na nože je vskutku humorná detektivka, je chytrá, lstivá a poměrně nepředvídatelná. Daniel Craig ukázal, že je něco více, než jen James Bond a Ana přesvědčivě hraje roli nevinné dobračky, kterou jí člověk sežere i s navijákem. Líbí se mi spektrum postav, jejich jedinečné osobnosti vytváří absolutně excentrickou rodinu a hledat mezi nimi vraha je sakra práce. ()

danielHagara

Síce nemôžem povedať, že film je perfektný. Nejaké chyby tam boli, ale celkový dojem bol výborný. Celé to bolo veľmi originálne a v dnešnej dobe najväčší problémom filmov je to, že keď niečo pozerám, tak skoro vždy mám dojem, že som niečo také už videl. Tu som ten pocit nemal. Herecky to bolo fakt krásne zahrané a fakt by som nikomu nemohol nič vytknúť. Kľudne to mohol byť najlepší film aký som za posledný rok videl. ()

Jirkacek

Americký detektivní film Na nože z roku 2019 jsme doma shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého něčím tento 131 minutový film zaujal. Přiznám se, že tyhle více než dvouhodinovky prostě nemám v lásce. Vždycky totiž hrozí riziko hluchých pasáží a pokud se nejedná o něco akčního, pravidelně se tak stává. Přesto se tento snímek rozběhl na obrazovce naší korejské televize a já se těšil na pěkné pátrání ve stylu Agathy Christie, neboť takový dojem měli diváci, kteří už film viděli. Na jeho začátku spisovatel Harlan Thrombey (Christopher Plummer) slavil se svou rodinou vlastní 85. narozeniny ve starém luxusním sídle, ale druhého dne ráno ho našla pomocnice v domácnosti mrtvého. Harlan měl podříznuté hrdl a vše nasvědčovalo tomu, že jde o sebevraždu a to byl i názor policie. Cizí zavinění se neprokázalo, ale po pohřbu se policie v sídle Harlanových objevila znovu, tentokrát ještě se soukromým detektivem Blancem (Daniel Craig), kterého si někdo anonymně najal. Vypadalo to, že někdo verzi o sebevraždě nevěřil, navíc při výsleších postupně vyšlo najevo, že v rodině nepanují až tak úžasné vztahy, jak se rodina snažila prezentovat a Harlan měl s každým z nich nějaký spor. S Richardem (Don Johnson), manželem své nejstarší dcery Lindy (Jamie Lee Curtis), řešil jeho nevěru a chtěl, aby se přiznal, což by znamenalo, že by z domu odešel po rozvodu s prázdnou kvůli předmanželské smlouvě. Joni (Toni Collette), manželka jeho zesnulého syna, Harlana de facto okrádala o peníze. Starý muž platil totiž školné její dceři Meg (Katherine Langford) a její matka si zároveň nechávala účetním starce stejnou částku posílat na svůj účet, za což už nechtěl holkám dát ani cent. Starcův syn Walt (Michael Shannon) vedl nakladatelství, které vydávalo Harlanovy knihy, ale starý muž by byl raději, kdyby Walt dělal na něčem zcela vlastním a rozhodl, že už ho zaměstnávat nebude. Jeho vnuk Ransom (Chris Švand) byl floutek, který nikdy nepracoval a Harlan se s ním toho večera hrozně pohádal. Šlo o to, že se Harlan rozhodl celou rodinu vydědit a veškerý svůj majetek odkázat ošetřovatelce Martě Cabrerové (Ana de Armád), dceři ilegální imigrantky, která se o něj obětavě starala, ale o závěti neměla ani tušení. Všichni se tuto skutečnost dozvěděli velmi brzy a zoufalá rodina tlačila na Martu, aby se dědictví vzdala v jejich prospěch. Marta však měla úplně jiné myšlenky, neboť se domnívala, že Harlana zabila ona, když omylem zaměnila lahvičky s léky a starci píchla smrtelnou dávku morfia. Jako naschvál nemohl najít protilátku a tak starci zbývalo pouze 15 minut života. Mladá ošetřovatelka chtěla zavolat sanitku, ale Harlan jí to nedovolil, protože si myslel, že by do venkovského sídla nestihla dojet včas a rozhodl se, že si podřízne sám hrdlo. A vysvětlil Martě jak to má udělat, aby byla mimo podezření. Marta zpočátku nesouhlasila, ale nakonec se nechala přemluvit a tím to všechno vlastně teprve začalo. Od začátku jsme tedy doma věděli, kdo je vrah, ale něco mi na tom nehrálo. V průběhu dalších minut se ukázalo, že jsem měl pravdu, ale cesta k odhalení pravdy byla ještě dlouhá. Kupodivu i to nevadilo, protože se to celé zamotávalo ještě víc a také jsem nešťastné vražedkyni spíše fandil, namísto abych si přál její odhalení. Rodina starce byla totiž naprosto příšerná a marně jsem mezi nimi hledal někoho, kdo by si dědictví zasloužil více, než ošetřovatelka Marta. A protože stejný dojem nabyl i Harlan, stálo ho to život. Kdo mu však na onen svět pomohl, to mi dlouho zůstávalo záhadou, takže jsem byl napjatý až do úplného konce, který k mému potěšení proběhl ve stylu ála Herkule Poirot, tedy v postupném odhalování vraždy se vším všude a pěkně po pořádku tak, abychom všechno pěkně pochopili. Konec věty. Konec komentáře, jdeme hodnotit. Suma sumárum, detektivní film Na nože ode mne získal pět nožových hvězdiček *****. () (méně) (více)

Liweixiaojie

8/10.  Daniel Craig aka novodobý Poirot. Síce trochu predvídateľná, ale veľmi atmosférická detektívka. Začiatok bol veľmi sľubný...rozuzlenie ma trochu sklamalo. Genius loci 100%. ()

Sofius

Tento film mě zklamal i nadchl zároveň a mám k němu několik zásadních výhrad. Především, z mnoha stran jsem četl něco ve smyslu napsání kvalitního scénaře jakožto poctě Agátě Christie. Film dokonce získal nějaká ocenění za původní scénář. Bohužel, toto je klam a podvod. Nejde v žádném případě o původní scénář nebo o poctu Agátě. Je to jen zdařilý plagiát konkrétní knížky talentované Agáty. Tento údajně "původní" scénář z 80 procent odpovídá Vánocům Hercula Poirota. Jelikož Agáta napsala Vánoce dobře, nemůže scénář zklamat, ale není to ani pocta ani původní dílo, je to prostě 80 procentní adaptace. Rád bych se pochlubil, jak jsem všechna dějová zákoutí filmu prohlédl během prvních 20 minut a hned odhalil vraha a tudíž jsem absolutně geniální, ale to bych sám klamal. Prostě znám děj Agátiny předlohy a rozpoznal jsem plagiát. Scénář tedy je kvalitní, jenže ne diky autorovi, ale díky Agátě. Další věc, která mi na filmu vadí je občasná patetičnost. Například, když jedna z hlavních postav říká závěrečnou lež, bylo mi hned jasné, že je to lež. Ovšem kdykoliv předtím během filmu lhala, zhruba do 10 sekund se to projevilo specifickým způsobem. U závěrečné lži ale dokázala toto chování potlačovat asi minutu, protože to scénář "potřeboval". Takové patetické momenty, které jsou v rozporu s celým předchozím dějem mi hodně vadí. Co mě na filmu naopak nadchlo, bylo docela dobré moderní ztvárnění díla Agáty. Samozřejmě, starší filmová zpracování této látky jsou lepší a věrnější, ale v novodobém zmaru zpotvořenin Kennetha Branagha stejně "Na nože" kvalitativně vyčnívá a je dokonce i věrnější kopírované adaptované předloze, než přímé ztvárnění Branagha. Suma sumárum, je to slušný film, ale Rian Johnson, autor údajně původního scénáře, se zde chlubí cizím peřím. ()

bambiz

Od takového obsazení jsem čekala o něco větší šmrnc a také výraznější pomrkávání na diváka. Ale i tak velmi příjemná návštěva ve starých časech. ()

RedRose991

Nemal som od filmu veľké očakávania, ale veľmi príjemne ma prekvapil. Postavy zaujímavé, aj napätie, aj trochu humor... Hlavne super atmosféra, nič mi extrémne nevadilo, dej pekne plynul, výborný filmový zážitok. A to očakávam od filmu, je jedno aké sú efekty alebo hocičo iné vo filme, ak to spolu nehrá, človek nemá "ten pocit", že to bolo fajn a že by si film pozrel zas. A ja si ho určite pozriem zas. ()

burg

Nečekal jsem od toho moc (zvlášť při mé smůle poté, jakými kravinami jsem se prokousával posledních čtrnáct dní), ale nakonec se z toho vyklubala naprosto parádní jízda. Úžasně jsem se bavil - když si to tak uvědomím, tak k plnému hodnocení chyběla krapet černohumorná linka, kterou jsem fakticky postrádal. ()

Leopard12

Všechno tady sedí jako pr... na hrnec. Zápletka, herci a jejich výkony, sarkastický humor a originální závěr. Prostě za mě super film. Daniel Craig není moje top hvězda, ale tohle mu sedlo za 1! ()

ondrapec

Velmi povedený snímek s neortodoxní režií, nevšedním stylem a charakteristickým rukopisem. Všichni herci naprosto na jedničku, konec a vlastně celý průběh celkem nečekaný. Jsem přesvědčen o tom, že by se ve špatných rukách stal z tohoto filmu obrovský propadák, ostatně to balancuje na hraně absurdnosti, lacinosti a zažitých stereotypů podobných kriminálek. Ale štáb to výborně zvládnul a vznikla z toho poutavá a zábavná podívaná, ve které nechybí napětí, humor ani drama. *85%* ()

HeRoS.Au

Prijemne, dobre obsazeni, zapletka jednoducha, krasne agatochristovske. Sedlo mi to. Mozna jsem cekal trosku vic nadsazky a humoru, ale i tak to slo. ()

CampaHD

Výborne spracované a skvelá voľba hercov. Má to náboj i glanc a hlavne, cez tú veľa krát varenú atmosféru je to i tak originálne. 85% ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky