Spravedlnost pro mou dceru

• Francie Au nom de ma fille (více)

V červenci roku 1982 dostává André Bamberski zprávu o smrti své čtrnáctileté dcery Kalinky. Dívka trávila prázdniny v Německu u matky a jejího nového manžela doktora Krombacha. Brzy vyjdou najevo podezřelé okolnosti její smrti. Chování doktora Dietera Krombacha i podivná pitva vyvolávají řadu otázek. André Bamberski je přesvědčen o Krombachově vině. Začíná zápas o jeho usvědčení, který bude trvat 27 let a stane se jediným smyslem otcova života. (Bohemia MP)

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Kvalitní drama o podělaném životě jak dcery tak otce. Je i dobře, že délka byla +-85 minut, se vším podstatným, než 130 minutový natahovaný slepenec. ()

nula87

Já nějak nevím - je to zcela jistě silný příběh, plný emocí, ale právě ty emoce mi ve filmovém zpracování nějak chyběly. Prostě to nějak ubíhalo, rok za rokem, soud za soudem, a pak to nějak skončilo... 65% ()

Pete

Poměrně přesná rekonstrukce událostí je strohá, dokumentuje vývoj případu během třiceti let rychle, bez přebytečného patosu, a přesto má sílu díky tomu, že se jedná o příběh, který psal sám život. Auteuil jako správný, zaťatý otec je tradičně skvělý, a divák mu musí držet palce v honbě za spravedlností. Život dcerce už nikdo nevrátí, a vězení je pro toho vraha málo - s ním by se mělo jednat jako s prasetem, jelikož to opravdu není člověk. ()

Cascabel

Film stojí a padá s Danielem Auteuilem a asi to není dílo, na které si po pěti letech někdo vzpomene, ale pokud jsou tohle slabiny, tak to není vůbec zlé. Že se mohli filmaři zaměřit na jiné aspekty případu, to je také pravda, ale proto není tato napínavá kronika jedné buldočí vytrvalosti špatným přístupem. Naopak se mi líbí, že film nemoralizuje a že je při vší té hrůze optimistický. Kdybych měl být zlý, odeberu půl hvězdičky za groteskní scénu, ve které se hlavní hrdina ocitá na pokraji šílenství, a to proto, že se s tímto motivem ve vývoji postavy dále neoperuje. ()

BarVo

Fascinujúci príbeh, ktorý na plátne naberá takmer dokumentárnu podobu, i napriek presvedčivému Auteilovi. Hercom sa moc priestoru nedostáva, 30-ročný časový úsek bolo treba vpratať do 1,5 hodiny a výsledok je tak priemerný. ()

SpicyNugget

V roce 1982 se André Bamberski dozví hroznou zprávu. Jeho čtrnáctiletá dcera byla nalezena mrtvá. Kalinka byla udušena a znásilněna. V té době byla v Německu se svou matkou a jejím přítelem, doktorem Krombachem. Oba se rázem stávají podezřelými číslo jedna. Otec má jasno, je přesvědčen o vině Krombacha. Navíc mu hodně věcí v pitevní zprávě nesedí, a dává to smysl, když se v tom doktor Krombach vrtal. Po nějaké době je Krombach usvědčen za znásilnění své pacientky. Bamberski bojuje o to, aby skončil za mřížemi. Bojuje celých dlouhých 27 let… Bylo to podle skutečné události a takové filmy na mě vždycky působí o něco víc, než jiné. Námět super, taková témata mám ráda. Ale jinak mě to nějak extra neoslovilo. V podstatě jen sledujeme otce, jak bojuje na poli soudů. Koukat se na to dalo, ale znovu už to vidět nemusím, to už bych se unudila. ()

PTuranyi

Dramatizácia skutočného prípadu. Produkcia aj herci odviedli dobrú prácu. Jednotlivé udalosti sú síce zahrané a podané autenticky, ale chýba tu určitý prvok napätia. 70% ()

Doffy

Moc pěkný film o touze dokázat vinu vraha své dcery. Jde skutečně o dobrý příběh shrnujících 30 let dokazování pravdy. A právě, že se jedná o těch celých 30 let, mohl být film trochu delší než 1 hodinu a 27 minut. Za tak krátkou chvíli je to celé vzaté trochu hopem a snímku by určitě neškodila větší délka pro pořádné vžití se do příběhu. Takhle jsou tam vypíchlé jen opravdu ty nejdůležitější momenty. Ale i přesto jsem se dost bavil a příběh podle skutečné události zaujal tak dávám čistých 75 %. ()

thorax65

Námět ze kterého se mohl vyklubat hodně silný film. Bohužel nestalo se tak. Postavy jsou ploché, film je vyprávěn polodokumentárním způsobem (přeci jen to trvalo 27let), ale bez většího brnknutí na tu správnou strunku. Největší sílu má sledování té politické mašiny, co může zlikvidovat kohokoli z nás bude-li mít na to chuť. 60/100 ()

milbelQ

Všetko čo bolo alebo bude natočené na základe skutočných udalostí a skutočnosti sú pravdivé je  hodnotné ale vždy sa treba zamyslieť čo nám filmom / dokumentom autori medzi riadkami naznačujú. Znovu a zas je potvrdené, že tzv. demokracia chráni všetkých pre ktorých je zákon len zdrap papiera s ktorým si s veľkým úsmevom akurát vytru osratú riť a my ostatní naivne veríme v daakú spravodlivosť.🤔😡 ()

Danielaaa

Je to moc moc smutné, když žena si neváží toho, co má .... milujícího manžela a otce, který se umí postarat o rodinu, ještě jí odpustí nevěru, když se nechá oblbnout slizkým Němcem a jeho oblbovacíma řečičkama .... Takže místo toho, aby si sypala popel na hlavu, prosila o odpuštění a do smrti si vyčítala, že za smrt své dcery, zničení života jejího otce a bratra, si stále vyskakuje, nedokáže si připustit pravdu a co způsobila tím, že si na druhý pokus vzala německou stvůru :-((( Hodně silný příběh. ()

lineker

Buldočí natura pana Bamberského versus soudní, evropské instituce. Instruktážní film k tomu jak moc je nedokonalý právní systém, který dokáže nepotrestal jasného vraha. Spravedlností je učiněno za dost, mimozákonním jednáním. Divné. ()

Lothar

Bol to skvelý film, drámu v dĺžke 30 rokov sa podarilo zmestiť do hodiny a pol – koľko by mal trvať ten film,ked potreboval zachytit udalosti jednotlivych rokov? Skvelý výkon Daniela Auteila ako i jeho častej filmovej partnerky Marie-Josee Croze. Skor je to kritika vplyvu nemeckej vlady na Europu, nie na francuzsky sudny system.. . Ked uz nepomahaju voci zlocincom urady – pomoz si sam.. Uzasna autobiografia o nezlomnej sile otca, vyvolava najma nepochopenie, preco sa taketo zločiny deju.. ()

Unlikelyhero

Potěšení v tom, že justice není v prdeli jenom u nás, absolutně nechápu proč germáni odmítali stíhat anebo vydat úchylného germána, vypadalo to jako by to byl nějaký zasloužilý nácek, ale to nebyl ()