Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milostný příběh dvojice zralých lidí zcela odlišných charakterů, kteří léta žili a pracovali vedle sebe pouze jako kolegové, jež však náhodná cesta na Slovensko na svatbu hedinovy sestry sblížíla patrně na celý další život... (oficiální text distributora)

Recenze (17)

pOne 

všechny recenze uživatele

Nečekaně mile a pozitivně působící film z osmdesátých let o vztahu na pracovišti, který se z ryze pracovního jednoho víkendu mění na milostný. Hodně kontrastně na mě působil život ve městě a na slovenské vesnici. Vůbec "slovenská" pasáž se mi (nejen) kvůli krásným exteriérům a odlišné (uvolněné) atmosféře hodně líbila. ()

Gavin87 

všechny recenze uživatele

I přes sympatickou Danu Syslovou mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Milan Kňažko a Otakar Brousek mi byli krajně nesympatičtí. Film na mě působil, že by se dal "zfouknout" za 45 minut, ale scénáristé to dokázali natáhnout na 81. Jako kulisa k práci je tento film skvělý, věnovat se mu naplno se však dá jen stěží. Velice se mi líbila jako vždy přirozená Darja Hajská v epizodní roli "pavlačové ženské". ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Kouřící Dana Syslová mě překvapila. Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem ji někdy viděla v nějakém jiném filmu kouřit. Milan Kńažko s knírkem vypadal sympaticky, i když byla jeho postava pěkný sukničkář, ale pak stačilo pár okamžiků, aby se změnil. Celkem milý příběh ze života a příběhy jsou tu přece od toho, aby se vyprávěly. Jan Kanyza se tu objevil jen na pár chvil. To je panečku ale pěkná náhodička. Taky máme příbuzné na Slovensku a shodou okolností se také jmenují Molnárovi.To mě pobavilo. Bydlí někde dole u maďarských hranic.Dvojic Syslová a Kňažko byla opravdu zvláštní.Láska prostě dokáže dělat s lidmi divy. Nejsem si ale úplně jistá, že by se jeden sukničkář dokázal samou láskou proměnit, ale budiž. ()

pupidup 

všechny recenze uživatele

sator - Jak láska promění jednu polo hysterickou zeměměřičku... já - jak láska promění jednoho kurevníka :o) Danu Syslovou jsem měla vždycky moc ráda... je to takový ten symbol ženské, která vypadá drsně, že všechno snese, ale je citlivá a zranitelná. Je to tak trošku sonda do mého života, kdy jsem záviděla těm blbým s očima neviňátek, že to mají v životě tak jednoduché. A role Kňažka - to je prototyp, který se v životě moc nevidí... protože tyhle typy jedou většinou stále ve stejné lajně a jejich náprava je nesmysl :o). ()

balba 

všechny recenze uživatele

"Společensky problémový" a milostný příběh dvou lidí po třicítce.Architektce Květě (D.Syslová) není její lehkomyslný kolega Karol (M.Kňažko) příliš sympatický , i když uznává jeho odbornou zdatnost.Je překvapena , jak snadno se nechá přemluvit k cestě na Slovensko , kde se vdává Karolova sestra.Z oboustranného pochopení vznikl vážný citový vztah............. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně přeměřování starých pražských domů se točilo i v bytě Jana a Žofie Kanyzových. Jan Kanyza si zde zahrál v malé roličce sám sebe. (Ganglion)

Reklama

Reklama