Nečekaně mile a pozitivně působící film z osmdesátých let o vztahu na pracovišti, který se z ryze pracovního jednoho víkendu mění na milostný. Hodně kontrastně na mě působil život ve městě a na slovenské vesnici. Vůbec "slovenská" pasáž se mi (nejen) kvůli krásným exteriérům a odlišné (uvolněné) atmosféře hodně líbila.(2.11.2009)

• balba

"Společensky problémový" a milostný příběh dvou lidí po třicítce.Architektce Květě (D.Syslová) není její lehkomyslný kolega Karol (M.Kňažko) příliš sympatický , i když uznává jeho odbornou zdatnost.Je překvapena , jak snadno se nechá přemluvit k cestě na Slovensko , kde se vdává Karolova sestra.Z oboustranného pochopení vznikl vážný citový vztah.............(6.1.2007)

• Gavin87

I přes sympatickou Danu Syslovou mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Milan Kňažko a Otakar Brousek mi byli krajně nesympatičtí. Film na mě působil, že by se dal "zfouknout" za 45 minut, ale scénáristé to dokázali natáhnout na 81. Jako kulisa k práci je tento film skvělý, věnovat se mu naplno se však dá jen stěží. Velice se mi líbila jako vždy přirozená Darja Hajská v epizodní roli "pavlačové ženské".(5.3.2012)

sator - Jak láska promění jednu polo hysterickou zeměměřičku... já - jak láska promění jednoho kurevníka :o) Danu Syslovou jsem měla vždycky moc ráda... je to takový ten symbol ženské, která vypadá drsně, že všechno snese, ale je citlivá a zranitelná. Je to tak trošku sonda do mého života, kdy jsem záviděla těm blbým s očima neviňátek, že to mají v životě tak jednoduché. A role Kňažka - to je prototyp, který se v životě moc nevidí... protože tyhle typy jedou většinou stále ve stejné lajně a jejich náprava je nesmysl :o).(23.12.2014)

Kouřící Dana Syslová mě překvapila. Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem ji někdy viděla v nějakém jiném filmu kouřit. Milan Kńažko s knírkem vypadal sympaticky, i když byla jeho postava pěkný sukničkář, ale pak stačilo pár okamžiků, aby se změnil. Celkem milý příběh ze života a příběhy jsou tu přece od toho, aby se vyprávěly. Jan Kanyza se tu objevil jen na pár chvil. To je panečku ale pěkná náhodička. Taky máme příbuzné na Slovensku a shodou okolností se také jmenují Molnárovi.To mě pobavilo. Bydlí někde dole u maďarských hranic.Dvojic Syslová a Kňažko byla opravdu zvláštní.Láska prostě dokáže dělat s lidmi divy. Nejsem si ale úplně jistá, že by se jeden sukničkář dokázal samou láskou proměnit, ale budiž.(28.1.2016)

• - Ve scéně přeměřování starých pražských domů se točilo i v bytě Jana a Žofie Kanyzových. Jan Kanyza si zde zahrál v malé roličce sám sebe. (Ganglion)