Třeba jsi vrah

• USA You Might Be the Killer

Sam (Fran Kranz, "Chata v horách") je obyčejný hlavní vedoucí letního tábora, dokud se hluboko v odlehlých lesích neocitne i se svými kolegy uprostřed příšerného krveprolití. Scéna jako vyšitá z nějakého hororu. Když mu v šerifově kanceláři nikdo nezvedne telefon, Sam zavolá své kamarádce jménem Chuck, znalé prodavačce v obchodu s komiksy a expertce na hororové zápletky (Alyson Hanniganová, "Prci, prci, prcičky"). Chuck má pro něj pár otázek a jemu se možná nebudou líbit odpovědi. (Cinemax)

biglion

Tak tady nefungovalo vůbec nic a příběh byl totálně postavený na hlavu. Přitom stačilo málo, protože námět nebyl vcelku špatný... ()

stitch7

/// Ač je nevyhledávám, proti hororovým komediím v podstatě nic nemám. Jenže "You Might Be The Killer" není snímek ani zábavný, ani napínavý. S každým dalším rádoby vtipným textem přes obraz mě uritoval čím dál víc, podobně jako herecký výkon Frana Kranze. Bylo to hloupé a i přes krátkou stopáž se to ošklivě táhlo. ()

666Carnage

Bomba tohle to. Film postavený na hororových klišé. Já se fakt bavil protože to mělo všechno co slashery z 80. a 90.let měli a na čem stáli i padali. Takže za mě určitě palec nahoru a těch necelých 90 minut uteklo jak voda. Celkově jak je příběh vyprávěn pobavilo. 70% ()

Adramelech

Filmy, kde jsou nevinní lidé postupně brutálně vražděni nějakým maniakem (nejlépe maskovaným) nebo monstrem (pokud možno co nejpříšernějším), patří k oblíbeným námětům americké kinematografie. Snad každý obyvatel USA by mohl jmenovat někoho z okruhu svých známých, kdo tímto způsobem přišel o život, nebo ví o někom takovém aspoň z doslechu. Kdyby tomu tak nebylo, tak by se tolik takových filmů netočilo, to je jasné. V Americe to prostě takhle chodí. Souvisí to mimo jiné s velkou rozlohou USA, kde mnohá místa jsou prakticky neobydlená a pustá, a právě ta skýtají takovým maniakům nejčastěji útočiště i prostor k rozvíjení jejich aktivit. Obvykle tamtudy vede nějaká silnice, ale když se na ní člověku porouchá auto nebo mu dojde benzín, ocitnou se cestovatelé uprostřed ničeho a živi odtamtud zpravidla už nevyváznou, neboť tam bytující maniaci a monstra se na ně už třesou. Jiným extrémně rizikovým místem jsou pionýrské tábory – nebo nějaká jejich americká obdoba –, které se kvůli zdravějšímu prostředí budují v lokalitách vzdálených od civilizace. Vedoucí těchto táborů a nezřídka i tam rekreující se dorostenci a dorostenky bývají častou obětí vraždících maniaků. Jeden takový případ můžeme sledovat v tomto filmu. Do tábora zatím přijeli jenom vedoucí, ještě se ani nestačili pořádně rozkoukat, a už je začne kosit maskovaný vrah. Volat na policii není nic platné, protože se dovolají pouze na záznamník; stařičký šerif na nějaké noční služby už kašle. Hlavní vedoucí v nouzi telefonicky požádá o radu jednu svoji známou, velkou znalkyni hororových filmů. Tato sympatická zrzavá milfka mu ochotně pomáhá řešit vzniklou situaci a krok za krokem jej přivede k poznání, že vrahem je on. Znalosti hororové fanynky tak umožní protagonistům příběhu i filmovým divákům rozpoznat zaběhlá klišé, podle nichž se maniaci, monstra a dokonce i jejich oběti chovají, a která tvůrci hororových filmů následně prezentují divákům. Takové poznání však ještě neznamená, že v tomhle filmu poteče méně krve... ()

Flopik

Slasher trošku inak. Chválim režisérovu voľbu príbehu, pretože takéto nezvyčajné podanie je presne to čo na filme baví najviac.Postavy sú sympatické, občas príde niečo vtipné (aj keď toho mohlo byť viacej). Po hororovej stránke nič moc ale o to ani nešlo.Pozerá sa nato dobre a ubehne to rýchlo. Logiku v tom nehľadajte. Za mňa medzi 3* a 4* avšak musím dať 3 nakoľko aj po humornej aj po krvavej stránke je to proste priemer. ()

Stocki

Přijemně osvěžující a celkem originální záležitost pro každého kempaře. A kříženeček Jasona a Groota? Moc povedená maska. Nicméně, že by se člověk smíchy popadal za břicho, to rozhodně ne a že by se tu člověk nějak bál, to už vůbec ne. Pro mě však každopádně povedená záležitost, slasher to v současnosti nemá vůbec lehké a tak se každý dobrý nápad musí ocenit. ()

Untentrauer

Není to vtipné, ani děsivé, dokonce to ani nedokáže zahnat nudu. Film jsem musel přeskakovat, protože mě přestal bavit. Rozhodně nedoporučuji. Ale každé zboží si najde kupce......bohužel. ()

pilarius

Příliš blbě zahrané (sakra, Buffyin legendární sidekick je někdy fakt poleno), příliš blbě sestříhané (ačkoliv kompozice vyprávění z jednotlivých střípků děje je osvěžující). Bohužel film nedokáže bavit, ale je ještě vcelku bez problému koukatelný. Jinak musím dodat, že Jenna Harvey mi někoho strašně připomíná a doufám, že rozjezd kariéry se jí povede - tady jako jedna z mála stála aspoň za něco. ()

MickeyStuma

Máme tu kemp, ve kterém začne řádit vrah s mačetou v ruce a maskou na obličeji. Ano, už zase. Jenomže tentokrát je to vlivem hororového slasheru a žánrové zábavnosti přeci jen trošičku jinak. Celý příběh je založen na telefonickém hovoru vyděšeného hlavního vedoucího tábora Sama a znalkyní hororových motivů Chuck. Společně probírají veškeré události odehrávajíc se v táboře, aby nakonec došli k závěru, jaký nikdo nečekal. Divácké stránce brát něco takového vážně? Tak to ani omylem. Tohle není ani čistý slasher ani čistá parodie. Je to něco mezi tím, ale i tak si mnohý divák není jíst, na co se to vůbec vlastně dívá. Ono to i vlastně vyznívá jako taková jednoduchá filmová rekapitulace či připomínka známých slasherů osmdesátých let. Jestli to divákům něco přinese je spíše na pováženou. ()

beso74

Sú dni blbé a ešte blbšie. A ešte tie, keď v tábore, kde pracujete, začne vyčíňať akýsi vrah. A hotový deň blbec nastáva, keď vás dokopú k poznaniu, že tým vrahom ste práve vy. A práve tento problém má Sam, indivíduum, ktoré by nebolo schopné ublížiť ani muche, sa nedopatrením dopracovalo do pozície chladnokrvného vraha a vo chvíľkach, keď je pri zdravom rozume telefonuje o radu v tejto problematike zbehlej kamoške. Samozrejme, pamätá si iba útržky a práve s jej pomocou skladá mozaiku toho, čo sa vlastne tej noci v kempe prihodilo a čo sa asi tak ešte prihodí. A Chuck je odborníčka na slovo vzatá, ktorej sú jasné všetky pravidlá hororu a aj to, ako sa to všetko zväčša končí. A tak dvojica celú svoju energiu venuje odďaľovaniu neodvratného konca. Chytrý scenár obohatený svojským humorom postupne odkrýva karty a ako si Sam spomína na ďalšie a ďalšie podrobnosti, divákovi sa (aj za cenu neustálych a sem-tam sa opakujúcich flashbackov) rozuzľuje celá záhada. Ak máte chuť na slasher, ktorý len nekopíruje stovku podobných, pozrite si tento, myslím si, že ľutovať nebudete. ()

horor2

Konečně po dlouhé době nápaditý horor, který posbíral klasiky a přetvořil je k obrazu svému. Super řežba, škoda, že nemůžu jet do Varů užít si to na velkém plátně! ()

Trilobajt

Tak upřímně žádná sláva, ale na druhou stranu pokus natočit horor (komedii) zase trochu jinak a to se počítá. Není to žádná pecka, kterou by si člověk pouštěl nějak častěji (rozuměj více než jednou), nicméně příjemná oddechovka... ()

vinducha

Tak ono to bylo nakonec trošku naopak :-)  Klasické místo děje , ale výborná zápletka , skvělé rozuzlení , pár slušných vraždiček , a všudypřítomný humor , zkrátka hororová komedie , jak má být. ()

Maxx_Cross

Teda, možná je to tím, že jsem od toho nic nečekal. A nebo tím, že miluju slashery. A nebo obojím. Ale mě se to neskutečně líbilo a hrozně mě bavili všechny ty narážky na old school slashery a celkově takový ten návrat do doby těhlech naprosto nekvalitních hororových filmů. ()