Epizody(6)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Informer (2018)

Vyborne herecky obsadena britska drama. Thriller je to len obcas. Otvarak vtiahne do deja a priblizi "skutocny" vyznam tohoto slova. Aj z pohladu "handlera" i samotnych "nestastnikov". Neodsypa prilis rychlo, az na zaverecne dva diely. A praca tajnych sluzieb, ci samotnej jednotky sa spomina okrajovo. Vnimame skor rodinny zivot detektiva "handlera" z protiteroristickej jednotky, jeho demona z minulosti, ked bol v utajeni a o vplyve na jeho blizkych a novu kolegynu...a o rodine jeho najnovsieho "prirastku" do skupinky "informatorov". Kazda epizoda zacina par minutami v buducnosti, pocas ktorych sledujeme okolnosti nasilneho cinu, ku ktoremu to cele speje. Priznam, ze ma zaver zasiahol uplne nepripraveneho, kedze som absolutne dopredu neodhadol ani dovod, ani primarny target a ani ......;). Po skonceni ostala melancholia. Vyborna atmosfera. Vdaka vynikajucemu siestemu a velmi slusnemu stvrtemu dielu pridavam este hviezdu navrch. Objektivne ale tych 80%. ()

No Sleep Till Brooklyn (2018) (E01)

Otvarak ma navnadil. Slusni herci. Opat sme v temnych ulickach Londyna, kde sa "nahadzuje udica" na "zivly" a hrozby. Po kratkom uvode sa vraciame o rok spat, k pripadu, ktory sa pred nami pomaly zhmotnuje. Moze byt. 70% Nazov serialu zatial prvu cast vystihuje. ()

Strawberry Fields (2018) (E02)

Epizoda opat zacina okamihmi v den strelby v kaviarni, kym sa prehupne do sucasnosti. Paci sa mi suchy, ale bystry pristup malickej partacky. Hacik sa zasekol a zrejme z Razu bude "born informer". Drsne povolanie natahovat, zavadzat a drzat si svojho informatora "na udici". Tiez pre ich blizke rodiny to nebude ziadna sranda. Celkom zaujimave, hoci, dufal som v rezkejsi vyvoj hlavnej protiteroristickej linie. I tak nadpriemer a putava epizoda. 60% ()

Charlie Don't Surf (2018) (E03)

Nebezpecie stupa a atmosfera konecne hustne. Zrejme pozname "Bossa". I Razova rodina sa "primiesala" k zivlom a predducha hovori, ze to nebude mat happy-end. Bolo otazkou casu, kedy prasknu nervy. Telefonat od "znamej" z davnej minulosti, ked bol v utajeni panovi policajtovi zrejme skomplikuje zivot. Vynikajuci song "Dirty old town" od Izraelky Esther Ofarim v zavere. Peckovy hlas. 75% ()

Ruby Tuesday (2018) (E04)

Willie Nelson na konci opat paradne vystihol atmosferu. Stramanda s cestovnymi koframi plnymi penazi a nasledne odhalenie ukaze, ze protiteroristicke si nespravne interpretovalo stopu penazi. Big shot v zavere bola aka nahodicka. 70% Pobavilo. Som zvedavy, co ma v plane Holly-stihacka. ()

November Has Come (2018) (E05)

Asi zatial najlepsia cast. Atmosferou, vyhrotenymi stretmi - aktualna vs. "byvalka", i WTF situaciami - niekolkorocny infiltrovany policajt urobi uplne hlupu chybu. Spokojnost. 85% Ta predpoved o mrtvych, konkretne tej "najviac zapalenej" ma na divaka zvlastny ucinok. ()

The Masterplan (2018) (E06)

Bravo...tlieskam. Konecne sa dostavame ku dnu, ktory sme si v predoslych dieloch pripominali iba uvodnymi par minutami. Priznam, ze ma zasiahol uplne nepripraveneho, pretoze som absolutne neuhadol ani dovod strelby, ani primarnu obat a toboz nie strelca. Zaver spravne melancholicky. Vyborna atmosfera. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu