Kdysi byla manželkou významného muže, žila v krásném domě na Hradčanech a přátelila se se slavnou automobilovou závodnicí Eliškou Junkovou. Dnes ale žije kdesi na periferii Prahy v přízemním bytě s výhledem do dvora a na ulici, sama a opuštěná prakticky všemi. Manžel zemřel už kdysi dávno a náplní jejího života tak zůstávají jen pravidelná setkání s pošťačkou (A. Elsnerová), která jí nosí důchod a její oblíbené motoristické časopisy, a také pravidelná výpomoc na faře a v místním kostele. Pro otce Jana (V. Preiss) občas uvaří a něco upeče, s ochotou sobě vlastní mu i pere a žehlí. Jedna z posledních jistot jejího života se ale zhroutí nečekaně rychle – otec Jan je přeložen kamsi do Hradce Králové a místo něj přichází mladý pan farář (D. Švehlík), který je zvyklý všechno si dělat sám. Právě v tu chvíli vstupuje do života Květy Galové (J. Bohdalová) usměvavý mladík (K. Hádek) s tmavými brýlemi na očích a květinou v ruce. Říká, že pochází ze Zučic, že se jmenuje Jeník Sekora a že je jejím prapravnukem přes koleno. Květa Galová zažívá po dlouhé době opravdu příjemné odpoledne. Debata o společných známých i mladíkova pozornost a gentlemanství jí na chvíli rozjasní život. Jenže potom paní Galová pozná, že tu něco nehraje. Jenže co a proč? Začíná hra kočky s myší, u níž si nemůžete být jistí, kdo je vlastně kočka a kdo myš. (Česká televize)

Cesty timem

To bylo psycho co, Ondřeji (Brzobohatý)? Herdek, až se do Vás pořád dostával Herrmann :-) No nic ve zlém... Jinak osobně od Stracha, kterého zrovna nemusím to nebylo špatné a mohu říci, že mne tímto režisérským kouskem příjemně překvapil... K. Hádek se nám škatulkuje čím dál více do psychopatů a podobných individuí, už od doby kdy uvíznul "V síti" Soukromých pastí. Herecky skvělý standard obou hlavních představitelů. Ostatní se předvést příliš nemohli. ()

veronelka20

Bohdalová dokázala, že zdaleka ještě není mrtvá a Hádkovi toho psychopata věřím jak nikomu. ,,Seď a jez, nic hroznýho se ti neděje, jenom si povídáme....". Bez nadsázky jedna z nejlepších věcí, kterou jsem za poslední dobu viděla. ()

Annaroz

Zpracování nebylo vůbec špatné, oba představitelé hlavních rolí, byli velmi uvěřitelní. Ovšem po shlédnutí mi došlo, že jde více méně o plagiát knihy Jarmily Loukotkové Odměna z roku 1975. Nebylo by na tom nic podivného, kdyby se tento fakt objevil v titulcích. To, že autor scénáře tvrdí, že se jedná o příběh jeho babičky je dle mého názoru nehoráznost. ()

Jarda68

Výborně zahraný televizní film s hitchcockovským námětem...Jen to chtělo o něco lepší konec,jinak dobrá práce;-)...80% ()

Hombre8

Úlis Hádkovi šel parádně. I druhá póza násilníka. O Bohdalce, která zvládla ve svém věku tak náročnou roli ani nemluvě. Pan režisér si, jako vždy, neodpustil religiózní vložku, ale co už. Natočil to fajně. Takže celkově velmi dobrý dojem. ()

Nick321

Kruté završení života seniorky. Příběhově bych řekl skoro takový český Raskolnikov. Zkrachovalý student se rozhodne vyřešit svou finanční situaci a ten, kdo to má odsr*t je stará opuštěná paní. Ovšem tady pachatel vůbec nezápasí se svým svědomím, nýbrž s tím, že se nemůže ze zamčeného bytu dostat ven. ()

draxxi

No tak to me prekvapilo. Hereckej koncert dvou uplne skvelych hercu. I V.Cibulkova opet perfektni. Napinavy az do konce. 9/7/2023 81% ()

pietri

Pane jo, kdo by to byl řekl, konečně skvělej českej film,kterej se zavrtává do psychologie a je příjemně napínavý. ()

Kralovna.Noc

Tohle bych dala povinně pro důchodce. V tomto případě se pachatel sám chytil do klece. Škoda jen paní Květy. Celou dobu jsem si říkala,že mu ty klíče měla radši dát. ()

Hanka_M

Konečně film, který se liší od tuctové dramaturgie soudobé ČT. Napínavý, psychologicky věrohodný, dobře obsazený a inteligentní film. Překvapila i hudba Brzobohatého. Už první záběr prozrazoval, že se bude jednat o trychtýř neklidu a nebezpečí. Závěr velmi funkční. Epstein po dlouhé době napsal něco opravdu kvalitního. Děkujeme! Žádná manýra a extravagance. Tradiční český film, který se Bůhvíproč někam vytratil. O třídu lepší, než Labyrint. Kvalitní jako Brainstorm, nebo Operace Silver A. ()

PavelKral

Konečně vidím Jiřinu Bohdalovou v roli, kde tak šíleně nepřehrává... Zřejmě se mi jí na závěr její kariéry podaří vyškatulkovat od Heleny Růžičkové... ()

jouluputilla

Za předpokladu, že si Dan pořídil předplacenou kartu (jejíž číslo ale měl v telefonu Pavel Kříž), měla by její likvidace smysl. Za předpokladu, že Hradec Králové patří do „rajónu“ pražského arcibiskupství (což by měl Strach, který se prezentuje jako katolík, vědět), mělo by přeložení kněze z Hradčan do HK smysl. Za předpokladu, že si cvrček oblibuje rozhled po světě jak kocour, měla by poslední scéna smysl. Za předpokladu, že 80letá ženská dokáže sedět celou noc na kraji postele, měla by následující scéna smysl. Za předpokladu, že strejda gůgl najde v Praze každou kostelnici, měla by ta zápletka smyl. Za předpokladu, že Luisa Beková byla skutečně neteří Květy Galové, mělo by to doplňování rodokmenu smysl. A to se ani neptám po Zučicích a proč Zdeněk Sekora neznal fakta, která Květa doplňovala, například o Miroslavu Gáblíkovi... Snad Bohdalová natočí ještě nějaký smysluplnější film. U tohohle by snad ještě stálo za to předabovat ty nesmyslné texty. Hádek byl do role vybrán nejspíš pod dojmem kobry. To mu docela jde, zůstává mi otázkou, jak dlouho bude trvat, než přidá (ještě po utrápeném Karlu IV.) třetí herecký rejstřík. Jedna hvězda za excelentní výkon hlavní postavy, druhá za jediný klad scénáře - pláče jako jednotícího prvku. 40% P. S. Závěrečné titulky uvádějí, že ty dvě "krásky", které měly vést sbor, byly vlastně sboristky. ()

kiki1

Malý velký komorní film, kde Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek předvádějí herecký koncert. Jiří Strach je zárukou kvality, super podívaná. ()