Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Patroxi

Až na tu fantasy záležitost s baronem na konci která zabila celou atmosféru a veškerý požitek z filmu tak byl film naprosto skvělý ... ()

kamislava

Nuda, blbost a znechucení. Film, který se snaží odlišit tolik od těch, co dnes vychází, a být tak strašně psycho, že to dopadá takhle špatně. Víc k tomu napsat asi nejde. Aspoň že Dane Dehaan je fajn, má dvě hvězdičky. ()

Kamil111

Něco psycho speciálního, které bych vůbec neodsuzoval a spíše si užíval i ty scény a dějové zvraty, které buď nedávají smysl anebo jsou už fakt ujeté. Ale u Verbinskiho si člověk nemůže být nikdy jistý, zda to tak bylo úmyslně, anebo už nevěděl kudy kam. Úvodní scéna v zasedačce vedení firmy nastavuje věrohodnost a jistý způsob humoru, akorát si to v tak rané fázi děje málokdo uvědomí. Závěrečný úsměv DeHaana je jak z grotesky, a celý konec filmu se jí poněkud blíží, ale nakonec proč ne. ()

sherpa

Tak jsem opět neodolal vábničce a pokusil se překonat nechutenství k hororové tématice. A opět to nevyšlo! Co je pro jiné vrcholný zážitek, je pro mne absolutní ztráta času. Škoda, že jsem fakt raději neotevřel tu knihu. ()

bodo1

No klasika, psycho osem a haďojašeri a kurva nesympatická akože mongoloidka, no nakoniec sa z nej vyklíčilo mongoloidné jebadlo, ktoré by som vytrtkal hoci aj o deviatej večer. No super to nebolo, ale po treťom najebaní som to dopozeral. ()

HororSamael

Tak tomu bych chtěl vysvětlení. To se snažil napodobit prokletý ostrov, nebo jiný mnohem lépe natočený film, nebo co bylo cílem? v roce 89 by to byla pecka, ale v roce 2016 propadák o ničem ()

Carcooli

Jsem nadšená!!! Pro mě FILM ROKU 2016 a to zejména kvůli kameře, která by zasloužila Oscara (jestli ho už nemá). Dechberoucí záběry, výborná grafika, excelentní herecké výkony - hlavní hrdina mě dostal od první chvíle až po poslední minutu! Dějově velice zajímavý snímek z prostředí podivné léčebny kdesi v Alpách, odkud nikdo neodchází. Po skončení to ve mně zanechalo spoutu nezodpovězených otázek, a tak to má prostě být! Za mě nemůžu jinak než 5* a už se těším na další podobný film. ()

Jarv

Solidní thriller, který svým rozuzlením dokáže skutečně překvapit, nebo přinejmenším potěšit. V mém případě bohužel to druhé, jelikož jsem ten závěr tak nějak tušil. Dane DeHaan je srovnáván s Leonardem DiCapriem, možná právě kvůli tomu, že i on velmi často drží na svém hereckém výkonu filmy dlouhé přes dvě a půl hodiny. K tomu mohu říci pouze to, že Dane není takové eso, ale určitě mu nedělá žádný problém zůstat v takové úloze dostatečně zajímavý až do konce, jelikož od Kroniky a druhého Amazing Spider-Mana víme, že Dane prostě hrát umí. Spíše mě podivil zbytek obsazení, z něhož výrazně vyčuhuje pouze známější Jason Isaacs, ostatní herce příliš často nikde neuvidíte. Takový promyšlený thriller by si zřejmě zasloužil vyšší hereckou ligu, podobně jako třeba nově chystaná Vražda v Orient Expresu s Kennethem Brannaghem. Přesto se skláním zdejšímu napětí, které je poctivě vygradované. Stopáž se zdá být přemrštěná a několik scén bych také skutečně zkrátil, ale nemění to nic na faktu, že jsem se nezačal nudit. 80% ()

MathewBB

Šílenej film, do cca poloviny pohodový drama - ke konci se začíná hrotit - konec jsem chtěl vypnout, protože už je mega nechutnej. Suma sumárum bych asi nedoporučil, ale člověk na něj nezapomene a rozhodně vzbudí hodně emocí... ()

Jurcekk

Ço to kurva malo byť!?... Kde je nejaký humor. Nejaké pomrkavanie na diváka. Trochu šarmu... Zábava... Veď to je skoro také zlé ako Matka! ... Príjebané úhory a ohne a biele hábity...Kurva!!! Toto je tvorca Kruhu a Ranga ?!?! ()

Zeta_

Úžasné prostředí a famózní kamera - díky tomuto filmu může Bojan Bazelli za můj nejdelší vizuální orgasmus a to hned několikanásobný. Jen škoda, že když už vás příběh napíná skoro tři hodiny, tak to režie zabije naprosto nesmyslným koncem. ()

wendikcertik

Mám prostě ráda filmy s touto atmosférou a určitou dávkou úchylnosti a zvrácenosti. Každý, kdo natočí podobně laděný film, musí být svým způsobem úchylný. ()

TheKleofa

Nepovedená kopie Prokletého ostrova. Atmosfericky i herecky za čtyři, nicméně ten zbytečně roztahaný a nakonec vlastně i dost nezajímavý příběh, který z žádného úhlu pohledu nedává hlavu ani patu a mě osobně svou nesmyslností poměrně rozladil, výsledný efekt dost sráží. ()

versus

Ano, vyzera to krasne.. peniazmi sa nesetrilo a je to vidiet v kazdom zabere (skoro). Co ale zamrzi je to, ze cloveku pri sledovani chyba akakolvek katarzia, tak ako v pripade Shutter Island, ku ktoremu je film prirovnavany. Vyborne sa na to pozera, nie je potrebne to vidiet dvakrat. ()

Eric.Kosar

Nechuťárna na Ntou. Dělalo se mi mdlo ze všech těch vodních potvůrek, ale hlavně z Isaacse, který podal kvalitní herecký výkon, DeHaan si zas zahrál pravdivýho mladíka, na kterýho stejně všichni kašlali, samozřejmě i ten se povedl. Efekty nebyly vůbec špatné, ale hlavně se mi líbila ta kamera, všechno venku vypadalo tak barevně, ale jakmile se vlezlo do hotelu, všechno vypadalo tak depresivně a šedě. Příběh se příjemně roztahoval hlavně díky menší rvačce v baru až po povídaní si u fontánky. ()

brkerez

Už jenom kvůli stylizaci a kameře tenhle film stojí za to vidět. Sice v gardu sem-v-sluníčkovym-sanatoriu-a-něco-tu-nehraje filmů to není žádná pecka, člověk tak nějak tuší co se tam děje za neplechy, zabíjí to přepálená stopáž a po první půlce tomu párkrát spadne řetěz. Na druhou stranu se tenhle film na svůj žánr netradičně pokouší tu více tu méně úspěšně (moc doslovně) o nějakej komentář k současný době a mě to sedlo, snaha se cení. A nejen díky zmíněný výtvarný stránce ta mysteriózní linka vlastně fajnově funguje. Následuji mini-spoiler: Nevim jestli sem někdy v životě ve filmu viděl lepší kinetickou a fyzicky nepříjemnou bouračku, to sem fakt chvíli nedejchal ()

Moonwalker

Dlouho jsem neviděl něco tak jiného. Další film u kterého jsem musel zapojit hlavu, a stejně jsem pořád tápal, o čem je celý děj filmu. Tento druh dramatu naprosto zbožňuju. Mrknu na to asi ještě jednou, abych pochopil oč ve filmu vlastně šlo. Hodně zajímavý snímek. Dost mi to připomíná "Shutter Island" s DiCapriem. ()

pencho

Film nebyl špatný ovšem na každém rohu jsem viděl nevyužitý potenciál a celkově se stával stále a stále více předvídatelným. Myslím, že se pokoušeli o tajemnost Prokletého ostrovu a zajímavost lázní např. v Grandhotel Budapest, ale tajemné to bylo jen do půlky, pak už to byla jen blbost - koukám se na špatné filmy, nebo jsou dneska všechny filmy tak předvídatelné? ()

draxxi

Tak v prvni rade kameraman, vytvarnik a zvukar jsou tu rozhodne na pet hvezdicek. Parada. Pribeh je taky fajn, i konec me prekvapil. I ta delka nakonec nebyla tak neunosna... 31/10/2020 76% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt