Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

Trailer 4

Superpero

Celou dobu zábavně konspirační film o super luxusní klinice, kde je něco shnilého. Graduje to velice mírně, což jen umocňuje pocit z přestřeleného finále, které naopak působí dost urychleně. Přišlo mi, že tvůrci nevěděli, jak z toho ven, tak zvolili šestákovou variantu. Ale co, mě to náhodou pobavilo. Dane DeHaan zahrál výborně a je škoda, že Gore Verbinski dál nic netočí. ()

silentname

Mám pocit, že som dostal niečoho viac než som potreboval a iného zase naopak menej ako som potreboval. "A Cure For Wellness" malo ohromný nápad, ktorý ma okamžite navnadil. Plus sme dostali režiséra filmu Ring a bol som nadmieru na tento mysteriózny thriller zvedavý. Ok, tak si poďme povedať o dobrých momentoch filmu, lebo popravde, je tu o čom si povedať. Atmosféra tohto sanatória je vynikajúca. Celý čas mám pocit, že sme sa ocitli v nejakom socialistickom zariadení. Funguje to skvele, vyzerá to skvele a rozhodne to nie je miesto, kde by som chcel stráviť svoj čas. Mia Goth je tiež vo filme skvelá. Dane DeHaan v hlavnej role funguje rovnako dobre. Okrem toho musím povedať, že úvodná polhodina je podľa môjho názoru skvelá. Má to správny spád a napätie a som zaháknutý. Potom však akosi atmosféra začína poľavovať a film sa stane veľmi predvídateľným a plný momentiek, ktoré dokopy nikam nesmerujú. Len sa proste stanú. A následne mám pocit, že film iba naťahuje čas a odďaľuje to, k čomu sme sa mohli dostať oveľa skôr. Prečo nemohol tento film trvať iba nejakých 100 minút. Nedal sa ten čas zrezať a dať filmu lepšie tempo? Nudil som sa počas stredu filmu, lebo neustále som mal pocit, že sa nič nedeje. A to čo sa dialo nebolo pre mňa ani trochu zaujímavé. Veľký problém. Plus jednotlivé scénky ako s vaňou, záchodom, kravou alebo krížovkami nesmerujú dokopy nikam. Napriek tomu, že by som chcel. A záver je dosť predpokladateľný. Osobne si dokonca myslím, že keby film skončil možno o 15 minút skôr scénkou dialógu medzi Hannou a Lockhartom, tak by to vyzeralo lepšie. Vizuálne sú tu ale pekné scénky. Plus veľa scénok, kde sa využívajú odrazy. Krásne. Plus je radosť počuť Oomph! v tomto filme. Inak neviem čo by som ešte povedal. Pre mňa je "A Cure For Wellness" dobre vyzerajúci, no neskutočne nudný a predvídateľný film. A nie som si istý, či by som ho dokázal reálne odporúčať. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: C- ()

lamps

Čekal jsem buď kolosální průšvih, nebo zlatej důl nedocenitelné retro atmošky a suverénní režie. Že jsem dostal něco mezi, to je tak trochu zatracenou záhadou. Verbinski má podobně jako v The Ring jistou řemeslnou ručičku a kameraman Bazelli by si za tuhle výstavu úžasných a efektivních obrazů z fleku zasloužil smlouvu s největšími režijními velikány, ale Lék na život přece není nijak originální ani soběstačná filmařina, které chybí přesně to, čím disponuje například Kubrickovo Shining - nepředvídatelnost, žánrová čistokrevnost, odvaha jít ještě dále za rámec toho, co je aktuálně divácky žádané a očekávané. Některé scény se zaryjí do paměti a celkovému vzhledu není moc co vytknout, stejně jako hercům a chvályhodným záměrům, ale pořád je to málo, tempo začne po nějaké hodince kolísat a závěr je dopředu bohužel odhadnutelný. Zachovat si scénář unikátnější charakter, bylo by zadělána na solidní hororovou šlehu. ()

*CARNIFEX*

"Shutter Island", len bez ostrova a na Bojnickom zámku. Áno, je to sčasti kopírka iných, uz mnohými spomínaných filmov, no skutočne premýšľam nad tým, komu sa čo zas nepáči. Obzvlášť keď sa samotný tvorca, uberá vlastnou cestou, preukazuje vlastný pohľad na mysteriózno a tajomno, ktoré je navyše obohatené o pomerne originálne vsuvky a nápady. Síce sa nikto nedočká mimoriadneho násilia či gore, no tá záhadnosť v novom šate v obdobne spracovanej story, v ktorej exceloval Di Caprio, mňa osobne veľmi potešila - 75% ()

Sobis87

Pravda, po naprosto fantastickém úvodu jsem čekal něco sofistikovanějšího a podvratnějšího (kdybych si mohl přát opravdu moc, tak třeba gotický Klub rváčů...) než epický, opulentní gotický horor, který je navíc spíše napínavý a úchylný než strašidelný. I tak jsem si ho skvěle užil, těch několik logických lapsů jsem bez problémů potlačil a myslím si, že Verbinski rozhodně nezklamal, málokdo má vizuál zmáknutý tak jako on. I přes přepálenou stopáž si ten film po čase dám klidně znovu, čistě pro žánrové potěšení. ()

• Ve filmu měla být původně i scéna, kdy je hlavní hrdina ponořen do nádrže s vodou a hlavou se mu míhají vize. Nakonec byla z filmu vystřižena. [Zdroj: refresher.cz] (pornogrind)
  • Při vstupu do hospody ve vesnici hraje na pozadí písnička „Augen auf“ od skupiny Oomph! (Kokosak91)
  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 12 000 pracovních míst. (BMW12)

Související novinky

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (více)