Lék na život

A Cure for Wellness

Liek na život

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2016, 146 min

Zprvu inteligentní thriller protkaný skrz na skrz tématy a zájmem stvořit kult, záhy až obyčejná lehce přehnaná - byť stále ne úplně hloupá - pohádka s prvky zvrácenýho hororu. Jakoby scénárista tak rychle hledal finále, až se sám ztratil v změti toho všeho, co v úvodu nastolil. Každopádně vizuálně nic lepšího v rámci žánru dlouho nevzniklo, atmosféra je skvělá, herci přesní, soundtrack správně tajemnej a Verbinski by už konečně zasloužil dolar na Bioshock! Škoda filmových pitomců (čti kritiků), kteří relativně originální filmy (kterým "A Cure for Wellness" rozhodně je) strhávají z očí tolika diváků a připravují nás tak o potenciální budoucí nářezy!(29.5.2017)

• Bajda

Tak tohle jsem už HODNĚ dlouho nezažil. Totální WTF, kdy se začnete koukat na film, který vypadá na 5*, po hodině se to šoupne ke 4*, pak ke 3* a poslední neuvěřitelně natahovanou hodinu přemýšlíte, jestli tomu narvat „odpad!“. Celé to padá na neuvěřitelně banální béčkové zápletce. Dokud ji Verbinski nezačne vyprávět a jen buduje atmosféru, vše je paráda, protože je prostě docela slušný režisér..no a pak už není co komentovat. Ale bizarní zážitek to fakt byl :D Horory studia Hammer mám nakoukané a pokud jim to chtělo vzdávat poctu ok, ale když ta béčkovost nevypadá záměrně, ale jako přešlap...prostě to nefunguje.(18.2.2017)

Bylo to trochu... Tak trochu, no jak to říct... Ujeté? Asi tak bych to definoval. Verbinski zrežíroval další film s neskutečným rozpočtem, což na tom bylo vidět, nicméně někdy jste si říkali, co to do prdele je? Asi tak do dvou třetin je to luxusní fantasy horor s nádechem tajemna, který se pak ve své závěrečné části naprosto zvrhne v cosi šíleného, co nedokážete vlastními popsat. Vizuální lahůdka, první část výborný tajuplný bonbonek, který se zvrhne v něco na způsob gothic hororu s výborným DeHaanem. 75%(5.6.2017)

Objektivně vzato si Lék na život pět hvězd nezaslouží ani omylem. K průměru ho sráží nesmírně naivní námět, který je v naprostém nesouladu s nesmírně vážným pojetím. A to je pravděpodobně největším trnem v oku většiny diváků – mračna logických děr v jinak velmi nápaditém a zábavném příběhu by divák jistě chtěl autorům prominout, ale při dvou a půl hodině smrtelně seriózní, hutné atmosféry, která není odlehčena ani jediným vtipným nebo méně vážným momentem, to jde skutečně těžko. Je třeba k tomu přistupovat s velkým nadhledem a připustit si, že Verbinski si natočil za velké peníze vizuálně opojné, řemeslně solidní dílko s velmi zajímavým námětem, o kterém ale sám neví, jak jej vlastně interpretovat. Nic víc. Pokud je divák ochoten se této skutečnosti přizpůsobit a povznést se nad nesourodost, bude královsky odměněn. Pokud ale ne, nelze se mu divit.(1.7.2017)

Téma jako stvořené pro mě, ale bohužel se zpracování až tak nepovedlo... Kdyby měla hlavní postava trochu rozumu, tak film skončí už v půlce tím, že pan Lockhart jednoduše uteče, při první příležitosti a při prvních pochybách. Dejme tomu, že je tohle znak asi všech hororů. Nicméně mi na konci chybělo i pořádné vysvětlení, o co vlastně jde a zejména proč že se to vlastně všechno děje.... Jejich povrchní hala bala vysvětlení mi prostě k dobrému zážitku nestačilo. Pro mě je tenhle film prvoplánový a nedomyšlený, s dost nesympatickými herci (snad jen kromě Jasona Isaacse). Jediné. co se snad dá pochválit, je kamera.(5.6.2017)

• - Hrad Hohenzollern byl kvůli natáčení po dobu 11 dnů veřejnosti nepřístupný. (Reesam)

• - Křestní jméno hlavního hrdiny (Dane DeHaan) se ve filmu nedozvíte. Zato jeho příjmení zazní celkem 49krát. (Frajer42)

• - V nemocnici Beelitz, v ktorej sa natáčala väčšina scén v interiéroch, bol počas prvej svetovej vojny liečený aj Adolf Hitler. (Marceloo)