Lék na život

A Cure for Wellness

Liek na život

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2016, 146 min

Shutter Island 2 - pod vlivem drog. Verbinski vyloženě maluje. Jeho umělecká optika, cit pro dlouhé záběry a vizuálně strhující stylizaci je pro fanoušky formy velmi uspokojivá záležitost. A první polovinu minimálně, se daří i zdatně budovat napětí a pocit něčeho lehce bizarního mimo realitu a naprosto nepředvídatelného. Bohužel je těch surrealistických vjemů trochu moc, což zákonitě musí v rukou negeniálních scénáristů skončit brakovým fiaskem mimo mísu. Scorsese měl i odzbrojující psychologii postav a fantastickou pointu, což tady chybí.(14.6.2017)

• mm13

Impotentne natočené šialenstvo. O ničom, hnus. Odpad nedávam len preto, že to nestojí ani za nasratie. Smetisko dejín hororu dostalo jeden z najhanebnejších prírastkov. Trapas, bezradnosť bez hlavy a päty, totálny mišung vo všetkých smeroch a rovinách. Presne takto to dopadá, keď sa niekto hrá na niekoho, kým ani zďaleka nie je. Je mi jasné, koho každého sa Verbinski snažil napodobniť, či dokonca prekonať a komu zavďačiť. Ale nemá na to, suchár. U mňa ten do seba zahľadený debílek práve skončil!(3.7.2017)

“MÁME V SOBĚ NEMOC. STOUPÁ JAKO ŽLUČ, KTERÁ NÁM V HRDLE ZANECHÁVÁ HOŘKOU PACHUŤ. JE V KAŽDÉM Z VÁS, KDO SEDÍTE KOLEM STOLU. POPÍRÁME JEJÍ EXISTENCI, DOKUD SE JEDNOU TĚLO MYSLI NEVZEPŘE A NEVYKŘIKNE: "NEJSEM ZDRAVÝ ČLOVĚK...“ /// Konečně zas nějakej film se snovou atmosférou… chlapec chodí, naslouchá, sleduje a vyptává se v tajemstvím narvaným alpským ústavu … jako v těch adventure hrách. Je to tajuplný a díky mysterióznosti to dostatečně udržuje mou pozornost. Nechyběj ani fajn filmový okamžiky (kamerový i kostýmní scény). Tohle všechno bohužel převyšuje příběh, kterýmu by slušela nějaká nevyčpělá pointa. Vizuál parádní, příběh … prostě hodně dobrá trojka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Piju vodu. 2.) Su na místě, ze kterýho se nevodchází. 3.) Thx za titule „vidra„. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(27.6.2017)

Jakožto největší hororový expert na csfd.cz jsem dosáhl úspěchu, o jakém se nikomu ze zdejších uživatelů ani nesnilo. Přesto se v žádném případě nepotýkám s nedostatkem motivace. Neustále hledám nové výzvy a netajím se například svými režisérskými ambicemi. Začal jsem pracovat na hororu, který mi otevře bránu do Hollywoodu. Pracuji s omezeným rozpočtem, takže se každou získanou korunu snažím vynaložit co nejefektivněji. Kolegu Verbinskiho bych tedy nejraději vytahal za uši, jelikož obdržených 40 milionů dolarů zcela bezostyšně vyhodil do koše. Již od úvodu jeho snímek působí jako gotická kopie Shutter Island, jemuž se však může rovnat pouze zdařilou mysteriozní atmosférou. Za pochvalu stojí ještě znamenitá kamera, ale jinak Cure for Wellness ve všech ohledech výrazně zaostává. Po scénáristické stránce se jedná o učiněnou tragédii, k čemuž přispívá i přítomný bezpohlavní symbolismus či na vodě stojící prvky kubrickovského zrcadlení. Verbinski chtěl evidentně navodit dojem inteligentního snímku, jenže ve výsledku připomíná spíše přemoudřelého studentíka, jenž se snaží ohromit profesora lingvistiky cizími termity. Přepálená stopáž, odpudivá Mia Goth a otřesný závěr, který by se hodil spíše do nějakého céčkového monster hororu, sráží hodnocení Cure for Wellness na slabší tři hvězdy.(11.6.2017)

Téma jako stvořené pro mě, ale bohužel se zpracování až tak nepovedlo... Kdyby měla hlavní postava trochu rozumu, tak film skončí už v půlce tím, že pan Lockhart jednoduše uteče, při první příležitosti a při prvních pochybách. Dejme tomu, že je tohle znak asi všech hororů. Nicméně mi na konci chybělo i pořádné vysvětlení, o co vlastně jde a zejména proč že se to vlastně všechno děje.... Jejich povrchní hala bala vysvětlení mi prostě k dobrému zážitku nestačilo. Pro mě je tenhle film prvoplánový a nedomyšlený, s dost nesympatickými herci (snad jen kromě Jasona Isaacse). Jediné. co se snad dá pochválit, je kamera.(5.6.2017)

• - Křestní jméno hlavního hrdiny (Dane DeHaan) se ve filmu nedozvíte. Zato jeho příjmení zazní celkem 49krát. (Frajer42)

• - V nemocnici Beelitz, v ktorej sa natáčala väčšina scén v interiéroch, bol počas prvej svetovej vojny liečený aj Adolf Hitler. (Marceloo)

• - Film se natáčel na hradě Hohenzollern v městečku Hechingen v Německu. (MessiM)