Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

FEAR99

První polovina za 4*, druhá polovina je téměř neohodnotitelná a když už tak obtížně, protože stále nemůžu pochopit, co to tam Verbinski v druhé půlce vyváděl. Nebo jinak. Dost by mě zajímalo, když si Verbinski četl scénář, jestli mu to fakt přišlo cool, a nebo ne. Vlastně se můžu podepsat pod kritiku u většiny recenzí, protože jestli kritici mají v něčem pravdu, tak v záporech u tohoto dosti neuvěřitelného, nevšedního filmu. Ale popořadě. První cca hodina a čtvrt je čistá filmařina se vším všudy. Verbinski dodržuje svoji pověst schopného realizátora a je opravdu úžasné sledovat (i když se toho zas tak moc neděje) tu libovou kameru, kompozici, zlověstné pohledy či hudbu z které jde husina. K tomu záhadné sanatorium aneb Prokletý ostrov hadr s naprosto totožnou atmosférou. Všechno to tajemno, skvělá režie, nadprůměrné výkony herců a zejména vysoká profesionalita, to se mi tak moc líbilo. Jenže...jenže přijde druhá polovina a projeví se Verbinskiho neschopnost neudělat maglajz a k tomu to samozřejmě přepálit, jak nejvíc to jde. Stalo se to u dvojky a trojky Pirátů, podobný problém měl i Osamělý jezdec. Přepálit to a nejlíp narvat do filmu úplně všechno! Neuvěřitelné, jak s naprosto famózní a hlavně fakt strašidelné atmosféry uděláte film, který je spíše k smíchu (nebo k pláči?) a tak moc pohnojíte ty skvělé základy na kterých to všechno postavíte. Nechci a ani nebudu spoilerovat, ale co všechno se tam ke konci děje, to prostě nevymyslíte (samotnému mi to hlava nebrala). Vlastně jsem to ani moc nepochopil a rozhodně by stálo za to udělat nějaký rozbor filmu, který by osvětlil, co to proboha mělo všechno znamenat. Takže Verbinskimu palec nahoru za úchvatnou kameru, hudbu, dobře vybrané herce a za tu atmosféru a napětí, které je takovou dobu udržováno. Strašná škoda, že se to sesype jak domeček z karet. Potenciál na film roku, ve finále smutný výsledek, který se do Verbinskiho portfolia zapíše spíš jako jedna velká bizarnost. 4/10 ()

bonovox

Horší klon Prekliateho ostrova. Ani výborna výprava, vizuál a kvalitné navodenie atmosféry nestačia, pretože všetko zhadzuje otrasný záver, ktorý všetko pochováva do podpriemeru. Je to veľká škoda, nakoľko Verbinsky potvrdil svoje kvality krásnym vizuálom, ale ten scenár... ()

Krisslybear

Dostatočne pútavé na to aby ma to donútilo dopozerať dokonca, žiaľ nie som ani čiastočne uspokojený po príbehovej stránke. Hlavná postava je fajn, jeho mŕtvi výraz tváre mi dokonalo sedí. definitívne to ale o jednej tvári na konci filmu povedať nemôžem, pretože tá mi pripomína Jim Carryho masku a je totálne komická. Ako vážne? Veď to zavraždilo celý "horrorový feeling" filmu. Ako celý story plot je totálne predvídateľný a v momente, keď sa to potvrdí si len v hlave do okola opakujete "Vážne, to som zabil hodinu a pol pre toto?" A v hĺbke dúfať, že sa to zmení aspoň na kvalitný gore guilty pleasure v štýle Brawl in Cell Block 99, ale toho sa v živote nedočkáte. A tak na koniec po vyše 2 hodinách skvelého vizuálu si z filmu neodnášam uspokojené ani jedno so svojich "ja". Som len smutný a mám chuť si pustiť Prekliaty Ostrov aby som sa uspokojil. Kľudne to mohlo mať o hodinu menej. ()

Eygam

Pomalý horor, který dává důraz vic na atmosféru a výtvarnou stránku než lekačky a honičky s psychopatickým vrahem / mutovanou příšerou a pod., bohužel mu láme vaz děj. Rozhodně trefa, pokud člověk hledá gotický horor v moderním ohozu. Nicméně nekonečná stopáž, neustále méně smysluplný děj, závěr, kde se film promění v chabé béčko, a fakt, že hlavni zvraty uhádnete nejpozději do půlky filmu, celou věc hrozně táhnou dolů. Nezachráňuje to ani výborné obsazení. Nejlepší na tom jsou vlastně trailery, kde je skvělá absurdita a podivnost, ale nezabíjí je ta přiblblá zápletka 😀 ()

Kushina

Neskutečné, impozantní, napínavé a prostě dokonalé. Hrozně moc mi to připomínalo chvílemi prokletý ostrov a chvílemi E.A.Poe - podivný experiment. Stále člověk nevěděl, co je pravda a co ne, stále objevoval nové a nové možnosti. Jako jsem hrozně překvapen tím, co jsem viděl a DeHaan zahrál svoji roli skvěle, až mi to přípomínalo legendárního Dicapria. Mysterioznost a možná i trošku sci-fi, protože žít 200 let je blbost, ale prostě i přes některé přehnané momenty to nebylo promrhaných 145 minut. 80% ()

notozjano

Tohle je film, o němž si každý musí udělat svůj úsudek sám. Nepomohou k tomu ani tisíce komentářů, protože obsahuje tolik prvků, že již zmíněné žánrové kategorie zdaleka nevystihují pravou totožnost tohoto snímku. Hodně se zde balancuje na hranici mezi realitou a fikcí, chcete- li vědomím či nevědomím a hraje s divákem hru, jejíž pravidla jsou utajovány do poslední chvíle. Já osobně jsem měl problém se závěrem, který sice zamrazí, ale zároveň pošle celý film někam do neznáma. ()

Ronkar

Jo, podobnosti v motivech s legendárním Bioshockem tam jsou: 1.) hrdina se po havárii ocitne na podivném místě odtrženém od okolní civilizace. 2.) místo vede egocentrický magor 3.) dějí se vědecké podivné experimetny se zapojením vodních tvorů 4.) místo se stane pro hrdinu nebezpečným a chce se dostat pryč. Takže považovat to za adaptaci bohužel nejde. Co je ovšem skvělé je režie a kamera, protože atmosféra toho filmu je od prvních minut výborná a pohlucující. Mysteriózní nádech, spoustu podivností, místy úchylně morbidní a dost znepokojivé. Nechybí ani schizofrenní momenty a hra s divákem, co je skutečné a co jen v hlavě hrdiny. Tím snímek trochu připomíná Prokletý ostrov. Herci hrají obstojně, setting ve švýcarských horách povedený. Twisty a zvraty jsou fajn, ale většinu si divák spojí dohromady dřív, než na ně dojde a to je problém. První hodina je v podstatě bezchybná, řekl bych přímo skvělá. Bohužel nevydrží to do konce a díky scénáři se to začne rozpadat. S ohledem na délku jsem čekal mnohem větší bombu. Něco, po čem budu hledat čelist na zemi. Nestalo se. Problém je, že si vše divák spojí před odhalením jednotlivých záhad, což je s ohledem na délku dost problém a navíc to není kdovíjaká pecka. A některé věci by měly být lépe vysvětleny. Ale pokud má člověk rád mysterózní filmy se silnou atmoférou, lze doporučit. Připadá mi to podhodnocené, protože by to mělo být min. v červených číslech. Ale víc než 70% bych tomu také nedal. ()

MFA

Hodnocení 4 z 5 je trestuhodně nicneříkající. Film má moc hezkou a tajemnou atmosféru, také je obrazově velmi stylový, odehrává se v prostředí starého sanatoria ve švýcarské vesnici, kam se hrdina Lockhart vydává hledat ztraceného šéfa společnosti. Naráží však na podivnou neochotu vedení a na spoustu bizarních charakterů. Prostě jde o velmi kvalitní horůrek/thriller. Po tom co jsem si nechal rozležeti v hlavě, jsem musel přidat bodík * kvality. ()

panki9922

Navonok sa snaží tento film pôsobiť tak zaujímavo, tajomne a myšlienkovo "deep", až je veľká škoda že vo všetkých týchto kategóriách prosto zlyháva. Akákoľvek snaha o kritiku modernej civilizácie, unáhleného spôsobu života a konzumu, tu proste vyšumí do prázdna. Niet tu jedinej originálne podanej myšlienky a ešte sa to strašne veľmi snaží pripomínať atmosféru Shutter Island. Mňa ako diváka až iritoval doslovný výklad zápletky aj napriek tomu, že 30 minút pred tým som dostal jasné indície ako sa veci majú. V samom závere filmu už som len gúľal očami a nemohol sa dočkať konca. Pridlhé, neoriginálne a instantne pôsobiace. ()

Brenda.Ch

No vážení, tak takové něco jsem snad ještě neviděla. Nazvala bych to totální ujetinou, ovšem zasazenou do platiny. Protože to prostředí sanatoria, ty všechny detaily, vytuněné venkovní a vnitřní prostory do ponuré dokonalosti a celková atmosféra - toť nebývalý vizuální a sluchový zážitek, pro mě natolik silný, že mi nevadila ani délka filmu. Rozhodovala jsem se, zda nedat i čtyři hvězdy, protože je to tak mezi 3-4. Příběh ve stylu hraběte Draculy může kdekdo pokládat již za fosílii, já jsem ale za to ráda a klidně se může občas vzácně i něco takového zase vykopat. ()

Kozlowski8

Mladý manažer odjíždí do zapadlého sanatoria ve švýcarských Alpách, aby zde vyzvedl a odvezl do newyorské firmy šéfa, který zde již delší dobu pobývá... Příběh zjevně připomíná slavnější snímek Martina Scorseseho, byť se sanatorium nenachází na žádném prokletém ostrově, ale v alpské divočině a Dane DeHaan není Leo DiCaprio (i když jistá podoba by se vypozorovat dala). Tento film rozhodně zaujal po technické a vizuální stránce, což se od Gora Verbinskiho dalo očekávat. Ani příběhově to není žádný odvárek, díky výtečné atmosféře a dobře vybudovanému napětí. Jen zbytečně dlouhá stopáž a poněkud lacině a fantasmagoricky pojatý závěr to trochu kazí. Mám to na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, přikloňuji se ke čtyřem. 70 %. ()

Birter

Ve většině filmů slouží atmosféra a bohatá vizuální stránka jako kulisa příběhu. U tohohle je to vice versa. ()

HanzoBureshi

No... asi se všichni shodneme, že příběhově to není nic epického a mohlo to mít o dost větší probádání. Divákům ty věci určitě docházejí rychleji, než postavám ve filmu. Ten film měl velký potenciál, který tu nebyl úplně využit. Také se ale shodneme, že po vizuální stránce to bylo SEXY! Ještě nikdy jsem neviděl takový perfektní vizuál, zvlášť u tohoto filmového žánru. Všechny postavy byly sympatické a rozhodně nenudily. Dane DeHaana moc nemusím, ale tady mi opravdu nevadil, jako vždy mě Mia Goth klasicky uchvátila a Jason Isaacs také potěšil, když jsem ho naposled viděl jako Luciuse :D Hudba v temnějších scénách byla také moc geniální. Gore Verbinski a jeho Lék na život má své mouchy, ale je to KRÁSA. Film má skoro 150 minut a já se kochal a rychle to uteklo. Ani nevím, jestli udělit snímku 4 nebo 5 hvězdiček. Mé hodnocení: 8/10 ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt