Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

helloween93

Mám podobně laděné mysteriózní thrillery rád, prakticky od začátku až do závěru jsem seděl u TV jak přikovaný a netrpělivě vyčkával na závěrečnou pointu, která mě ani nezklamala a ani mi nepřišla béčková, naopak ji nikdo nemohl čekat. Verbinski u mě Curem zabodoval. Že v kinech film propadl? Propadl, protože podobný film není, ač byl nasazen do kin, úplně typickým představitelem mainstreamu. Verbinski ve snímku totiž kombinuje art, znepokojující atmosféru a důraz na vizuální stránku. 4* ()

Puol

Vizuálne nádherný gotický horor. Keby bol o cca pol hodinu kratší takto je za 5*. Body navyše aj za odvahu nakrútiť film s takým rozpočtom a pritom malým komerčným potenciálom. Verbinski sa u mňa dostal definitívne do skupiny zaujímavých režisérov, ktorých sa oplatí sledovať. ()

domirovec

A Cure for Wellness je famózně natočená psycho záležitost s naprosto fenomenálně vybudovanou atmosférou, která již od samotného začátku dává silně divákovi najevo, že tenhle film nebude jen tak nějaká menší sranda. Celé to působí silně povedeně, chvílemi seriózně nevíte co si máte o všech postavách ve filmu myslet a to finále je prostě brutál. Líbí se mi také jak film poměrně pomalu, ovšem zároveň poměrně rychle eskaloval a začal na mě házet čím dál více věcí, které jako by byly vystřižené z nejhorších nočních můr. 5/5 ()

Aleister

Starý svět umírá a ten nový s ním. Německý romantismus, dekadence, gotický román, Pád domu Usherů, Přelet nad Kukaččím hnízdem, Prokletý ostrov a drama o incestu. Dechberoucí postmoderní mix temné pohádky, hororu a fantasy s historickými odkazy na zlo, stylizované do podoby nacistické laboratoře na výrobu čisté rasy. ()

radaza

Nebylo to špatné.....ale taky dlouhé a 3 nesympatičtí představitelé hlavních postav mi z toho brali radost. A finále bylo dosti komické. ()

Kingjiri

Ach jo. Proč musí slušnou filmařinu, solidní neokoukanej casting, skromnou ale velice působivou výpravu a hlavně skvělý budování mysteriózně paranoidní atmosféry potápět takhle přiblblej příběh? Začátek je libovej, ale s blížícim se závěrem scénáristický béčkovitosti a zkratkovitosti přibývá, přičemž všechno nelichotivě korunuje nesmyslný finále. Určitym způsobem by mohlo pomoct, kdyby se Verbinsky rozhod, jestli chce točit uchylnější bizarnost nebo serióznější mysteriozní thriller. Tohle rozkročení na půl cesty moc nefunguje a u spousty diváků nastaví nereálný očekávání (pro někoho málo seriozní, pro druhýho zase málo uchylný). Třetí hvězda za parádní atmosféru, filmařinu a lokaci léčebny. ()

Cinematrix

Obrovské zklamání. 2 hvězdy jen za režii a kameru. Kdo by chtěl fandit někomu, kdo se v rozhodujících situacích zachová jinak, než vy, jen pro to, aby následovala další situace, kde se zachová ještě nelogičtěji? Uznávám, že takové nelogické chování vrství napětí, protože hlavní hrdina se dostává do čím dál více nezáviděníhodnějších situací, ale může si za to sám a vás postupně přestává bavit s ním sympatizovat. Zhruba v půlce filmu už hlavnímu hrdinovi nefandíte, jen si přejete, aby udělal další špatné rozhodnutí, protože toužíte, aby mu bylo co nejvíce ublíženo pro jeho neschopnost. A toho se dočkáte. Film navíc nemá jediného sympatického herce, takže největší sympaťák jste vy. Verbinski chtěl asi šokovat, což se mu do jisté míry povedlo, protože v šoku byla i má přítelkyně, která po dlouhé době po nějakém filmu nevyžadovala sex. ()

Rockerman

Já mám prostě tyto záhadplné filmy rád. Jistě, se Stonehearst Asylum se to srovnávat nedá, ale přes trochu dlouhou stopáž, dařilo se udržet napětí po celou dobu. Takže já zklamaný nejsem a Lockhartův děsivý zážitek ve švýcarském sanatoriu jsem si užil. ()

Torgal

Vizuálne vypiplaný film, ktorý len potvrdzuje aký je Verbinski zručný remeselník. Ale vizuál je bohužiaľ asi jediné, čo dokázalo udržať moju pozornosť po celú, značne prepálenú, stopáž. Dej je totiž klasický bizár zo sanatória, ktorý vykráda Shutter Island (dokonca aj hrdina vyzerá trochu ako Leo), ktorý nevie kedy skončiť. Záverečné odhalenie neprekvapilo asi nikoho a princíp dolovania "živej vody" je tiež dosť pritiahnutý za vlasy. 6+/10 ()

KUFI

Artovejsi Shutter island, kterej byl o tridu lepsi. Prvni pulka s poznavanim sanatoria by docela sla, ale ke konci uz to nebylo moc zajimavy. ()

Katcat

No 3 až 4 hvězdy za bizarní směsku podivného experimentu a prokletého ostrova, který nesahá na paty v podstatě ničemu. Bylo to nadprůměrně sehrané hlavním hrdinou, což mě velmi bavilo a díky němu hodnotím tak vysoko, ovšem zbytek byla těžce podprůměrná nuda. O to hůř, že to nedokázali nacpat do běžné hodiny a půl. Dvě a půl hodiny za tohle? Sorry jako. ()

FanKalEl

Bizarný príbeh s nelogickými nejasnosťami, hlavne ku koncu kde pri poslednej scéne som sa začal nenormálne smiať. Akoby to mohlo pokračovať? To je otázka za všetky peniaze, nič menej film pôsobí z celkového dojmu čiste priemerne. (60%) ()

Hpatrik

Not bad, not bad at all! Malinko zklamání z konce, nicméně na svoji délku a obsah velmi uspokojivá podívaná. Verbinsky umí a ví co chce, otázka je jestli Vám to sedne. ()

helraiser

Tak tohle byla pecka. Jedno sanatorium, které nemá až tak pěknou historii a jeden experiment, který se táhne už nějakou dobu z minulosti. Snad jediné co mi trošičku vadilo tak byla ta přemrštěná stopáž, bejt to o třičtvrtě hodinky kratší tak jsem ještě spokojenější,ale divák se opravdu nemá šanci nudit. Tajemství se pomalu odkrejvá, atmosféra houstne a divák se baví. Pro mne krásná podívaná. ()

misbos

Jak Dane v zelené komoře lokal dlouhověké úhoře - aneb - Verbinski poněkud nesoustředěný. Slaboulinký čtyry. ()

PEZ

Wow! Tak borcom v 20th Century Fox za toto tlieskam. Dať také peniaze na takýto nekomerčný a autorský počin, to sa len tak nevidí. Neviem ako sa to Gore Verbinskemu podarilo, asi to bolo aj vďaka miliardovým tržbám jeho predošlých filmov. Každopadne tých 40 mil. USD je vidieť z každého záberu. Ale peniaze nestačia, na to treba talent, aby film vyzeral tak ako ACFW. A Bojan Bazelli ukázal, že ho má. Neskutočná kamera, už len kvôli nej sa oplatí film vidieť. Zároveň musím dodať, že mne sa páčil aj zvyšok. Najpv provokatívny úvod, následne mysteriózny stred, až po horrorový záver. K tomu vynikajúca hudba a dobré herecké výkony. A aj odvážne scény, ktoré sa nebála natočiť Mia Goth. U mňa veľká spokojnosť, tá dĺžka mi vôbec neprekážala, keďže má pobyt v danom svete bavil a bol som zvedavý kam sa daný príbeh posunie. Dane DeHaan može byť kľudne ďaľším Capriom, ak bude mať šťastie na dobré projekty. A Gore Verbinski by mohol konečne niečo nové natočiť, lebo toto je jeho zatiaľ posledný film a presne takéto filmy mi chýbajú - odvážné a vytŕčajúce z radu. ()

Vabr

Na Youtubu jsem viděl tu úplně mega nechutnou scénu s trubkou v puse. Za dlouhou dobu jsem byl takto znechucenej. Takže jsem se hned další den koukl s bráchou a upřímně to nakonec i byla jediná dobrá scéna na tomhle filmu. Už uběhlo od začátku asi 40 minut nebo víc a nějak nic se furt nedělo, ale mně to nevadilo (bráchovi jo), a tak jsme se koukali dál. Pak se nakonec brácha přestal dívat, ale já furt pokračoval. Pak už zbývala jen poslední půl hodina a ta scéna, kterou jsem viděl, se ještě neobjevila, tak jsem si myslel, že tu celou dobu sedím na zadku a mám chuť na brambůrky, který ve špajzce nemáme, abych si vychutnal ty zbývající minuty. A ne, vůbec se to neposunulo. Příběh jak od E. A. Poea (na tohle jsem se fakt nešel koukat) a postavy nesympatické jak reklamy na ČT sport. Vizuál byl fajnovej a kamera se mi vcelku líbila, ale to je vše. Jinak, celej film nacpanej tuctem klišé. Konec čekanej (wow, kolikrát jsem tuhle frázi v posledních komentech už použil 😄), jen jsem moc nepochopil ten psycho úsměv na tom kole, ale zase až tak mě to nezajímá, abych si na Youtubu pouštěl nějaký ending explaindy. Vyhodnocení: Asi jsem si uvědomil, že tyhle filmy, kde je někdo držen proti svý vůli v nemocnici/v blázinci fakt nemusím, protože se všechny hrozně recyklujou, nejsou moc originální a s nudnými zvraty nebo herci to moc zábavná podívaná nebude. V tom právě oceňuju The Current Occupant, kterej se všemu špatnýmu vyhl, měl supr konec a byl dostatečně zajímavej a dobrodružnej, aby se nudě vyvaroval. ()

tranquill

"Odsud nikdo neodjíždí... proč by chtěl odjet?" Výborná atmosféra se syrovými pasážemi, na které jsem se nemohl dívat. Ale ta délka byla zbytečná. "Člověk nemůže přehlížet pravdu!" ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt