Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (CinemArt)

C0r0ner

Pár filmů z pokřivených sanatorií jsem viděl, nicméně Verbinski natočil bezkonkurenčně největší sračku. Ze začátku to bylo super, ale pak začalo čím dál víc přibývat wtf momentů a minimálně poslední půlhodinu jsem měl zvednuté obočí a kroutil hlavou. Špatný film i z technického hlediska, dějově kardinální průser. 30% ()

kubqo

Manažér Lockhard má za úlohu doniesť pre záchranu spoločnosti späť z liečebne šéfa pána Pembrokea. Ten ale podľa posledného listu je na liečebnom pobyte v Alpách veľmi spokojný a domov sa mu nechce. Lockhard bude mať nedaleko liečebne autonehodu a sám sa stane pacientom liečebne. Po čase zisťuje že to nieje len taký obyčajný pobyt a sanatórium ukrýva kopec záhad. Veľmi zvláštny film, ktorý postupne naberá na atmosfére a v zápätí aj hned stráca. Niektoré scény super, ale celkovo zbytočne zdĺhavý film. ()

PROCESOR

Tak za mě srovnání s Prokletým ostrovem určitě ne. Nesahá mu ani po paty i když rozumím, že je tady taky léčebna a hlavní hrdina hodně podobný Leonardu DiCapriovi se v tom moc hezky "plácá". Nicméně si myslím, že tady toho tajemna-záhadna-mysteriozna bylo kapánek až moc a někdy to působilo až úsměvně. ()

Juto

Neviem, čo si mám o tomto filme myslieť.Gore Verbinski je režisér o ktorom som si myslel, že to má hlave v poriadku, ale už si to nemyslím.Dosť úchylné. 5/10 ()

Martrix

Ještě v polovině té obří stopáže jsem mimoděk viděl paralely k Prokletému ostrovu. Dane DeHaan je talentovaný a typově hodně podobný herec, jako DiCaprio, do toho sanatorium, temná minulost, evidentně pravdu skrývající doktor, slušná atmosféra a řemeslná zručnost při vytvářejí zajímavých scén. Jenže atmosféra se nedá budovat donekonečna, resp. tento příběh nebyl dostatečně nosný na to, aby divák dvě hodiny trpělivě čekal na vyvrcholení, nebo aspoň zajímavý twist. Ten se ostatně ani nekoná, protože film končí přesně tak, jak si většina filmových fandů domyslí. Přestože jsem se nenudil, tak Léku na život chybí momenty překvapení, zajímavé a nečekané zvraty. Cokoliv, co ten poklidný rybníček s krásným molem a loďkou rozvlní a přiměje diváka aspoň pozvednout obočí. Verbinski se tady nemohl opřít o rozjuchanou akci jako v Pirátech, takže skládal cihličku k cihličce, jak mu předepisoval scénář, až postavil ...zídku. Byl bych raději za kurník, který je žánrově vyhraněný, přímočarý, trvající do 100 minut. Dle mého názoru lze vybudovat atmošku i za méně, než za dvě hodiny. Příběhu by to moc neuškodilo. Nestál na nějak zvlášť originální myšlence a popravdě byl místy poněkud přihlouplý. Kdybych něco skrýval, nenechával bych všude odemčené dveře s nápisy Verboten. A pokud by mi v domě někdo šmejdil...setsakra bych si ho pohlídal. Některé momenty působily nepochopitelně nedomyšlené. V poslední době jsem viděl více filmů z prostředí sanatoria-ústavu kde se dějí nekalosti a musím bohužel konstatovat, že přes atraktivitu prostředí i námětů, se ani tady nepodařilo dodat podobně úhledné balení, jako v případě Přeletu, Osvícení nebo mnou často vyzdvihovaného Asylum. Na druhou stranu, mi příjde Lék na život o něco lepší, než třeba nedávno shlédnuté Nevyzpytatelné cesty Boží. ()

animaxis

A Cure for Wellness je svým způsobem dost nečekaný film. Také rozhodně patří k jedněm z nejlépe a nejpečlivěji natočených filmů, které jsem kdy viděl, a to je vidět v každém záběru kamery. Některé záběry byly dokonce tak krásné, že mi na tváři vyvolaly úsměv. Děj filmu je většinou pomalý a člověk u něj asi musí být trochu trpělivý, i když jak který. Nicméně mohu říct, že mě děj velmi zaujal a místy ve mně vyvolával napětí, místy jsem byl zase v naprostém klidu. Rozhodně je tu i určité poselství, které se někdy nachází v popředí, jindy je zase z větší části skryto. Dokonce bych řekl, že by mohlo dost lidí naštvat, ale to by ho museli pochopit tak, jak jsem ho pochopil já. Mně popravdě potěšilo. Také se mi líbily herecké výkony. Vůbec nikomu bych tu nic nevyčítal, a hlavně Mia Goth tu byla využita perfektně. Také mně mile překvapila hudba. Motiv zpívající dívky budu mít v hlavně ještě asi hodně dlouho. ()

angel74

Hororově pojatý snímek Lék na život využívá pečlivě budované atmosféry, aby se pořádně zaryl pod kůži. Jakmile se však příběh přehoupne do druhé poloviny, začíná trochu ztrácet své prvotní kouzlo obestřené zlověstným tajemstvím. Přesto jsem se vůbec nenudila, ba naopak, děj mě absolutně pohltil. Navíc jsem byla naprosto uchvácena překrásnými horskými lokacemi, v nichž se natáčelo. Osobně bych ovšem uvítala poněkud sofistikovanější rozuzlení celé záhady. (75%) ()

LasT_Olt

Dane Dehaan jede na dovolenou do Švýcarska. Jede takhle v autě, když v tom srazí jelena, který už nemohl vystát finanční situaci své rodiny a rozhodl se to ukončit pod koly dvacet let starého mergla. Když se probudí, u postele už čeká Lucius Malfoy, který mu prozradí, že má být v klidu, jen si zlomil hnátu, načež Malfoy vytáhne kapátko a vypustí si přímo před svým pacientem na jazyk jakýsi roztok v kapkách. Dane je v šoku, ale Malfoy na něj jen laškovně mrkne a prohlásí že si zrovna dal vitamíny. Naprosto ho chápu, sám každý den láduju Cečko i B-komplex. Dane potom chvíli chodí po ústavu, potkává nové kamarády v seniorském věku, kteří plní své životní vášně a to luštění křížovek a diskutování co dnes koupili ve slevě v kaufu. Potká dokonce i Miu Goth, která je trochu na hlavu a mluví z cesty, ale Dane si řekne “i can fix her“ a vezme ji na pivo, což je postup, který mu schvaluji. Pak se asi hodinu nic neděje, Dane jde s Miou na pivko, zatancují, pokecají, poté zajde k zubaři, který mu vytrhne dva zuby a nechce za to dva tisíce, takže je stomatologická situace ve Švýcarsku ještě v pohodě. Za zmínku ještě stojí, že vejde do sklepa, kde potká svého šéfa z práce. Ve vodě. Jakože ve vodě v nádrži. Jo a je nahatej. Chvilku na něj kouká a přemýšli proč nedostal prémii a pak už směle jdeme do finále, ve kterém zjistíme že je Malfoy ve skutečnosti asi nějaký zombík nebo co? Nevim, ale má rád úhoře a rád jimi krmí své kamarády, zvlášť když usnou u něj doma na gauči. Opravdu jsem se snažil nic nevyspoilerovat. Jen jsem se hrozně nudil. Film ale vypadá vizuálně skvěle a zasmál jsem se u něj. ()

KajusaK

První polovina fungovala skvěle. Tajemno (kdo je vlastně blázen?) ale pak se jen kupily otázky ke kterým nepřicházely odpovědi. Posledních 15 minut je výsměch. ()

alisa.upir

Sice se zápletka a její rozluštění dá odhalit zhruba po půl hodině filmu, nicméně to nic nemění na tom, že po shlédnutí budu mít noční můry ještě asi dva měsíce. Mám sama fóbii z toho, že se utopím, a tenhle film s podobnýma představa pracuje naprosto výborně. Navíc postelová scéna je tak úchylná, že se divím, že verbal tenhle film ještě nekomentoval jako ztělesnění jedné z jeho vlhkých představ. ()

URBAN

Z technické stránky je Lék na život naprosto skvělý snímek, jenomže to je jako kdyby někdo chtěl natočit druhý kruh a přitom točí jiný film a nepochybuju že tento režisér neměl tuto možnost. Je tam tento podpis opravdu znát. Bohůžel je toto pro mě takové velké letošní zklamání. Ano tento horor umí navodit pocity strachu každým záběrem, ale ono to tam tak něják úplně není. U mě také nastala chyba v rozuzlení příběhu. (7.3.17/Kino Luna) ()

majo0007

Prvé 3/4 kópia Shutter Islandu (treba povedať, že vydarená), posledná štvrtina kópia filmov Hammer kompánie (treba dodať, že tiež vydarená). Bohužiaľ, dokopy to nefunguje, akoby ste sledovali dva rozdielne filmy, od začiatku budovaná atmosféra je fuč (pre priaznivcov Hammeru naopak). Dievčinu na casting prihlásil asi jej ošetrujúci lekár z kliniky pre retardované ksichty, tak pochválim aspoň vizuál filmu a nemecké "šanzóny" v miestnej putike. ()

CatcherBlock

Hodně rozporuplný film. Má to výborná místa, ale taky bohužel hodně slabá a zmatená místa. Atmosféra se tomu místy nedá upřít, ale aby to bylo skutečně skvělé Mystery, chtělo by to prostě víc, víc ve všem. Nelíbilo se mi tady, že to byl místy vážně haluz a prišlo mi to, že Verbinski začal vážně fetovat. Nádech Paranoi mám ve filmem rád, ale musí to být zvládnuté a zajímavé, prostě to musí mít něco do sebe, ale tady mi to nesedlo. Perfektní byla scéna nehody s jelenem, celkový začátek a potom i finále bylo dobré. Jinak by to ale chtělo film zkrátit, 2 a půl hodiny bylo trochu moc a kdyby to mělo třeba jen hodinu a půl, bylo by to úplně dostačující a i tempo by bylo někde úplně jinde. Ovšem při téhle stopáži to bylo často až moc rozvleklé a utahané. Vizuálně výborný film, kde byl rozpočet vidět a přeci jen, Verbinski má řemeslo v malíku, ale od něj bych čekal prostě víc, je to režisérská špička. Tohle byl jen lepší průměr. 65% ()

Deyw

tak tohle bylo hodne spatny...celej film slape jako svine a pak ho znici nesmyslnej konec..trochu spoiler - oni ho napumpujou rybickama vole vsem ztoho mrda a sou happy a free a co vsechno, ale jedinej on je proste neznicitelnej a na vsechno pride..no a ten konec ty vole to se zas nekdo posral..strasna sracka..ten zacatek to tajemno prozkoumavani hradu super, ale uplne zbytecny diky konci..furt sem cekal na neco a on jede na kole a konci to..stimhle di do prdele verbinski..cekal sem o hodne vic ()

HorrFi

Lék na život určitě neni film pro každýho, protože si myslim, že většině lidí prostě nesedne a ta dlouhá stopáž taky může spoustě lidem vadit, ale jinak je to jeden z nejzajímavějších a zároveň jeden z nejzvláštnějších filmů co jsem za poslední roky viděl.. chvilkama to mělo fakt výbornou atmosféru, celej film měl super vizuál a Gore Verbinski nás schválně nechával co nejdýl v nejistotě a nutil nás intezivně přemejšlet o co vlastně ve filmu jde a jak to vlastně dopadne.. ()

dr.fish

Tajemství hradu v Karpatech, Deváté srdce, Kafkův Zámek a Requiem pro panenku. Tohle všechno je tento film. A ještě mnohem, mnohem víc. Pan režisér nadupal snímek oslnivým vizuálem kvůli němuž má určitě smysl film vidět. První hodina skvěle graduje s postupujícím odhalováním tajemství léčebny, pak přijdou zvraty, spíše tedy několik kotrmelců, alternativních konců, kdy se režisér nemohl rozhodnout jak film ukončit, dal tam tedy ty konce všecky. Díky tomu je film předlouhý, i když vlastně pořád zajímavý. Jednotlivé záběry jsou vycizelované až vymazlené a řada scén připomínajících spoustu scén klasických opravdu velmi působivých. Na konci jsem si vzpomněl na Případ pro začínajícího kata. Opustíte TO místo a zjistíte, že se za tu dobu jinde na Zemi vůbec nic nestalo. 70% ()

kocik1

Nádherná kamera a tajuplné kouzlo, které filmem na začátku prostupuje, mě očarovalo. Jak už to tak ale bývá, jenom okouzlení na pravou lásku nestačí. Obzvlášť když už se za ním neskrývá nic dalšího krom tupé nelogické zápletky. ()

Triple H

Modro-zelený vizuál, všadeprítomná voda, steampunkové a (ne)moderné prvky (nádrže, sanita, dekorácie), uzavretá svojská komunita, svojský vodca komunity, snová atmosféra a šaty Hannah - jo, Liek na život je jeden obrovský Verbinskeho love letter Bioshocku. Projektu, ktorý pred pár rokmi mal ošéfovať a ktorý nevyšiel. A projektu, pre ktorý by on konkrétne bol evidentne tou najlepšou možnou voľbou a môžeme si už len predstavovať aká nehorázna pecka to mohla byť (hoci plne chápem producentov čo do toho nechceli naliať niekoľko sto mega). K samotnému filmu - audio-vizuálne krásny, herecky v pohode, dejovo zaujímavý, osviežujúco explicitne násilný a po celý čas svojský. Niečo podobné človek veľmi v kinách nevída, podobné pocity som mal minulý rok na Mad Maxovi a rešpekt producentovi čo mal gule dať na toto Verbinskému desiatky miliónov. Chyby by sa určite našli -- v logike, v jednaní postáv, stopáž je pridlhá, atď. Film nie je dokonalý. Ale tá osobitosť, technická vypiplanosť, hutná atmosféra, zaujímavý námet a prekvapivá drsnosť si ma získali. ()

Cedr

Je to trochu cítit Ringem, což není vůbec špatně, protože i přesto, že originál je jiná liga, tak Gore Verbinski dokázal jako jeden z mále natočit netragický remake a dokázal tak, že na horory má čuch. A Cure for Wellness (zejména díky odlehlosti lokace) připomíná spíš thriller ala Shutter Island, ale to není vůbec na škodu. I přes svou délku je film bez hluchých míst a nepustí až do konce. Pěkné vizuály, solidní atmosféra. ()

chelseaman22

Já si prostě nemohu stěžovat. Vyjma závěru, který je padlí na hlavu, jsem se bavil jako Jeníček při loupání perníčku. Fantastická kamera a casting polechtali divákovi levou hemisféru. Využití úhořů jsem sic pochopil, ale je mi jasné, že scénárista u psaní scénáře něco hulil. Verbinski definitivně nezklamal. 80% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt