• whack

Prázdne vtípky spitých sedláckych poľovníkov. "Nejkrásnější svátek je, když je zabité prase."(4.7.2011)

Hrušínský boduje. Menzel boduje. Vlastně tady bodují úplně všichni.(5.4.2004)

Skvělý film, který poteší, rozesměje i někoho rozpláče. Skvělý pan Hanzlík a jeho "No nekupte to, když je to tak levný!" Samozřejmě že svojí roli sehrála skvělá Hrabalova předloha, ale i výtečná knížka se dá adaptací dokonale zkazit. Tohle ale není ten případ.(21.11.2003)

Když Menzel, tak žrádlo (popřípadně sex). Slavnosti sněženek nám představují obyčejnou vesničku s obyčejnými lidmi a občejnou žranicí, jenže naprosto neobyčejným způsobem, všechno je tak milé a přirozené, až by snad člověk také chtěl bydlet na vesnici, nahánět nějakého divočáka po školách a užívat si sedláckých radostí i potyček. Celkově velice pěkné, ale nikterak omračující. "Jak krásně by tu bylo, kdybych tu nebyl já." 7/10(31.1.2008)

Film, který potěší na duši. Menzel je v tomto případě kouzelník.(11.9.2008)

• - Ve scéně, kdy Leli (Jaroslav Hanzlík) rozebírá trabanta, má špinavé ruce. V dalším záběru má však ruce čisté. (carott)

• - Film byl původně zakázán, protože se v jedné scéně objevila americká vlajka. Nakonec však film prošel. (NiaWolf)

• - Postava akademického malíře Junka (Ferdinand Havlík) je inspirována skutečným malířem Václavem Junkem (nar. 1913), který měl v Kersku chatu. (navabaca)