Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  „Přátelé, já vám vopravdu nevim. Já bych vám to neradil. Já totiž všecko sežeru. Já když du z práce, tak celou hodinu nakupuju. Plnou tašku toho nesu. Deset deka salámu, deset támhletoho, patnáct deka slezský tlačenky, dvacet deka vobyčejný, trošku majonézy a kyselý ryby, ty já strašně rád. A já jak už to vidim za výkladem, tak na to dostanu tak strašnou chuť, že až z toho zeslábnu. A tak rychle nakoupim a du domů, ale to nejdu, to já utíkám. A doma to všechno sežerem. Díváme se na televizi, a já pak šahám, šahám a žeru, až na stole nezbyde nic. `Tak už sem to sežral` povídám, a dem spát. Ale vo půlnoci se hlady probudim a zápasim se svým svědomím. A pak si řeknu: `Hovno!` Du do špajzky, uříznu půlku salámu a tu půlku žeru v posteli. Manželka ze spaní říká: `Jen ať mi neumastíš peřiny!` a spí dál. A já taky du spát, ale za hodinu se zase probudim a už to nevydržim, vstanu a du sežrat tu druhou půlku salámu. A tak to de až do rána. To pak snídám vepřovej bůček. Jak vám říkám, přátelé, nevim, nevim.“ anebo rozhovor -Leli: „Tak v tomhle sem se překonal. Jedna bota mě stála 5 korun. Umluvil jsem je. Utopil jsem jejich námitky přívalem mý vůle, až jí podlehl i sám vedoucí Vetery.“ -Franc: „A nejsou všecky levý?“ -Leli: „No, jasně, že sou levý, jináč by ste je přece nemoh koupit tak lacino. Jedny si vode mě vezměte. To není na přespolní běh, ale do dílny na stání u verkštatu, aby nezáblo.“(10.10.2011)

 • heyda
  ***

  Opět výborný Rudolf Hrušinský. To je pro mě jedna z největších ikon českého filmu. Jenže ani on nezachrání tenhle film podle knihy Bohumila Hrabala. Prostě mezi mnou a Bohumilem Hrabalem je jakási neviditelná zeď, přes kterou se pořád nemůžu dostat. Tenhle blok mám evidentně nejen u jeho knížek, ale i u filmů na jeho povídky. Protože tenhle film komentuju už s nějakým opožděním, tak mám v plánu si ho pustit v dohledné době ještě jednou a pořádně se na něj soustředit a možná tohle dílo ještě přehodnotím. Zatím tedy 3 hvězdičky.(18.6.2010)

 • F.man
  ****

  Menzel si s Hrabalem rozumí a není pro to lepší důkaz než Slavnosti sněženek. Menzel totiž dokáže využít předlohy, načerpat z ní onu pábitelskou atmosféru a přenést jí na filmové plátno. K tomu mu pomáhají jak výborní herci (Hrušínský, Hanzlík, Somr... prostě plejáda), povedené atmosférické audiovizuální zpracovaní (ježábové zvedačky se situační hudbou) no a samozřejmě taky "hrabalovská" režie. Slavnosti jsou pro mě zkrátka a jednoduše docela umně provedenou, českou (se vším co k tomu patří - klady i zápory) klasikou.(1.12.2008)

 • Kothy
  ****

  Základním tématem je lov kance dvěma mysliveckými spolky a následná tahanice o to, kdo ho dostane a jak ho připraví. Nakonec se teda nějak dohodnou, ale stejně to skončí špatně. Chudák Jaromír Hanzlík ani ten guláš nedovezl. Má tam dobrou roli. Sbírá všechno staré harampádí. Třeba má hromadu levých bot: "Co kdyby někde měli samé pravé?: :D(31.1.2013)

 • Tosim
  *****

  Neskutečně věrné vyprávění o lidech a lidičkách chatové osady v Kersku, která byla, jako ostatní, tak typická pro život v socialistickém Československu. Bohumil Hrabal prostě čerpal ze života a Jiří Menzel mu byl jen nápomocen. Překrásné výkony předvádí mnohkrát citovaný Jiří Krejčík (JÁ JSEM VÁS VAROVAL, PÁNOVÉ, JÁ VŠECHNO SEŽERU) - ten se musel při natáčení dobře bavit a dále pak Ferdinand Havlík v roli zasloužilého umělce, co ilustroval slabikář, podle něhož se děti učí (JÁ ŽÁDNÝ ZFUŠOVANÝ OBRAZY NEDĚLÁM!!!)(9.5.2003)

 • - Režisér Menzel obsadil do jedné z rolí také režiséra Františka Vláčila. Ten ztvárnil na kančí hostině starého pána, kterému se se klepou ruce. (artcha)

 • - Přibližně ve 38. minutě filmu je možné spatřit spisovatele a autora předlohy filmu Bohumila Hrabala, který si zde zahrál malou roli dělníka na pile, jenž vylévá vodu na keře z kyblíku na dlouhém bidle. Na hlavě měl železničářskou čepici. (Kesijop)

 • - Natáčelo se skutečně v chatové oblasti východně od Prahy, v Kersku, kde se děj filmu odehrává. Interiéry už se však točily v pražských ateliérech. Nezapomenutelnou scénu s divočákem z lyrické komedie natočil režisér Jiří Menzel na návsi v obci Sluštice nedaleko Říčan. Od začátku osmdesátých let, kdy byl film natočen, zde však došlo k mnohým změnám. Od dob natáčení byla uzavřena místní škola na návsi. Odstraněna už je také autobusová zastávka před školou. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace