Základním tématem je lov kance dvěma mysliveckými spolky a následná tahanice o to, kdo ho dostane a jak ho připraví. Nakonec se teda nějak dohodnou, ale stejně to skončí špatně. Chudák Jaromír Hanzlík ani ten guláš nedovezl. Má tam dobrou roli. Sbírá všechno staré harampádí. Třeba má hromadu levých bot: "Co kdyby někde měli samé pravé?: :D(31.1.2013)

Nemůžu si prostě pomoct. Všichni moji příbuzní a přátelé ( nejen z csfd ) říkají že Slavnosti sněženek jsou nezapomenutelná kultovní klasika ale já to rozhodně tak nevidím!! Dle mě je to normální průměrný film s tak trochu podivnou zápletkou který se nechal příliš unést nostalgičností literární předlohy až mu lze komedii těžko uvěřit protože od celkem vtipného honu na divočáka mi film přijde jako nudné plkání které dospěje k hodně smutnému a nevhodnému konci...(19.10.2009)

„Přátelé, já vám vopravdu nevim. Já bych vám to neradil. Já totiž všecko sežeru. Já když du z práce, tak celou hodinu nakupuju. Plnou tašku toho nesu. Deset deka salámu, deset támhletoho, patnáct deka slezský tlačenky, dvacet deka vobyčejný, trošku majonézy a kyselý ryby, ty já strašně rád. A já jak už to vidim za výkladem, tak na to dostanu tak strašnou chuť, že až z toho zeslábnu. A tak rychle nakoupim a du domů, ale to nejdu, to já utíkám. A doma to všechno sežerem. Díváme se na televizi, a já pak šahám, šahám a žeru, až na stole nezbyde nic. `Tak už sem to sežral` povídám, a dem spát. Ale vo půlnoci se hlady probudim a zápasim se svým svědomím. A pak si řeknu: `Hovno!` Du do špajzky, uříznu půlku salámu a tu půlku žeru v posteli. Manželka ze spaní říká: `Jen ať mi neumastíš peřiny!` a spí dál. A já taky du spát, ale za hodinu se zase probudim a už to nevydržim, vstanu a du sežrat tu druhou půlku salámu. A tak to de až do rána. To pak snídám vepřovej bůček. Jak vám říkám, přátelé, nevim, nevim.“ anebo rozhovor -Leli: „Tak v tomhle sem se překonal. Jedna bota mě stála 5 korun. Umluvil jsem je. Utopil jsem jejich námitky přívalem mý vůle, až jí podlehl i sám vedoucí Vetery.“ -Franc: „A nejsou všecky levý?“ -Leli: „No, jasně, že sou levý, jináč by ste je přece nemoh koupit tak lacino. Jedny si vode mě vezměte. To není na přespolní běh, ale do dílny na stání u verkštatu, aby nezáblo.“(10.10.2011)

Na lesnú asfaltku padá hmla. Životy dedinčanov plynú lineárne. Občas sa zapíja divina, občas kocovina. Vtipy padajú medzi rečou len tu a tam. Ale z Menzelovho a Hrabalovho pohľadu tieto atribúty stačia, aby vrcholila poetika. Keby som mal niekomu pustiť jeden ich film, asi by to bol tento. Teda ak by mi Skřivánci uleteli z nite.(7.9.2013)

Čo sa týka obsahovej roviny a prípadnej úvahovej stránky pre využitie filozofických otázok, daná téma tu do československej epochy počiatkov osemdesiatych rokov prináša (v niektorých bodoch) dačo podobné ako Páni kluci, ktorých som videl totožný deň. Rovnako nadväzujú na novú vlnu rokov šesťdesiatych, ale tentokrát bez politického rozmeru. Viac sa sústredí na rodovú komplexnosť prostého čechúňa, ktorý sa miesto osvety a dobrých vzťahov venuje alkoholickým rituálom, hundraniu a horekovaniu. Menzel si miesto dejotvorného vyvrcholenia vezme na paškál sviňu, ktorá je naraz ústrednou, spojovateľskou a kľúčovou frakciou poetického deja a kašle na epickosť najlepších časov Vojtěcha Jasného. Veľkú úlohu zohráva kamera Jiřího Macáka, ktorá je v tomto konkrétnom prípade rozprávačom číslo 2, hneď po spomínanej virtuozite nedejového Menzela.Tiež je svojim spôsobom nezaujatá, spravodlivá, nedáva do pozornosti jednu postavu nad druhou v nejakej (viac)únosnej miere.(29.9.2015)

• - Natáčelo se skutečně v chatové oblasti východně od Prahy, v Kersku, kde se děj filmu odehrává. Interiéry už se však točily v pražských ateliérech. Nezapomenutelnou scénu s divočákem z lyrické komedie natočil režisér Jiří Menzel na návsi v obci Sluštice nedaleko Říčan. Od začátku osmdesátých let, kdy byl film natočen, zde však došlo k mnohým změnám. Od dob natáčení byla uzavřena místní škola na návsi. Odstraněna už je také autobusová zastávka před školou. (hippyman)

• - Klarinetista drží klarinet obráceně, levou rukou na místě pravé a naopak. (L_O_U_S)

• - Jiří Krejčík (Karel) často fušoval Jiřímu Menzelovi do natáčania, a preto medzi nimi panovali časté hádky. (Jello Biafra)