Nemůžu si prostě pomoct. Všichni moji příbuzní a přátelé ( nejen z csfd ) říkají že Slavnosti sněženek jsou nezapomenutelná kultovní klasika ale já to rozhodně tak nevidím!! Dle mě je to normální průměrný film s tak trochu podivnou zápletkou který se nechal příliš unést nostalgičností literární předlohy až mu lze komedii těžko uvěřit protože od celkem vtipného honu na divočáka mi film přijde jako nudné plkání které dospěje k hodně smutnému a nevhodnému konci...(19.10.2009)

Slavnosti jsou s Marečkem a Vrchním moje nejmilejší ČS-filmy! Perfektní pokoukání, hlavně když jsem v deprézi... respektive když chybí jak dobrý jídlo, tak někdo, kdo by vedle stromů ochotně poskytl "free-hug", pač vyměněná družka vás leda seřve, dokola ponižuje anebo klíčky od únikovýho modulu sková v bernardýnu:) To každopádně nic nemění na faktu, že jsou ženský v podstatě takoví smírčí andělský bytosti, bez kterejch by se chlapi buť vymlátili nebo zcvokli do takovej míry, až si zkrátka vystačí se společností 2 koz a hudebního nástroje - poháněnýho melancholií, podnícenou alkáčem nasáklejma piškótama. Tak dost, spát a rozchod! Kdo to má poslouchat?(15.9.2011)

V žádném případě nemám rád zvěřinu, natož aby mě lákolo chodit po náhonech za chladných podzimních ránech, ale dal bych nevím co, abych mohl být členem party okolo Čepka nebo Štibicha a zažil tak fajnovej večůrek v Hájence jako oni. Hrabalova líná atmosféra v čele s legend.....wait for it.....dary Hanzlíkem tak po právu patří mezi skvosty čsr kinematografie.(19.2.2010)

Nedokážu si představit u adaptace Bohumila Hrabala nikoho jiného v režisérském křesle než Jiřího Menzela. Opět dokázal zachytit podstatu knihy, drobnokresbu postav a línou atmosféru venkova. Líbila se mi postava Jaromíra Hanzlíka s jeho" No nekupte to, když je to tak levný". S filmem souvisí řada dnes již legendárních hlášek a postav, už jen díky tomu si zaslouží být řazen ke klenotům české kinematografie.(11.1.2012)

Filmová pohoda. Krásne poetická komédia s prvkami tragiky a jemného filozofického, či baladického nápevu. Ten filmu dodáva pomdanivé prostredie jesenného vidieckeho prostredia Kerských lesov. Množstvo postáv zasahuje do deja priamo aj nepriamo, no všetky v ňom majú nezastupiteľný význam. Príbeh filmu plynie len na jemnom náčrte deja, ktorý prakticky ani nie je dôležitý. Dôležitá je prirodzená plynulosť s množstvom pamätných scén a krásny záver. 85%.(12.6.2009)

• - Klarinetista drží klarinet obráceně, levou rukou na místě pravé a naopak. (L_O_U_S)

• - Titulky s herci a všemi účinkujícími ve filmu jsou promítány před filmem, nikoliv po jeho skončení, jak to bývá zvykem. (boul)

• - Bohumil Hrabal bol s predstaviteľom Franca - Rudolfom Hrušínským tak spokojný, že mu k filmovému kostýmu zapožičal svoj klobúk. (Raccoon.city)