Pan Menzel dokázal pábitelskou atmosféru udržet desítky let. Příběh zdánlivě o ničem, svou sílu představuje v textech a neuvěřitelně krásně sehrané všednosti. Starosti o tom, jak zkonzumovat divočáka, jsou vlastně určitým smyslem a kontrastem celého bytí všech zúčastněných. Prostota a velmi silná upřímnost "to je těch starostí na světě málo?". Ale i hledání každodenní krásy a přirozené radosti ze života s humornou formou "jak by tady bylo krásně, kdybych tady nebyl já". Československá, nejspíše nesmrtelná klasika Menzel - Hrabal, tu pro Tebe vždy bude.(27.10.2012)

„Přátelé, já vám vopravdu nevim. Já bych vám to neradil. Já totiž všecko sežeru. Já když du z práce, tak celou hodinu nakupuju. Plnou tašku toho nesu. Deset deka salámu, deset támhletoho, patnáct deka slezský tlačenky, dvacet deka vobyčejný, trošku majonézy a kyselý ryby, ty já strašně rád. A já jak už to vidim za výkladem, tak na to dostanu tak strašnou chuť, že až z toho zeslábnu. A tak rychle nakoupim a du domů, ale to nejdu, to já utíkám. A doma to všechno sežerem. Díváme se na televizi, a já pak šahám, šahám a žeru, až na stole nezbyde nic. `Tak už sem to sežral` povídám, a dem spát. Ale vo půlnoci se hlady probudim a zápasim se svým svědomím. A pak si řeknu: `Hovno!` Du do špajzky, uříznu půlku salámu a tu půlku žeru v posteli. Manželka ze spaní říká: `Jen ať mi neumastíš peřiny!` a spí dál. A já taky du spát, ale za hodinu se zase probudim a už to nevydržim, vstanu a du sežrat tu druhou půlku salámu. A tak to de až do rána. To pak snídám vepřovej bůček. Jak vám říkám, přátelé, nevim, nevim.“ anebo rozhovor -Leli: „Tak v tomhle sem se překonal. Jedna bota mě stála 5 korun. Umluvil jsem je. Utopil jsem jejich námitky přívalem mý vůle, až jí podlehl i sám vedoucí Vetery.“ -Franc: „A nejsou všecky levý?“ -Leli: „No, jasně, že sou levý, jináč by ste je přece nemoh koupit tak lacino. Jedny si vode mě vezměte. To není na přespolní běh, ale do dílny na stání u verkštatu, aby nezáblo.“(10.10.2011)

Mozno neviem prist na chut Menzelovým komediam, ale aspon pri tejto som sa dobre pobavil. Humorne hadky kvoli jednemu diviakovi a skvele dialogy si udrzali film na vysokej urovni a zaverecna oslava tiez nemala chybu. Nasmial som sa aj na Krejcikovi, ktory "zozral" styri klobasy" :-)... 01.05.2009 ______ Rudolf Hrušínský st. - (Franc) +++ Blažena Holišová - (Francová) +++ Jaromír Hanzlík - (Leli) +++ Josef Somr - (Vyhnálek) +++ Petr Čepek - (řezník) +++ Rudolf Hrušínský ml. - (pomocník traktoristy) +++ Petr Brukner - (traktorista) +++ Miloslav Štibich - (Jelínek) +++ Jiří Schmitzer - (hostinský) +++ Jiří Krejčík - (pan Karel) +++ František Vláčil - (starý myslivec) - Libuše Šafránková - (učitelka) +++ Zdena Hadrbolcová - (vedoucí prodejny) +++ Pavel Vondruška - (Holý) +++ Zdeněk Svěrák - (řidič trabanta) +++ Hudba: Jiří Šust +++(19.8.2008)

Pro mě jsou Slavnosti sněženek nejlepším filmem od Jiřího Menzla. Pro svou nádhernou působivou podzimní atmosféru, humor a smutek zároveň a pro svůj nádherný hudební doprovod mistra Jiřího Šusta (dvorní skladatel Jiřího Menzela), ten klarinet mě bude navždy znít v hlavě, nádhera! A herecké obsazení - bez komentáře, absolutní špička!(26.12.2014)

Nedokážu si představit u adaptace Bohumila Hrabala nikoho jiného v režisérském křesle než Jiřího Menzela. Opět dokázal zachytit podstatu knihy, drobnokresbu postav a línou atmosféru venkova. Líbila se mi postava Jaromíra Hanzlíka s jeho" No nekupte to, když je to tak levný". S filmem souvisí řada dnes již legendárních hlášek a postav, už jen díky tomu si zaslouží být řazen ke klenotům české kinematografie.(11.1.2012)

• - Scéna s naháňaním diviaka prebiehala tak, že pred cvičeným kancom išlo auto, vzadu sedel kameraman a za volantom sedel majiteľ diviaka a rozhadzoval kúsky mäsa, aby diviak utekal. (Raccoon.city)

• - Skladba „Poustevník“ od Bedřicha Nikodéma, která ve filmu zazněla, se objevuje i během Hrabalovy povídky, která byla zpracována ve snímku Perličky na dně (1965). (artcha)

• - Ve filmu si zahrál Rudolf Hrušínský ml. se svým otcem Rudolfem Hrušínským. (Bioscop)