Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bart_
  *****

  "V zájmu české myslivosti si vypůjčuji vaše kolo!" ____ Nervydrásající myslivecká honička, která je zároveň poetickou mozaikou a šarmantní glorifikací venkovského existencialismu. Jedním slovem: legendární! Komplexnější komentář se dodat ani nedá - snad jen to, že jde o bezchybnou adaptaci neméně kvalitní Hrabaloviny pod precizní Menzelovou taktovkou.(1.1.2017)

 • ABLABLABLA
  *****

  Další z těch nezapomenutelných krásných českých filmů, které člověk může vidět stokrát a stále pro něho budou neokoukané. Rudolf Hrušínský st. a Jaroslav Hanzlík - dva hlavní představitelé, kteří postavám dodali to pravé ořechové. Film obsahuje jak notnou dávku humoru, tak pár smutných scén....aneb "Bylo by tu krásně, kdyby...."(24.7.2009)

 • Šandík
  *****

  Nejlepší doklad toho, že Menzel je dobrý režisér... Musí ovšem mít vhodnou látku a nesmí si sám napsat scénář. V opačném případě je zaděláno na filmově podprůměrný, přestože divácky snad úspěšný kýč, který sice předlohu velmi věrně cituje, ale její síla a sdělení jde dokonale vniveč (Obsluhoval jsem anglického krále). Menzel je totiž perfekcionista a bez spolupráce s vnímavým, básnivým, rozevlátě bohémským Hrabalem svým pedantstvím veškerou poetičnost zahubí... Samozřejmě, i v případě "Sněženek" došlo k významovému posunu. I zde Menzel Hrabalovi odnímá dramatičnost a v absurdnosti tím zdůrazňuje komičnost, ovšem právě zde jde o posuny námětově nejmenší, protože Hrabal ve "Slavnostech" v zásadě nesleduje žádné jedno "velké téma", jako v případě "Anglického krále", "Ostře sledovaných vlaků" či "Inzerátu na dům, ve kterém už nechci bydlet" a předloha je sama o sobě tak nějak "rozmarně těkavá" a zálibně spočívající v roztomilé absurditě... Celkový dojem: 90%(22.1.2008)

 • Chickenka
  ****

  Nedokážu si představit u adaptace Bohumila Hrabala nikoho jiného v režisérském křesle než Jiřího Menzela. Opět dokázal zachytit podstatu knihy, drobnokresbu postav a línou atmosféru venkova. Líbila se mi postava Jaromíra Hanzlíka s jeho" No nekupte to, když je to tak levný". S filmem souvisí řada dnes již legendárních hlášek a postav, už jen díky tomu si zaslouží být řazen ke klenotům české kinematografie.(11.1.2012)

 • kobejn
  ****

  Menzelovy filmy jsou takové nenáročné a oddechové, mě jako diváka docela baví, ale ničím nijak zvlášť vnitřně nevzrušují, jsou příliš laskavé a příliš o ničem, chtějí navodit jen jakousi iluzi bezstarostnosti a nechat nás na chvíli zapomenout na naše všední starosti a nebo se jim zasmát...je to bezelstně nenáročná zábava...co činí jeho filmy opravdu pozoruhodnými je (bylo) herecké obsazení...herci si zkrátka v jeho filmech přišli na své...né snad, že by v jeho filmech vytvořili nějaké výrazné postavy, výjimkou ale může být třeba Hanzlík v Postřižinách a i zde, ale Menzelovy filmy byly místem, kde se všichni mohli sejít a objevit se vedle sebe - ti nejlepší, kteří jinak třeba více prostoru nenašli...u něj vytvořili takovou pohodovou kamarádskou atmosféru domácího charakteru...takže alespoň po této stránce měly Menzelovy filmy svojí hodnotu a význam, pro mě...(28.6.2010)