ANDĚL. Zimním mrazem promodralá tepna velkoměsta, kudy se s ospalou neúnavností stále a znovu proplétají cinkající tramvaje, stovky lidí s hlavami sklopenými k zemi i desítky popojíždějících aut. Chátrající synagoga, vedle rozšklebená hluboká jáma a nad ní varovný prst jeřábu předznamenávající budoucí kovově-lesklé obchodní centrum. Mísí se tu hukot aut, dunění rozvibrovaných kolejí, hlasy lidí, ječáky policejních sirén i nezúčastněně monotónní broukání omšelých amplionků na obchodech o idyle a pohodě vánoc: "Pur-pu-ra-na-plot-ně..." Staniol, Santa Mikuláš, kapři bez hlav a zatoulaní psi nedočkaví své vánoční výslužky! (oficiální text distributora)

SVotM

Jáchym Topol je "šílenec". Snaha zfilmovat jeho novelu je pravděpodobně ještě šílenější (a to jsem si stále ještě netroufla na experimentální podobu Sestry). Takže relativně vysoké hodnocení spíše za odvahu, vyzdvihnutí mé kdysi oblíbené knížky a "holou" K. I. ()

elissz

Zklamání. A znovupotvrzení toho, že o zfilmování určitých literárních děl by se režiséři zkrátka neměli pokoušet. Nálada a nosné téma Topolovy předlohy se u Michálka úplně vytrácí, novela je osekána na minimum toho, co by mohlo utáhnout film - bohužel, neutáhne. Vůbec by mi posun kniha - film nevadil, pokud by byl uvěřitelný a dokázal zaujmout sám o sobě. Nepřesvědčivé herecké výkony a slabý scénář potápějí film, který by jinak mohl být zajímavým příspěvkem a experimentem. Oceňuji kameru a střih, především pak "andělské" záběry trefně zachycující smíchovskou křižovatku počátku 90. let. ()

zain

hodně zdařilá ukázka feťácké pseudokomunity, která stejně funguje ve velkoměstě i na maloměstě, kdo s tímto prostředím nepřišel do přímého styku, asi těžko pochopí. ()

JARDAHONDA

Film Anděl Exit - gangsterská historka ze smíchovské periferie, romaneto o chybějícím pátém elementu, milostný románek o krvi a dvojí volbě. Cesta každé z postavy balancuje na hraně skutečnosti a halucinace, naděje a zoufalství, i láska je jen jiným slovem pro zápas.. Tak bych vše ve stručnosti shrnul do poměrně zdařilého českého dramatu. **** ()