ANDĚL. Zimním mrazem promodralá tepna velkoměsta, kudy se s ospalou neúnavností stále a znovu proplétají cinkající tramvaje, stovky lidí s hlavami sklopenými k zemi i desítky popojíždějících aut. Chátrající synagoga, vedle rozšklebená hluboká jáma a nad ní varovný prst jeřábu předznamenávající budoucí kovově-lesklé obchodní centrum. Mísí se tu hukot aut, dunění rozvibrovaných kolejí, hlasy lidí, ječáky policejních sirén i nezúčastněně monotónní broukání omšelých amplionků na obchodech o idyle a pohodě vánoc: "Pur-pu-ra-na-plot-ně..." Staniol, Santa Mikuláš, kapři bez hlav a zatoulaní psi nedočkaví své vánoční výslužky! (oficiální text distributora)

Pražák

X let po tom, co se filmaři vyspělých světových kinematografií vyrovnali s drogovou problematikou přichází český úder v podobě neskutečně hystericky blbýho film. ()

jitrnic

Už kniha Anděl patří podle měk tomu slabšímu z díla Jáchyma Topola, ale film podle ní natočený jde ještě o třídu níž, asi největší slabinou je scénář, s tím souvisejí i nepřesvědčivé výkony herců, kteří musejí pronášet občas hodně nepravděpodobné a podivné věty( rozhovor Jana Čechtického a Zuzany Stivínové o rizotu například). Vrcholem je hysterický výkon Kláry Issové, z kterého mě rozbolela hlava. Ale jinak atmosféru Smíchova se povedlo zachytit výborně.. ()

Koryntos

Do včerejška jsem si myslela, že jsem tenhle film viděla a já viděla úplně jiný film, ale jala jsem se svou chybu hned napravit. Wow, tak to je síla!!! Pěkně to šlape, celou dobu filmu a kdybych nevěděla, podle hereckého obsazení, že je to český film, asi bych to nepoznala. Strašně dobře se na to koukalo, pěkná depresivní vizuální stránka, promyšlená zápletka, no a ty zrychlené scény, prostě nádhera. Dnes viděno po druhé. Tohle není film, to je instantní deprese. Je to jako kdyby vás někdo s čórnutou kamerou v ruce provázel po těch nejhnusnějších místech, jaké si umíte představit a vy jste spolu s tím člověkem, za kamerou poznávali jako známé smažky z periférie. Hnus, který číší z každého záběru, je až hmatatelný. Stačí natáhnout ruku a dotknete se ulepené břitvy sladce páchnoucí po sražené krvi. Klára Issová by za tuhle roli zasloužila Oskara, až jsem si říkala, že to snad ani nehraje, ale je fakt vysmažená every day. Na konci filmu si jen otřete čelo orosené tím nejstudenějším potem a oddychnete si,že z vás konečně opadl ten stísnění pocit, vymanit se z takové existence trosky, pro kterou je tohle realita všedních dní. Tento film je hodně opomíjený, ale v českém rybníčku nemá konkurenci a troufám si tvrdit, že se hravě může srovnávat s Transpottingem. ()

fiLLthe3DD

Vyobrazení feťáckého prostředí je zachyceno skvěle a působí autenticky. Herci jsou výborní a své role ztvárňují velice přesvědčivě (obzvláště Issová). Jen vyprávění je chaotické. Neobvyklé vizuální zpracování nesedne každému (já s ním problém neměl) a postavám zde fandit také nebudete, máte-li ale slabost pro roztodivné filmy anebo chcete do budoucna odradit Vaše děti od drog, tak neváhejte a tohle jim pusťte. Smrt jedné smažky na konci musí poznamenat snad každého :D , ale hledáte-li autenticky natočenou podívanou z feťáckého prostředí, je Anděl Exit rozhodně tou správnou volbou ()

solskjaer

Tento film má jednu strašnou chybu - Vladimírovi Michálkovi se nepodařilo trochu uklidnit a tím pádem zpřehlednit atmosféru, a tak se místy může zdát , že film je chaotický a nepřehledný. Jinak si ale nemyslím, že by mělo jít o špatný film, jen mi místy připadal jako fyzika - chaotický a bez smyslu. Na druhou stranu některé pasáže , zvlášť ty v Thajsku, byli opravdu povedené. Také herecké výkony Zuzany a Kláry byly perfektní. Škoda že Michálek film trochu nezpřehlednil - šlo by určitě o perfektní dílo. Takhle musím hlasovat pouze následovně. ()

Matts

Mám pro Michálka slabost. Co snímek, to úplně jiný styl. Anděl Exit je skvěle odvedená experimentální práce. Na poprvé jsem měl trochu problém zorientovat se v ději, ale na druhý pokus už jsem si tento trip užil na sto procent. Z rolí Evy Holubové a Věry Galatíkové jsem měl pár nocí zlé sny - skvělé výkony. Dávám 4 a 1/2 hvězdičky a to jen proto, že Michálek vytvořil takové skvosty jako Zapomenuté světlo nebo Je třeba zabít Sekala...a to je pro srovnání hodně vysoká laťka. ()

Zagros

Viděno kdysi dávno v rámci artu. Pamatuji si zejména tu silnou atmosféru neutěšeného místa pro život ústřední dvojice. Pak samotnou hlavní dvojici, která tak trochu bojovala sama se sebou a nevěděla, jak z toho všeho ven. No a taky jména dvou psů, kteří se tam mihli. :-) Opakovat je tady nebudu. Příběhově to ovšem bylo o ničem a našlo by se i docela dost jiných výtek. Přesto nechám tři hvězdy, i když ta třetí je spíše za sentimentální vzpomínky na bezstarostná gymplácká léta ve společnosti mnoha podobných filmů. Také díky nim mám rád filmy a jsem tady. ()

barlow

Tento film je důkazem, že si Vladimír Michálek může poradit s čímkoliv. Snímek ve mně bude rezonovat ještě delší čas. Skvělá kamera a střih. ()

Paity

Hvězdičku za oholenou hlavu Kláry Issové, která dokázala, že umí být co by žena ještě méně přitažlivá, než když na hlavě vlasy má. ()

F.W.Colqhoun

Bububu, ty malá píčo! Časová kapsle Anděl Exit na DVD z Reflexu pro mě zrála víc než 20 let. A vyšla mimořádně dobře.  Polemicky řečeno, film je skvělý hlavně pro vše to, co jemu vyčítáno - časovou usazenost do konce 90. let; kvality dobové digitální techniky; ne-milosrdenství literární předlohy; ne-herecké eso z Ohm Square. Vizuální, mystický masakr z prostředí cigánské pavlače, šlehárny v synagoze, večerky a Kapského města o tom, že opium je náboženství lidstva, Michálkovo digitální vykoupení, jen prostě není pro každého. Ti druzí nechť si pustí nějakou vidláckou klasiku, třeba Sekala. Pozor na hovna! ()

derryl

Velmi rozporuplný film, který je ve filmografii Vladimíra Michálka velmi podstatný a důležitý, ale já nemohu jinak: chtělo to více propracovaný scénář, výtvarné zpracování a herecké výkony nezakryjí prvotní nedopracovaný námět. ()

willis

Konec je spíchnutý horkou jehlou, stylem vyřešit co nejvíc v posledních 5 minutách. To mezitím je asi nějaká reflexe Trainspottingu či co. ()

Macik

Ne ne a ještě 5 x ne! Přišlo mi to jako špatnej sen.Ovšem nic proti talentu V. Michálka jen se mi zdá že šlápnul trošku vedle. Opravdu nevím jak jsem se na to vydržel dívat až do konce.Tak uřvaně nepříjemnej film už jsem dlouho neviděl.....2* za znovu mediální otevření tak ožehavého tématu...... ()

Renfield

Špinavá atmosféra města, je v dokonalém kontrastu s jeho obyvateli, ale také hrdiny filmu. K tomu zajímavá, avšak už ne tak trefná kamera. Dokumentární styl je sice pro tento druh filmu to nejlepší, jenže tady mi přijde zběsilý až příliš, scény dělá ještě náročnější, nediváčtější. Ze šílené první poloviny zůstane v hlavě jen ta atmosféra, scény jsou zmatečné, jakoby ani netvořily žádný souvislý příběh, což je pravděpodobně záměr, ale mně nesedl. Ten je v jakémsi náznaku tvořen ve druhé polovině, kdy je pocit z filmu "lepší", jenže brzy opadne. Herecké výkony jsou velmi zvláštní, když se k tomu přidá ještě několik pravděpodobně nechtěně komických scén, je lepší pocit z filmu zase ten tam. Nepomáhá ani hudba, zase snad záměrně šílená, prakticky se nehodící, i když... Zřejmě to vnímám jinak, každopádně za odvážný počin, dokonalou atmosféru města a vystižení lidí v něm, určitě pochvala. Celkově mě ovšem Anděl Exit minul. 35% ()

alenka

tak tohle ne. bud jsem byla v prilis nezralem veku, kdyz jsem andela videla nebo sem suchar, ale nic, zhola nic sem si neodnesla. asi se na to budu muset podivat jeste jednou, jenze se bojim, ze neseberu odvahu :( ani stivinova me nechytla, a pritom se mi normalne zda jako dost zajimava herecka. v andelovi mozna az moc ()