ANDĚL. Zimním mrazem promodralá tepna velkoměsta, kudy se s ospalou neúnavností stále a znovu proplétají cinkající tramvaje, stovky lidí s hlavami sklopenými k zemi i desítky popojíždějících aut. Chátrající synagoga, vedle rozšklebená hluboká jáma a nad ní varovný prst jeřábu předznamenávající budoucí kovově-lesklé obchodní centrum. Mísí se tu hukot aut, dunění rozvibrovaných kolejí, hlasy lidí, ječáky policejních sirén i nezúčastněně monotónní broukání omšelých amplionků na obchodech o idyle a pohodě vánoc: "Pur-pu-ra-na-plot-ně..." Staniol, Santa Mikuláš, kapři bez hlav a zatoulaní psi nedočkaví své vánoční výslužky! (oficiální text distributora)

mty

Původní knížka má hodně zajímavou atmosféru a baví mě, tohle vůbec. Film jsem přitom viděl dřív. ()

pavliCZECH

Experimentální film točený v tehdejší době zcela unikátně na digitální kameru. Chápu, že někdo může být z tohoto počinu nadšený, mě ale příliš nezaujal. Dvě hvědičky za velmi dobrý soundtrack k filmu. ()

Kunderion

Pro mě dosud nejlepší film Vladimíra Michálka, a poté, co jsem si po 20 letech znovu přečetl Topolovu předlohu, si dovolím konstatovat, že tato adaptace daleko předčí i knihu. Výborná kamera, skvělí herci i neherci, geniální metafora "drogy-blaha"... zkrátka a prostě inspirace pro mou další tvorbu; teda hlavně tu filmovou. Haj hou. ()

Alden_Larson

O tomto filmu mám hodně smíšené pocity. Hlavní zápletka je zajímavá, ale ty vedlejší už moc ne a trochu ruší plynulost hlavního děje. Film nevypadá moc dobře, ale zároveň bych si jiný vzhled pro podobný film nedokázal představit, takovýhle styl natáčení je v tomto případě perfektní. Herecké výkony jsou moc dobré, obzvlášť Issová je úžasná, což se o ní nedá říct často. Pak tam je ale sposuta umělých zvukových efektů, které zní hrozně nepřirozeně. Je to zkrátka dokonalý balanc plusů i mínusů. 5/10 ()

Neth

Tak z tohoto filmu mi bylo dokonale špatně... Znovu se asi nepodívám, ale jsem ráda, že jednou jsem to viděla. ()

DonFrolimo

Místy se zvláštní syrovou příchutí, která se však zoufale ztrácí v přílišném experimentování. Je to jako ten fet, pořád marný pokusy o správný namíchání ingrediencí a když dojde na krev (finále příběhu), je už pozdě a divák je mrtvý nebo přinejlepším předávkovaný předchozím svinstvem. Celkem škoda, protože tandem Michálek/Topol si dovedu představit šlapat zdárněji. ()

mnaucz

Tenhle film jsem nejen nepochopil, ale i protrpěl. Děj mi připadá jako slepené scénky ze něčího špatného života. Možná jsem moc slabomyslný na to, abych genialitu tohoto filmu pochopil, ale u tohoto filmu jsem se zoufale nudil a nechápal jsem, co se vlastně děje. Ani druhé zhlédnutí mi nepomohlo. Hvězdičku za pár hereckých výkonů (např. K. Issová). Jsem rád, že jsem film viděl, ale znovu ho viděti nepotřebuji. A nechápu, jak tento film mohl vyjíti zároveň na DVD s filme Je třeba zabít Sekala, který je kvalitou úplně jinde. ()

Joee

Tenhle film jsem nějak moc nepobral... obrazově občas pěkné, ale ve filmu je především podstatný děj a ten je vskutku nevalný. Není to pro mě ani na 2*. Snaha o drsnost a řvaní vulgarismů, kdy jen to jde, mlátí do uší. Film o tom, jak objeví novej fet z vlastní krve a pěkně se sjedou mě fakt nebere. ()

moorks

Specialitou režiséra Michálka je, že dokáže pracovat s různými látkami a v různých žánrech. A jedním z jeho nejzajímavějších filmů je tento film. Skvělá je především kamera, ta je úžasná a herecké obsazení bylo zvoleno taky velmi dobře. ()

Jevablo

Trochu bizarní, dost odporný, přesto ale velmi přesvědčivý film. Trochu to ztrácí na rychlosti a v závěru se to mírně rozpadá, ale přesto, ostříhanou feťačku Issovou je škoda si nechat ujít...a Praha je tady tedy znázorněná pěkně nechutně... ()

solver

Nechtěl bych tak žít, ale nakonec, když jediný, kdo tam pracoval byl Landovský, tak je poselství jasné: z hovna bič neupleteš. Těžko hodnotit, když jsem se minul tématicky, míjel jsem se s hlavní rolí bohužel i emočně. V půlce jsem to chtěl vzdát, ale zvědavost, kam až se do žumpy dá hrábnout, mě donutila dokoukat. Hvězdička za netradičnost + osobní spojení s místem v té době. Zvuk strašný, postavám není moc rozumět (možná to ale nevadí, stejně většinou žvaní kraviny), zvuky okolí asi záměrně zesílené - na pohodě to nepřidá. Issová hrála famózně, druhá *. Souhlas s komentářem: Morien ()

dave91

Poněkud drsný snímek.Drsnější než by měl být,co se vyjadřování týče.Navíc to byl jeden velký chaos a zmatek.Řekl bych asi tolik.Pokud není člověk zhulený nebo v něčem nejede,tak má pocity na tolik smíšené,že je nikdo nerozmíchá.A amatérská kamera tomu nepřidá,spíš naopak.Velmi jsem si pokazil mínění o Kláře Issové.Ne ,že by hrála špatně,to v žádném případě,ale že to vůbec vzala. ()

Jurator odpad!

Těžké zklamání. Filmy z tohoto prostředí bývají obvykle poutavé, ale tohle dílo se nemůže s Trainspottingem srovnávat ani v propasti sto mil široké. Celkově to působí natolik nudně a zmateně, že to nestačí ani na jednu hvězdičku. ()