Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ****

  Výborná Demlova předloha, perfektní zpracování, dokonce i ta mizerná Žilková hrála jako o život. Michálek je jeden z těch, kteří dávají českému filmu smysl a tvář, za kterou se stydět nemusí. A koukám, že si tu štěkla i ta čubka Špagáta, asi ji maminka přivlekla:-)))(6.4.2010)

 • Anderton
  ***

  Ak by bolo zabudnuté svetlo rovnako natočené v dobe nekompromisnej českej novej vlny, inými slovami jeho tvorcovia by si "říkali o kriminál", asi by som mal z neho autentickejší pocit. Natočiť ho v 90tych rokoch totiž žiadne riziko v tomto smere nepredstavovalo, Michálek sa mohol obávať iba tak komerčného neúspechu. Nie je to síce fér tvrdenie, ale aj pán farár Holý vie, že život fér rozhodne nie je a ak sa boh modlí k človeku a v jeho existenciu môže už iba veriť, musí rátať s tým, že niektoré bytosti v ľudskom tele sú iba hovná. Možno najsympatickejšia úloha Bolka Polívky, scénu v podnapitom stave si ale odpustiť pochopiteľne nemohol. Nie je ale z tých, na ktoré si budete po čase spomínať. Tou je posledný rozhovor s umierajúcou Žílkovou.(7.12.2013)

 • fannah
  ****

  Perfektní film, výborné drama, popisující situaci kněze na konci osmdesátých let, který navíc bojuje s rakovinou své lásky... dramatický příběh a moc dobré zpracování. Jeden z nejlepších českých filmů 90tých let.(18.2.2008)

 • Gemini
  ****

  Skvělý dramatický výkon Bolka Polívky v roli velebného pána v socialistickém Československu. Ale opomenout Veroniku Žilkovou by bylo neomluvitelné - její výkon bych Českým Lvem ocenil rovněž bez sebemenšího zaváhání.(22.3.2003)

 • gouryella
  ****

  Asi nikdo by necekal Bolka Polivku v roli farare – ale tento tah se ukazal jako genialni a i diky jeho vykonu se jedna o vskutku filmovou lahudku.(27.7.2002)

 • - V roce 1997 byl film na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech oceněn třemi cenami včetně Ceny publika. (Ded@M@tes)

 • - I když byla střecha kostela v pořádku, filmaři vytvořili nástavbu, aby měl farář co opravovat. (jenik71)

 • - Tutéž kleriku (černou kněžskou sutanu), kterou má ve filmu Bolek Polívka jako představitel faráře Holého, si na sebe o rok později oblékl Jiří Bartoška jako farář ve filmu Je třeba zabít Sekala (1997). (Antal89)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace