Naše planeta

• Velká Británie Our Planet

Série(2) / Epizody(13)

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix)

Davies182

Působivé a jednoduše nepopsatelné záběry, které konstatně udivují, vyrážejí dech anebo dojímají, doprovázené nejdůležitějším vzkazem v dějinách lidstva. Teď už není otázka kdy, nýbrž jak hodně bude naše planeta za cca 50 let v řiti. Na smutnější dokument asi v bedně nenarazíte, První a Druhou světovou válku vyjímaje. ()

Kothy

Opravdu nádherný dokument s úchvatným komentářem Davida Attenborougha. Skládá se z více částí a každá se zaměřuje na jiný biotop. Podíváme se například do moří, džungle nebo na poušť. Je to neskutečně dobře udělané a záběry jsou vážně strhující. Vše podtrhává vynikající hudba. Určitě doporučuji. Taky je tu určitý apel na ochranu prostředí, protože vymýcení některých druhů je vážně na spadnutí... ()

jerry12

100%. Něco neuvěřitelného celkem ve třech směrech - a) Fascinující fakta o přírodě a divočině doplněná o nenucené prvky jejího současného stavu a snahy o nápravu; b) Naprosto unikátní 4K záběry, na které bych mohl koukat pořád a pořád dokola a nepřestaly by mě uchvacovat svou donebevolající blízkostí, barevností, autentičností a sofistikovaností; c) David Attenborough jako jediná absolutní jistota audiovizuální tvorby a informační hodnoty. Hokej má Gretzkyho, fyzika Einsteina a příroda Attenborougha. Jeden z nejzajímavějších životů lidských dějin, a to rovnou ve třech úrovních - jako přírodovědec, jako videomaker, ale také - a to především - jako filozof. Neskutečná práce, kterou začneme naplno doceňovat na dvě fáze - v první vlně, až Sir skoná a uvědomíme si, co jsme v něm měli, a ve druhé vlně, až dopady lidského počínání, tak, jak tento vizionář předpověděl, začneme pociťovat sami na sobě. ()

katmandzoo

Ďalší zo skvelých dokumentárnych seriálov o našej planéte z produkcie Davida Attenborougha, ktorý voľne nadväzuje na Planétu Zem. Dychberúce zábery, ktoré sa podarí natočiť naozaj len zriedka a ktovie, dokedy vlastne ešte, robia tento seriál výnimočným. Miestami mi bolo nesmierne ľúto, ako sa správame k vlastnej planéte a ako na to doplácajú nielen rastliny a zvieratá, ale časom na to určite, bez zníženia miery konzumného spôsobu života, doplatíme aj my, čo je dosť na zamyslenie. Our Planet tieto problémy pomenúva veľmi trefne a jasne a preto ho vrelo odporúčam všetkými desiatimi. ()

Dakken

Neviem si ani predstaviť koľko času, lásky a trpezlivosti potrebuje natočenie takéhoto seriálu. Seriál je špičkovo zvládnutý. Prekrásne, dych berúce zábery, ktoré sa len tak nevidia. Seriál oslavuje našu planétu, no upozorňuje na to, ako nezodpovedne a chamtivo sa k nej staviame. Krásne, no smutné zároveň. Za zmienku stojí aj rečnícky um  Davida Attenborougha a veľkolepý hudobný doprovod. ()

• Dokument se natáčel 4 roky, v absolutních číslech to mj. znamená 3 375 natáčecích dnů v 60 zemích světa, 400 tisíc hodin monitorování fotopastí, 6 600 vzletů pomoci dronu, 911 dní na moři, 2 000 hodin potápění, 600 členů štábu, přes 200 natáčecích expedic. (Phantasma)