Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

Linzi

Film mě zaujal již svým trailerem a musím konstatovat, že opravdu nezklamal. Sice jsem neviděl příliš mnoho amerických filmů s vánoční tématikou, ale troufnu si napsat, že si nevzpomínám na žádný tak dobrý vánoční film z posledních let (respektive, od doby kultovních dvou filmů "Sám doma"). Takže myslím, že se tento opravdu povedl. Místy smutně dojemné, jindy vtipné a úsměvné... Super soundtrack i herecké výkony. Skvělá vánoční pohodovka na předvánoční čas! ;-) ()

Zombiepod

Napriek tomu, že to bola typická americká vianočná zlátanina do posledného detailu, to nakoniec bola ohromná sranda. Spraviť zo Santu akčného hrdinu, narvať to do 100 minút napínavej naháňačky s časom a bojom o záchranu Vianoc, to dokáže povoliť jedine Netflix. A tentokrát im to vyšlo. Až na pár nezmyslov, ktoré mi vyslovene vadili ("koncert" vo väzení), ide o slušný vianočný akčňák s kopou zábavných vychytávok, zlatými elfmi, a veľmi pekným koncom. Kto má rád tematicky podobné kúsky, určite neoľutuje. ()

departed

Snake Plissken hraje Santu Clause a hraje ho skvěle. To prostě musíte vidět. Navíc to není nuceně pitomý, nehraje si to s žádným otřepaným klišé, které by bilo do očí, zkrátka je to podaný příjemně a vtipně. ()

Gardis

Je to pecka. Tvorba Netflixu jako vždy nesklamala. Skvělý film, výborný zápřah děje s rozpohybováním zápletky. ()

SONY_

Tohle byla teda grandiózní vánoční jízda s Kurtem Russellem. Ve filmu všechno fungovalo. Vizuál, zvuk i herci. Jo, taky bych se klidně projel v Santových saních, ale já žiju v Česku, a ne v Americe, takže se radši vždycky podívám na Vánoční kroniku na Netflixu a budu k tomu jíst vánoční cukroví. Pecka! /85%/ ()

Najt

Čekal jsem úplnou blbost a on to byl celkem dobrý vánoční film, který pobavil. Možná, že kdybych to viděl ještě jednou i s těmi 15 promeškanými minutami, co mi na začátku unikli, hvězdičku bych možná i přidal. ()

petisek

Veľmi príjemné prekvapenie. Po lacno vyzerajúcich vianočných filmoch minulých rokov, Netflix konečne vytiahol A-čkový vianočný film pre celú rodinu. Neodporúčam príliš rozmýšľať, len sa proste nechať baviť. Má to príjemnú vianočnú náladu, akciu, humor a veľké plus v podobe Kurta Russella, ktorý je asi najviac cool Santa, aký sa doteraz vo filme objavil! Myslím, že sa zrodila nová filmová vianočná klasika. ()

HEED

Svěží vítr do plachet vánočním filmům. Koho by taky pořád bavilo sledovat Kevina, jak je stále sám doma. Kdo na tento kousek narazí, můžu s klidem i doporučit. K plnému hodnocení mi chybělo už jen pár tónů od Johna Williamse. ()

george82

Zase trochu jiný příběh o Santovi a fakt povedený. Celé mě to bavili a hlavně to, jak Santa dostával všechny do kolen tím, jak je znal. Pak taky jaké vychytávky měl. Celé je to zábavné a utíká to rychle. ()

PlayEasy

Klišé, Klišé a ještě jednou klišé! No, co k tomu dodat, typická americká hovadinka, ve které nás opět štvala ta malá holka a její teen-brother, ale nakonec to podle očekávávní celé zachraňoval Kurt Russell, který si Santu vystřihl poměrně dost dobře! Jinak film jako takový nic moc, ale pravdou zůstává, že se zde našlo několik vtipných a graficky velmi dobře udělaných míst, slušná jízda! 65% ()

Joe16210

Skvělý vánoční film s nápaditým zpracováním a dobrým hereckým obsazením v čele s Kurtem Russelem. Tohle se Netflixu opravdu povedlo. ()

Detak

V podstatě taková klasická rodinná "disneyovka", která asi nikoho neurazí. Samotný příběh je trochu něco jiného než staré vánoční kousky, což mě potěšilo a celkem jsem se i zasmál. V podstatě jsem rád, že jsem něco takového letos na Vánoce viděl. (Příjemný oddych po letošním televizním hitu "2020: Rok koronokoka"). ()

Blazkowicz

Jeden z těch lepších novodobých vánočních filmů. Tak do poloviny jsem přemýšlel o zlepšení na čtyři hvězdy, ale jak se tam objeví skřítci, tak to začne docela nudit. Díky nim bych to i zkrátil, zdálo se mi to dlouhé. 3+* ()

koty2201

Hľadal som na Netflixe niečo vianočné a narazil som na toto. A ako vianočná jednohubka to nie je až taká katastrofa. Ale Vianočná kronika nemá ďaleko od tých romantických vianočných srágor z Hallmark. Len to nie je o romantike a skôr je to sviatočná komédia pre menších divákov. Pre mňa, starého capa, to bolo až príliš infantilné a nie som cieľovka. Každopádne ako oddychový rodinný film... budiž.  Príbeh je jedno veľké klišé, ktoré sa od vianočných filmov čaká. V rodine prídu o otca hasiča pri požiari. Starší syn prestane veriť na Santu, aj keď mladšia sestra stále verí. Potom príde taká tá klasika, že náhodou títo súrodenci stretnú skutočného Santu, ale dôjde k nehode. A tak mu decká pomáhajú zachrániť Vianoce. Proste klasika, ktorá sa nevymyká štandardom. Scenár je B-kový, len rozpočet bol asi vyšší, keďže si sem tam dovolili CGI. Obsadenie je neznáme, až na Santu a jeho manželku, ktorá je však len skôr takým cameo na záver. Kurta Russella mám rád a Goldie Hawn poznám ešte zo starých komédii z 80. a 90. rokov. Tí hrajú dobre a hudobné číslo Kurta bolo veľmi podarené. Inak nejde o nič extra, čo by som mohol nejak výnimočne pochváliť.  Technicky ide o ničím zaujímavý film. Kamera je taký štandard, CGI efekty ujdú až na škriatkov a celkovo to tak či tak nie je veľká hitparáda. Hudbu som prakticky ani poriadne nevnímal. Kostým Santu a vizuál jeho čarovných pomôcok a aj saní sa mi páči. Zasadenie deja je prakticky tuctové a dosť komorné. Väzenie, ulice mesta... to nie je nič prekvapivé. Až na miesto kde býva Santa a ani to nepôsobí extra čarovne. Takže keď to tak zhrniem, tak v podstate je to klasická priemerná netflixovica. Taká lepšie vyzerajúca a naleštená televízna produkcia. Na jeden vianočný večer to však nie je zlé. Ale ani z toho neskáčem od radosti. ()