O zakletém králi a odvážném Martinovi

(TV film)
  • Slovensko Vianočné želanie (více)

Král je těžce nemocný a když se jeho jediná dcera, princezna Michaela, dozví o zázračné koruně krále Svaroga, která by mohla jejího otce uzdravit, vydá se najít Svarogovo začarované království. Cestou se zastaví v jedné vesnici, protože potřebuje okovat koně a nabrousit meč. Kovářem je tu Martin, dobrosrdečný a pracovitý mládenec, který se princezně na první pohled líbí. Když pochopí, že je slepý, o to větší obdiv k němu pocítí. Po pár dnech se ve vsi objeví kůň bez jezdce a Martinovi dojde, že princezně se něco zlého přihodilo. Vezme koně a vypraví se hledat princeznu Michaelu. Cestou se k němu přidá šikovný skřítek, který mu za sladkou buchtu poskytne dobré rady a veselou společnost. Přestože Martin nevidí, dokáže si poradit se všemi překážkami, které mu mají zabránit dojít až do Svarogova království, se zákeřnou ježibabou i se svým největším protivníkem, mocným čarodějem Vlkanem, původcem všeho zla. Martinův handicap se v rozhodující chvíli paradoxně stane výhodou... (Česká televize)

soukyd33

Tahle pohádka mě příjemně překvapila. Tak i nové pohádky se dají natočit. Napínavé, a i emocemi vypleněné. Příběh zajímavý. Efekty jsou dobré. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

machopoltar

jednoducho som to odpozeral a vobec nic mi nevadilo,,,naopak prijemne prekvapilo,,,,jednoduche,ucelne rychle,priame,mile,a co je hlavne - dobre,,,,hudba bola velky spolocnik a hlavna domena tejto rozpravky,,,,super ()

BlackDemon

Bebjak je dobrý režisér. O tom žiadna. Ale nerozumiem tomu, prečo nikto zo zástupcov hlavného partnera nezasiahol, keď videl čo sa to chystá nakrútiť. 1 400 000 tisíc eur išlo do niečoho, čo sa nikdy nestane vianočnou televíznou klasikou a čo si na seba nemá šancu zarobiť ani predajom na iné trhy. Načo sa takéto veci vyrábajú? Extrémne zlý scenár, príbeh veľmi jednoduchý. Možno by to ešte mohlo fungovať ako 4 dielny tv seriál - viac vysvetliť postavy, dej... Ale aby som tu len nehanil - výborná kamera, lokácie parádne aj niektorí herci ušli /až na toho Gandalfa :-))) ()

Ryorka

za mě dokonalej vánoční doják. jo mouchy to mělo.....třeba ten slepej Superman, divnej Svarog s hromadou bílýho chemlonu na hlavě, nicméně bylo to celkově sladěné, prostředí krásné a závěr jaksepatří dojemnej. ()

Tumicp

Po shlédnutí pohádky musím konstatovat, že , podle mě, jde konečně o pěknou pohádku po dlouhé době...Samozřejmě se dalo cokoliv udělat jinak apod., ale to je jen úhel pohledu každého z nás....za mě jedna z nej nových vánočních, které jsem tento rok viděl;) Děkuji za ni ()

endemit

Další hovadina na vánoce Nuda, nuda, nuda. Hlavní postava mi silně připomínala nápadníka Nastěnky z Mrazíka. ()

Ricky.Bobby

Na České poměry opravdu MASTERPIECE !! 2 dny předem jsem viděl Kouzelníka Žito a říkal jsem si co zase toto bude za blbost, ale příjemně jsem se bavil... 6/10 ()

malet

Po štědrovečerní hrůze jsem byla zvědavá na další letošní novinku. Brada mi nespadla, ale námět byl neotřelý, i když předvídatelný, dobro zvítězilo, sníh vypadal jako sníh a hercům se doopravdy kouřilo od pusy. Trochu mě rušil dabing, já bych to nechala česko-slovenský, ale dvojjazyčné záležitosti jsou už asi mimo mísu.. Za mě tři hvězdy tak akorát. ()

paja27

Někdo by řekl, že 5 hvězd je moc, ale za mě si to tahle pohádka zaslouží. Nebude to asi 100%, a něco co by člověk musel nutně rok co rok vidět znovu, ale není to rozhodně ani žádnej propadák. Nečekejte tradiční pohádku plnou čertů, ale spíše se jedná o příjemně utíkající pohodovou pohádku, která asi nějakou tu inspiraci pochytila u fantasy → hlavně tedy Pán Prstenů (viz. úvodní scéna a celkově postava krále Svaroga). Postavy jsou příjemné, místy skoro i vtipné a hlavně vizuální stránka je opravdu příjemná a hezká. Kdyby byla pohádka o trochu vtipnější, myslím že by se jednalo o jeden z nejlepších počinů na poli čs. pohádek za dlouhou dobu (pokud tedy vypustíme Anděla páně...). Za mě tedy zasloužených slabších 5* :) ()

Takaru

Tak zase, až ta letošní poslední nová pohádka potěšila. Poctivé tři hvězdy, čtvrtá v záloze pro další shlédnutí. Příště jen prosím v originální zvukové verzi, opravdu rád bych slyšel mluvit představitelku půvabné princezny rodným jazykem. Hlavní hrdina, stejně tak Lukáš Vaculík, oba sympaťáci. ()

kiki1

Příliš jsem od tohoto počinu neočekávala, protože vím, jak dnešní pohádky vypadají, nakonec jsem ale byla vcelku mile překvapená. Tvůrci se inspirovali Statečným kovářem, Perníkovou chaloupkou a Nebojsou (kamenné sochy), ta ježibaba s kocourem byla jak z Mrazíka, ale budiž. Že nikdo v dnešní době není schopen vymyslet nic originálního a neotřelého a musí vykrádat známé pohádky, na to jsem si zvykla. Asi měl hlavní originální nápad spočívat ve slepém hlavním hrdinovi. Sice to nebyl úplný vrchol pohádkové tvorby, nicméně jsem se po dobu sledování nenudila a co musím vyzvednout jako klad, jsou příjemné postavy a hlavní hrdina sympaťák, který po dlouhé době nepůsobí jako transvestita, ale jako normální chlap. To se moc často v dnešních pohádkách nevidí. ()

marvell_cz

Ve světle soudobých vánočních pohádek je toto docela slušná oddychovka. I když pohádka je zápletky jednoduché, až primitivní - hlavní hrdina jde z místa A do B a tam zachrání princeznu. Cestou se ani moc nenadře, protože mu buď někdo pomůže nebo zafunguje náhoda. Na rozdíl od pohádek typu "kouzelník Žito" jsem se ale nemusel většinu času stydět. Herci docela hráli a hlavní hrdina nebyl úplně nesympatický hermafrodit. Samozřejmě se nevyhneme trochu přitroublým a tedy i zbytečným efektům a slabému hudebnímu doprovodu. Všehovšudy slušné 2 hvězdy. ()

Macamica

Přijde mi, že toto a Řachanda jsou díla z podobného pytle - použité efekty nebo podoby postav z kdečeho a tady ale tedy i poněkud chaotický děj s takovou nemastnou a neslanou zápletkou a podivně vypointováno. Osobně i když Žito jako nic moc, tak od téhle pohádky jsem odešla před koncem k mytí nádobí radši. ()

Tafee

Žitná katastrofa budiž zapomenuta! Nejlepší nová pohádka těchto Vánoc... Scenaristicky trochu umolousané, herecky přijatelné (i když princezna byla fakt dřevo, tu bych do postele nechtěl), závěr příliš uspěchaný, ale stejně příjemná pohádka... A pan Zelenka, ať si nadále stáčí ty svoje žitné produkty, ale neopruzuje nás s nimi... A o pár let, tedy o dva roky, přidávám ještě jednu hvězdu na 4 kusy... ()

romulos001

Pohádka, která si na nic nehrála a moc potěšila. Postavená na klasických pohádkových schématech, inspirována Pánem prstenů a Statečným kovářem, ale okořeněná o motiv slepce coby hlavního hrdiny, kterého skvěle ztvárnil Richard Autner. Vůbec herecké výkony bylo kladem pohádky, stejně jako skvělý scénář, ve kterém nechybělo i něco napětí a očekávání (s kým to vlastně mluví černokněžník v zrcadle, kdo je onen tajemný strážce brány, k čemuže bude kočka (což bylo pak vtipně vyřešeno tím, že tato cenná rada vlastně nebyla radou, ale sobeckým přáním skřítka)… Triků i humoru bylo v pohádce akorát. Prostě vše v pohádce fungovalo. Dal bych 5 hvězd, ale bohužel to podstatné, závěr, tvůrci příliš uspěchali - stačilo 5 minut navíc, zápletka, která by znesnadnila očekávaný dobrý konec. Ale jinak pochvala všem a otázka k ČT - to se nemohlo na tuto pohádku a Kouzelníka Žita podívat 10 lidí, protože i tento nereprezentativní vzorek by zjistil, jak propastný je rozdíl mezi oběma díly. ()