Reklama

Reklama

O zakletém králi a odvážném Martinovi

(TV film)
  • Slovensko Vianočné želanie (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Král je těžce nemocný a když se jeho jediná dcera, princezna Michaela, dozví o zázračné koruně krále Svaroga, která by mohla jejího otce uzdravit, vydá se najít Svarogovo začarované království. Cestou se zastaví v jedné vesnici, protože potřebuje okovat koně a nabrousit meč. Kovářem je tu Martin, dobrosrdečný a pracovitý mládenec, který se princezně na první pohled líbí. Když pochopí, že je slepý, o to větší obdiv k němu pocítí. Po pár dnech se ve vsi objeví kůň bez jezdce a Martinovi dojde, že princezně se něco zlého přihodilo. Vezme koně a vypraví se hledat princeznu Michaelu. Cestou se k němu přidá šikovný skřítek, který mu za sladkou buchtu poskytne dobré rady a veselou společnost. Přestože Martin nevidí, dokáže si poradit se všemi překážkami, které mu mají zabránit dojít až do Svarogova království, se zákeřnou ježibabou i se svým největším protivníkem, mocným čarodějem Vlkanem, původcem všeho zla. Martinův handicap se v rozhodující chvíli paradoxně stane výhodou... (Česká televize)

(více)

Recenze (260)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Po dnešním mediálním výstupu pana režiséra Zelenky, ve kterým nás tak "krásně" urážel za hodnocení jeho pohádkového super šlágru Žito se pomalu bojím hodnotit, aby nás nehonili po ulicích nasraní herci a režiséři, ale naštěstí Peter Bebjak je sympaťák ze Slovenska a arogance a urážky lidí jsou výsadou českých umělců. No, ale ponechme stranou naše české režiséry, kteří rok co rok sbírají za své pohádky ceny na všech prestižních světových festivalech a jen pitomci z csfd to nevidí, protože jsou zlý a nepřející, bezcharekterní nuly ze čtvrté cenové kategorie, krásně jste nás vystihl pane Zelenko, to jsem celý já. Doufám, že jste mezi urážkama uživatelů našel čas, pane Zelenko a koukl na tuhle pohádku, protože ač nebyla dokonalá, měla v sobě hnusný, zlo, krásně čistý dobro, sympatický casting, nějaký to kouzlo, moudrého krále, pohádkovou zápletku,prostě to co od pohádek očekávám, ale i když jsem nula ze čtvrtý cenový kategorie, nikoho urážet nebudu, naopak držím Peterovi palce ať příští dostane o nějaký ten groš navíc, aby mohla vypadat ještě lépe. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Konečně hodně povedená vánoční, tentokrát česko-slovenská koprodukční pohádka s velmi sympatickým hlavním hrdinou a vhodně zvoleným a i do děje zakomponovaným motivem slepoty ve variaci klasické české pohádky o Neohroženém Mikešovi Boženy Němcové, která vešla ve známost i ve své filmové adaptaci O statečném kováři... Po včerejším Waterloo kouzelníka Žita/Ječmínka balzám na bolavou veřejnoprávní divákovu duši... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Celou dobu, co koukám na pohádky, si říkám, jak je v nich obrovský nádech fantazie. A čím jsem starší a poznávám různé fantastické světy (především z knih), tak si uvědomuji, jak moc jsou pohádky s fantazií provázané. No a čeští tvůrci (až na pár výjimek) to dlouho nechápali, speciálně pan Zdeněk Zelenka. Ten točí miliardu průměrných až špatných pohádek, neustále se nechává dotovat Českou televizí, cpe do svých filmů Bohdalovou s pocitem, že u filmu vyřeší veškerá úskalí, premiéry si nechá vysílat na Štědrý den a pak se naprosto neracionálně honosí tím, že mu na pohádky čumí čtvrtina národa. To, že si na ně (až na Nesmrtelnou tetu) v následujících letech nikdo nevzpomene, to je věc druhá. Podle něj jsem sice bezcharakterní nula, která nerozumí filmové pohádce a patřím do čtvrté cenové, ale na druhou stranu si myslím, že když vidím dobrou pohádku, tak ji dokážu ocenit. No a takovou dobrou pohádku dokázal natočit pan Bebjak ve stejném roce jako pan Zelenka dokázal urazit půlku českého národa. Pan Bebjak tu totiž zakomponoval naprosto skvělý námět, který je silně pohádkovský, ale zároveň v něm je obrovský kus skryté fantastiky, který každý fanoušek musí ocenit. K tomu jsou tu neokoukaní herci, výborné nápady (například s kocourem), nádherná kamera, prostředí, efekty, vlastně i průběh pohádky nemá chybu..Vlastně nemám slov. Tento film je přesně to, co jsem si ve štědrovečerních pohádkách posledních let rok co rok přál, že Česká televize jednou udělá. Perfektně zkombinovala pohádkové motivy s kvalitní filmařinou. A já tvůrcům za to obrovsky děkuji! Tak šťastný jsem dlouho nebyl! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Maštaliar s nakreslenou líniou vlasov bol srandovný a celé to malo ten vyžmýkaný televízny vizuál (fakt dúfam, že Trhlina bude vyzerať filmovejšie), ale na rozdiel od tých ostatných (ne)dejových chaosov z minulých rokov mala aspoň jasný "quest", sympatického hrdinu a znesiteľné komické postavičky. A, na rozdiel od všetkých českých rozprávok po roku 1990, nevystupoval v nej Lucifer a čerti, za čo som fakt ohromne vďačný. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„CO MI OSUD VZAL NA ZRAKU, VRÁTIL MI NA CITU, HMATU A…“ /// Po Kouzelníkovi Žitovi jsem letos o Vánocích čekal cokoliv. Naštěstí dialogy nejsou nijak debilní a děj… je normální. Takový obyčejný, televizní… aby se prej na vánoce všem dobrým lidem splnila tajná přání. Proč ne. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když mi vyhládne, uždíbnu si z chaloupky. 2.) Jsem slepej. Ne blbej!. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (107)

Zajímavosti (9)

  • Natáčení v Zuberci se jako komparz zúčastnili i členové folklorních souborů ve vlastních regionálních krojích. Na plac donesli domácí slaninu a slivovici, kterou pohostili celý štáb. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Celá pohádka se natáčela v létě a tři týdny na přelomu února a března 2018. Byla taková zima, že kostymérky musely malým dětem každých deset minut natírat rty vazelínou. [Zdroj: Blesk.cz] (rakovnik)

Reklama

Reklama