O zakletém králi a odvážném Martinovi

(TV film)
  • Slovensko Vianočné želanie (více)

Král je těžce nemocný a když se jeho jediná dcera, princezna Michaela, dozví o zázračné koruně krále Svaroga, která by mohla jejího otce uzdravit, vydá se najít Svarogovo začarované království. Cestou se zastaví v jedné vesnici, protože potřebuje okovat koně a nabrousit meč. Kovářem je tu Martin, dobrosrdečný a pracovitý mládenec, který se princezně na první pohled líbí. Když pochopí, že je slepý, o to větší obdiv k němu pocítí. Po pár dnech se ve vsi objeví kůň bez jezdce a Martinovi dojde, že princezně se něco zlého přihodilo. Vezme koně a vypraví se hledat princeznu Michaelu. Cestou se k němu přidá šikovný skřítek, který mu za sladkou buchtu poskytne dobré rady a veselou společnost. Přestože Martin nevidí, dokáže si poradit se všemi překážkami, které mu mají zabránit dojít až do Svarogova království, se zákeřnou ježibabou i se svým největším protivníkem, mocným čarodějem Vlkanem, původcem všeho zla. Martinův handicap se v rozhodující chvíli paradoxně stane výhodou... (Česká televize)

clot

Docela fajn podívaná sympatický hlavní hrdina ale ten konec. Zbytečně uspěchaný a to je na škodu celého pohádkového příběhu. Chtělo to více popustit uzdu fantasie. 80 minut je trochu málo. ()

bratr_jezek

Pohádka se mi líbila, což se u mnohých jiných českých pohádek v poslední době říci nedá. Možná by stačilo jednodušší název, např. Koruna krále Svaroga, to je hlavní motiv, o který tu jde. Král Svarog totiž není zakletý, ale prokletý a kovář je spíš odvážný než statečný, ale jinak docela originální zápletka. Co vypadá divně (slepota hlavního hrdiny či vedlejší postavy), má svůj promyšlený význam, takže je vidět, že se nad scénářem přemýšlelo a nešlo jen o to spíchnout pár motivů z jiných pohádek (perníková chaloupka spíš pobavila). Když k tomu přičtu neokoukané herce, kteří hrají přirozeně a s chutí, máme tu pohádku, ke které se zase člověk rád vrátí. ()

pumlic

Docela hezká pohádka, pěkná krajina i herecké výkony. Chyběl mi tam lepší závěr, více kouzel a více bojů proti zlu. Znovu sledovat nebudu, ale proti jiným pohádkám to docela ušlo. Bohužel co mi vadilo, byl okoukany čaroděj s jedním kouzlem a zaklety král podobný gandalfovi a brumbalovi zároveň. carodejnice s pernikovou chaloupkou je take ohrana. ()

padina odpad!

Děj nudný, roztahaný, bez invence. Splácanina všech myslitelných žánrů a klišé. Herci buď tragicky přehrávají nebo se přetrapně pitvoří. Jedinou výjimku z tohoto pravidla tvoří mladší klon Zdeňka Trošky, Martin, který se "jen" slabomyslně usmívá ať se děje cokoli. A krutě maskovaný Vaculík tomu nasadil korunu. ()

grifina

Moc krásná vánoční podívaná... Pohádka, která dokáže bavit, nikdo nepřehrává a nepiští, vše je milé, kouzelné a opravdu pohádkové.... Hlavní představitel je obrovský sympaťák, stejně, jako princezna... Celkově moc milý příběh a nečekaný zážitek... více takových... ()

Mazmen

Konečně nějaká nová pohádka na kterou se dalo dívat. Jo a šlo to i bez trapných čertů... za to * navíc. ()

boudiccaw

Nemůžu víc dodat, že se naprosto ztotožňuji s názorem Malarkey :) viz níže :) Moc hezká pohádka, která nepostrádá děj a je to přesně to, co si toužíte v tv rozbalit pod stromečkem s celou rodinkou :) ()

adaben

Trochu jiné než české, prostě slovenská zbojnická. Zejména český pohádkový humor je jiný, a také docela pomalé tempo, ale zas to vyprávělo příběh jednoznačně bez různých, zpravidla zbytečných odboček, takže pohádka, která neurazila. A nevím v jaké podobě se to vysílalo na Slovensku, ale v české verzi byl také nepochybným kladem působivost hlasu Lukáše Vaculíka. ()

michaelala

Pohádka měla začátek i konec, což se u mnohých bohužel nestane. Krásné, opravdu pohádkové. Výborná čarodějnice i trpaslík. Pohádku si určitě brzy pustíme znovu. ()

vogast

Chtelo by se rict, plýtvání skvelym materialem. SPOILER Triky jsou temer vsude moc pekne, ale pocatecni souboj? Proc se poustet do hollywodske urovne s ceskoslovenskym rozpoctem? Dementni tancujici strazci na koralcich asi ctvrt hodiny, tak aby stihla princezna ukrast mapu, me fakt rozesmali. Prostredek pohadky fakt skvely. Velmi sympaticky hlavni hrdina, krasne scenerie i celkem uveritelna cesta slepeho do neznama. A pak zas ten zaverecny souboj celou pohadku splachnul do zachodu. 2,5 hvezdy, vic nemuzu. ()

hvezdana

Příjemná pohádka. Sympatičtí hlavní hrdinové, jednoduchý příběh a pěkně ztvárněné prostředí. Jenom nechápu, proč tak zbytečně dlouhý a špatně zapamatovatelný název, stačilo by jen "O zakletém králi" nebo "O odvážném Martinovi". ()

mina_harker

Příjemná pohádka se sympatickým hlavním hrdinou, kdyby tam nebyly rádoby vtipné výstupy s Ježibabou a skřítkem, mohlo být hodnocení ještě lepší. Jen je škoda, že mezi ústřední dvojicí nemohl za tak krátkou dobu vzniknout nějaký hlubší cit, to bylo málo uvěřitelné. ()

RenataD

Strnulé hlavní postavy, ale pohádka je pěkná. Lukáš Vaculík nedostal vůbec prostor. Líbila se mi kouzla i příběh, ale dialogy mohly být lepší a povedené triky. ()

Montmorency

Opakuji komentáře přede mnou - pohledný kovář, normální princezna, fajn čarodějnice i skřítek, vaculikuv gandalf atd....prostě sympatická, zábavná, normální pohádka...3*.....(a protože jsem nula ze 4 cenové, tak přihazuji jednu navic :-)....mimochodem shlédnuto ve slovenštine, vřele doporučuji! ()

simpanz

Gratuluji, konečně koukatelné. Až na kýčovitý závěr fajn, na můj vkus by film chtěl delší stopáž, aby měl příběh šanci se více rozvinout. ()

hujerita

Slabšie štyri hviezdy. Scény v dedine a príroda super, hlavný hrdinovia neokukaný, až na Maštalíra a skoro Vaculíko-Gandalfa. Hlavne čo sa my rátalo bola krátka stopáž. Nič prepálené. Síce niekde to chcelo troška pridať a niekde ubrať, ale aj tak dobré, respektíve viac než dobré. Samozrejme v intenciách vianočných rozprávok. ()