Reklama

Reklama

Ondřej Vetchý v televizním filmu o jednom manželském nedorozumění. Dva šťastní manželé, Michal a Blanka, zažijí politování hodný omyl: manželka opouští i s malým synkem domov, vysvětlující dopis proč ale manžel shodou náhod bohužel nenajde. Normálně by vyčkal, až se věc sama vysvětlí, nevěří, že by ho manželka jen tak opustila, je však vystaven mnoha tlakům: vlastních rodičů, sousedky, tchyně a „dobrých kamarádů“. Ti všichni radí jako jediné řešení okamžitý rozvod. Po týdnu se vše vysvětlí, Michal nachází Blančin vzkaz a uvědomuje si, jak málo Blance věřil a jak snadno uvěřil ostatním… (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Nenápadný film o hodném ňoumovi, který se dostal náhodou do nezáviděníhodné situace. Rozehraná partie vedla spíše k dramatu. Po půlce dobročinnosti okolí a náporu skvělé tchýně a rodičů jako z učebnice se ale lehce přehoupla k úsměvu. Kamarádi byli za všechny peníze a završení tragédie bylo celkem jasné. Bohužel mi ale chyběl jednoznačný závěr. ()

Hombre8 

všechny recenze uživatele

Vetchý ve své typické roli vyjeveného trouby. Pozornému a znalému divákovi sice mohlo být jasné, že věci se maj jinak, ale stejně tak dobře nemusely a Míšánek mohl být za ještě většího blba. Scénář proto zaslouží pochvalu. Tchyně (velmi dobře vystižena) mu dávala dobrou sodu a "kámoši" Kraus s Vydrou jakbysmet. Kromě příšerné hudby nelze velice nic téhle předrevoluční tragikomedii vytknout. Ta trocha přehánění se dá odpustit. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Příběhů o tom, co způsobí jeden omyl či nedorozumění, bylo natočeno mnoho. Tento televizní film se ničím nevymyká, a dá se plně říct, že by to skutečně mohl být i příběh ze života. Charakter Michala, v podání dosti nevýrazného Ondřeje Vetchého, by si klidně mohl osvojit každý. Co jiného si o manželce myslet, když je pryč i se svými věcmi, domněle nikde zanechaná zpráva a naopak po informacích vtíravé sousedky. Události tak naberou rychlý spád, ve kterých nejvíce exceluje Josef Bláha v roli otce Michala. Nakonec, herecký koncert v takové roli předvedl už ve snímku „Tchán“ (1979). Alena Kreuzmannová, coby Michalova tchýně, je taktéž dle představ. Snímek se dá lehce považovat za mírně úsměvný. Postav a charakterů je tu mnoho a všichni mají vyrovnaně dostatek prostoru. Scenárista Stanislav Knetl pojal scénář ukázkově. Od televizního filmu se toho moc očekávat nedá, každopádně motiv výrobního filmu, za použití i exteriérů, ani na konec 80. let nepřekvapuje. Ale v dané problematice to má své nezastupitelné místo. Pointa je taková, jaká je. Takže konec dobrý, všechno dobrý, jako v televizním cyklu ´Bakaláři´? No…. K tomuto televiznímu filmu už nelze nic jiného dodat, než že vznikl těsně před koncem socialismu, tudíž je to jeden z posledních televizních filmů tohoto druhu. Co se od pádu socialismu natáčí všichni víme. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Na této komedie je nejbanálnější fakt, že v dnešní době počítačů, tabletů a hlavně mobilů by už podobný děj nebyl možný. Nejhorší je, že chlap je úplnou bačkorou. Před tchyní prchá z vlastního bytu, kolegy si neumí srovnat a ještě se nechá svádět záletnou sousedkou. Ale žena také mohla zavolat muži do práce a vše mu vysvětlit. Prostě banální komedie, která je naštěstí dobře zahraná Ondřejem Vetchým, jinak bych šel s hodnocením ještě níž. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Na to, že je to (neprávem) zapomenutý, to vůbec nebylo špatný (3,5 zaokr. na 4) a naopak dobře obsazený a zahraný. Vetchý, můj herecký miláček Pepa Bláha (vždycky uměl tyhle otce), Kraus, Vydra, Langoš... a Monice Schullerové, tedy, té to velmi slušelo, co? (chlapci a chlapi :-) Ale ta hudba (pro někoho rušivá), no rychle spíchnutá improvizace a některé basové sekce vhodné spíše do dramatických scén detektivky. Nedávno jsem takto jednoduchou hudbu u starší české detektivky (ne od Daniela) slyšel a tam to bylo docela vhodné. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Během scény v jídelně, kdy Lopata (Ferdinand Krůta) nabízí lístky do divadla, jde zahlédnout mikrofón. (Duoscop)

Reklama

Reklama