Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komedie o tom, co všechno je člověk ochoten podstoupit, aby dosáhl svého cíle. Dva nerozluční přátelé jsou přijati na Harvardskou universitu. Před nástupem Mark, synek bohatých rodičů, dostane od svého otce šokující dárek, který změní jeho další život a způsobí řadu humorných situací. (oficiální text distributora)

Recenze (16)

peetriss 

všechny recenze uživatele

Podprůměrná osmdesátková komedie s , dnes v "zetkových" produkcích se utápějícím, C. Thomasem Howellem, který se v této době těšil vrcholu své (krátké a málo intenzivní) popularity. A bohužel i v tomto filmu je komediálně necharismatický a ukazuje, že na komediální roli táhnoucí celý film prostě nemá schopnosti, jeví se dřevnatým dojmem a na tom film padá. Mnohem sympatičtější je bývalá Schwarzeneggerova side-kick z Komanda Rae Dawn Chong, mající však méně prostoru, a spíše romantického než komediálního. Z obsazení je suverénně nejlepší a nejzábavnější herecký matador James Earl Jones. Zásadním problémem je komediální sterilnost filmu jako takového, a základní pointa, bělocha podvodně se vydávajícího za černošského studenta, jakkoli se může jevit přehnanou a absurdní, byla hrubě nevyužita. Pro mne osobně zklamání. ()

drkaldj 

všechny recenze uživatele

Ze začátku se to tváří jako klasická teenage komedie ze školního prostředí. To platí jenom do chvíle, než začneme zjišťovat jak chutná černá. Samozřejmě by tento film už dneska ani za nic neprošel. Plný stereotypů. Abych byl naprosto upřímný, tak jako komedie to selhává. Škoda že to alespoň víc nevyužilo ten potenciál přeměny (kromě těch klasických věcí jako vtipů na černochy a basket). Co ale nemůžu filmu upřít, je jakýsi náznak srdíčka, toho že vlastně nezáleží na barvě kůže, ať už ve vztahu, chování nebo vzdělání a práci. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Steve Miner /Patek Trinacteho 2 a 3/ natocil svoje najlepsie filmy v 80. rokoch, to uz dlhodobo tvrdim, a tu je jedna z nich. US styl humoru sa opat priblizil Europe, komicke situacia su na urovni a ide nielen o verbalny humor, ale casto - a to kvitujem - aj ten neverbalny, herci su mne neznami ale dobre sa pri takychto filmoch da odreagovat : 64 % ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Když nejsi rasista, ale... jsi přesvědčen, že každý černoch umí skvěle košíkovou a mermomocí ho chceš do svého týmu. To je na prosto úžasná scéna, která skvěle vystihuje povahu a odkaz celého filmu. Miner docela závažné téma dokázal pojmout stejně zábavně, jako mile a nenásilně. Člověk by řekl, že se člověk jako takový za ty tři dekády někam posunul, a ono hovno, tohle by fungovalo stejně i dneska a i díky tomu to má i po těch třech dekádách pořád co říci. Milouv, nenásilnou a hlavně zábavnou formou. Neprávem a nezaslouženě opomenutá osmdesátková lahůdka. ()

Zajímavosti (2)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 151krát což je 1,46krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Představitelé Marka a Sarah, herci C. Thomas Howell a Rae Dawn Chong, byli v letech 1989 až 1990 skutečnými manželi. (peetriss)

Reklama

Reklama