Jak chutná černá

Soul Man

Komedie

USA, 1986, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,820,000Tržby Celosvetovo $-(15.3.2010)

• peetriss

Podprůměrná osmdesátková komedie s , dnes v "zetkových" produkcích se utápějícím, C. Thomasem Howellem, který se v této době těšil vrcholu své (krátké a málo intenzivní) popularity. A bohužel i v tomto filmu je komediálně necharismatický a ukazuje, že na komediální roli táhnoucí celý film prostě nemá schopnosti, jeví se dřevnatým dojmem a na tom film padá. Mnohem sympatičtější je bývalá Schwarzeneggerova side-kick z Komanda Rae Dawn Chong, mající však méně prostoru, a spíše romantického než komediálního. Z obsazení je suverénně nejlepší a nejzábavnější herecký matador James Earl Jones. Zásadním problémem je komediální sterilnost filmu jako takového, a základní pointa, bělocha podvodně se vydávajícího za černošského studenta, jakkoli se může jevit přehnanou a absurdní, byla hrubě nevyužita. Pro mne osobně zklamání.(16.10.2013)

Reziser Steve Miner /Patek Trinacteho 2 a 3/ natocil svoje najlepsie filmy v 80. rokoch, to uz dlhodobo tvrdim, a tu je jedna z nich. US styl humoru sa opat priblizil Europe, komicke situacia su na urovni a ide nielen o verbalny humor, ale casto - a to kvitujem - aj ten neverbalny, herci su mne neznami ale dobre sa pri takychto filmoch da odreagovat : 64 %(24.12.2016)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $27,820,000(18.12.2006)

Když nejsi rasista, ale... jsi přesvědčen, že každý černoch umí skvěle košíkovou a mermomocí ho chceš do svého týmu. To je na prosto úžasná scéna, která skvěle vystihuje povahu a odkaz celého filmu. Miner docela závažné téma dokázal pojmout stejně zábavně, jako mile a nenásilně. Člověk by řekl, že se člověk jako takový za ty tři dekády někam posunul, a ono hovno, tohle by fungovalo stejně i dneska a i díky tomu to má i po těch třech dekádách pořád co říci. Milouv, nenásilnou a hlavně zábavnou formou. Neprávem a nezaslouženě opomenutá osmdesátková lahůdka.(16.4.2018)

• - Představitelé Marka a Sarah, herci C. Thomas Howell a Rae Dawn Chong, byli v letech 1989 až 1990 skutečnými manželi. (peetriss)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 151krát což je 1,46krát za 1 minutu. (Dixxx)