V roce 1691 byl v Bostonu odsouzen k smrti temný čaroděj. Za pomoci Satana se ale přenese v čase do současného Los Angeles, kde je vržen oknem do bytu Kassandry a jejího přítele Chase. Ti si myslí, že je to nějaký opilec, a nechají ho u sebe přespat. Druhý den čaroděj krutým způsobem Chase zabije. Pak vyhledá spiritistku, která mu řekne, že musí najít tři části čarodějnické bible, která obsahuje tajné jméno Boha... Kassandru, která truchlí nad Chaseovou smrtí, navštíví Giles Redfern, lovec temných přízraků ze 16. století, který se také přenesl v čase, aby tu čaroděje našel. Kassandra se ho bojí, a tak, když se Giles snaží čaroděje zaměřit, zavolá policii a nechá ho zatknout. Ale temný čaroděj se vrací a chce zničit i Kassandru... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Koncem 80. let bylo v módě cestování časem a tak se tomu nevyhnul ani tento snímek. Tentokrát ze středověku do současnosti. A opět známý námět. Záporná postava se ocitne v jiné době a za ním přicestuje postava kladná aby s ním bojovala a zlikvidovala ho. A k tomu se připlete mladá šťabajzna nejdříve ze všeho vyděšená, ale poté se na straně dobra taktéž pustí do boje. Kolikrát to tu už bylo. Příběh je velice předvídatelně jednoduchý. Atmosféru si přísně drží, ale je to spíše odpočinková záležitost. Na svoji dobu jsou speciální efekty dobré, při dnešním pohledu již zastaralé. Škoda jen, že studiové scény tak výrazně bijí do očí, viz. scéna ze hřbitova. Kazí výsledku celkový dojem. Jedná se o solidní snímek s čarodějnickou tématikou, který sice nevyděsí, ale určitý filmový zážitek z nostalgie zanechá. ()

MM_Ramone

Dvaja muži sa prostredníctvom čiernej mágie presunú v čase z roku 1691 o tristo rokov dopredu. Zo stredoveku sa razom ocitnú v modernej Amerike. Jeden z nich je blonďavý gay démon "Warlock" a druhý akýsi vlasatý smraďoch v kožušinách, ktorý ho prenasleduje. Čarodejníci, kúzla, elixíry, lektvary, kliatby, magické obrady a znamenia, veľká kniha kúziel, čáry-máry... a to má byť akože horror? No pekná blbosť. Navyše to celé pôsobí hodne lacným dojmom. Najkvalitnejším elementom tohto filmu je hudba Jerryho Goldsmitha. ** ()

gudaulin

Otevřeně řečeno, ke skouknutí Warlocka mě nalákalo vysoké hodnocení, které dosahovalo 71 % - a tak jsem při jeho uvedení v televizi neváhal čekat do velmi pozdních nočních hodin - proti Warlockovi totiž běžel jiný film, který jsem nahrával. Výsledek mě zklamal, a i když odfiltruju noční únavu, ani pak bych to nevytáhl na víc než dvě hvězdičky. Podobná vysoká hodnocení zhusta dělají nekritičtí žánroví fanoušci. Jestli na Warlockovi něco funguje, pak je to záhadně se tvářící název a téma, které bezesporu potenciál má. Bohužel provedení je k uzoufání béčkové, tzn. nenápaditá režie, zapomenutelné herecké výkony i nízký rozpočet. Celkový dojem: 25 %. ()

Malarkey

Cassandra je cuchta, co by ani knedlo vepřo zelo neuvařila. Chvíli to dokonce vypadá jako kdyby jela na nějakým andělským prášku nebo filmařům došly pudry. Těžko říct. Na druhou stranu nemůžu říct, že by se s Warlockem neporadila. Já zažít takový zážitky, tak taky asi skončím na kokainu. S ohledem na film, jedná se o hroznou sračku. Sračka je to ale zjevná a dobře natočená a tak jsem se u toho i docela pobavil. ()

obitus

Warlock je rozhodne zajimavy a trochu rozporuplny film. Na jedne strane pekne cti ruzne povery a legendy o carodejnicich a je pomerne drsny, na strane druhe je v nem par, byt cernohumornych, vtipku, ktere jej odlehcuji. Vzhledem a celkovou atmosferou presne zapada do zlatych 80. let, kdy filmy byly jeste zabavne. Neni se co divit, reziserem je clovek osmdesatkama odkojeny. Pribeh o ceste zleho carodeje a jeho vecneho pronasledovatele do 20. stoleti neni prilis objevny, z dnesniho pohledu je zajimave, ze jde o druhy realizovany scenar Davida Twohyho. Velkym plusem je rozhodne obsazeni meho oblibence, charismatickeho Juliana Sandse do hlavni role, jako brutalni carodej je uzasny. A nejlesi cast filmu? Urcite ta, po ktere Walock zacne litat. ()

• Poslední film distributora New World Pictures. (Chatterer)
  • Scénář k filmu napsal David Twohy. (Chatterer)
  • Film se převážně natáčel v kalifornském městě Santa Paula na Faulknerově farmě, ale také ve státě Massachusetts ve městech Plymouth a Boston. (Trajektt)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)