poster

Jak je těžké být dědečkem

 • USA

  Father's Little Dividend

 • Slovensko

  Ako ťažko je byť deduškom

Komedie / Romantický

USA, 1951, 82 min

 • Pavlínka9
  *****

  Hej, tohle mě tak skvěle pobavilo :D :D Skvělý Tracy, absurdní, ale zároveň tak trefná životní situace a přišlo mi, že takové zpodobnění situace příchodu prarodičství jsem ještě neviděla :) Bavilo mě to od začátku do konce, párkrát jsem kroutila hlavou, jakože cože :D Z jeho manželky bych kvetla a plno těch situací mi přišlo tak absurdních :D Ale od začátku do konce jsem se bavila :)(25.4.2020)

 • dopitak
  ****

  Obyčejná komedie ze života, s vynikajícím Spencerem Tracym, jehož grimasy a snaha udržet si za každou cenu odstup od zlomových událostí v rodině, aby na stárnoucí kolena nepřišel o svůj pečlivě od života vydupaný klid, vás určitě pobaví. EDIT: s původním dabingem Petra Haničince se u filmu objevuje nová dimenze, jeho vypravěčsko spiklenecký tón získává body zejména u mužů.(22.2.2011)

 • Martin741
  ****

  Jo, jo natocit to v dnesnom Holom Ude plnom vsetkych tych Tchorov, Kapitanov Banglades /ci jaxa ten stat vlastne vola, sak si rychlo nespomeniem/, Spajdrdementov Hery Potratov a podobneho hnoja pre mainstreamom zdegenerovane ovce, tak film by nielen zhorel v kinach, ale presiel by bez dalsieho povsimnutia. Takto aspon expert na spolocenske konzervacky Vincente Minnelli vedel, do coho ide, rezisersky na urovni, dialogy su - po vatovo planom plkani v priemernych filmoch ako Undercurrent 1946, Hodiny 1945 -o5 na urovni, ba dokonca sa filmovy diviak kadeco z nich dozvie. K tomu roztomily a ukludnujuci Spencer Tracy v roli laskaveho, a dost svojrazneho dedka, ktory sa neciti byt zrely na vnuka ...... pani Krajcirka /Kdo se boji Virginie Woolfove, Kleopatra/ tiez dobre hrala. Videl som aj Dona Krajcira /Armada peti muzu, Tajemna zare nad Pacifikem/. Prijemne, spolocenske, dobre odsypajuce, regenerujuce a ukludnujuce -myslim, ze tolko pozitivnych atributov k tomuto filmu staci. 74 %(24.3.2018)

 • tomtomtoma
  ****

  Nekomplikovaná, lehká a vtipně zábavná komedie o vyrovnávání se se stavem prarodičovství. Rodinné problémy, neshody, radosti, nedorozumění, těhotenství, bláznění kolem příchodu nového života, nechápání tohoto stavu a nakonec radostné uvolnění a přijmutí všech příchozích změn. Stanley Banks (dobrý Spencer Tracy) je konfrontován se skutečností, že se stane dědečkem. Jeho odmítání přijmutí tohoto trochu ponižujícího stavu, který ho odsouvá mezi nechtěné starce, mu jako jedinému uchovává chladnou hlavu a neposkakuje všude při pouhé myšlence na nově příchozí dítě. Jeho smíření s touto skutečností přináší až bezprostřednost a bezbrannost jeho narozeného vnuka (Donald Clark), odhazuje svůj odstup a tuto skutečnost si začne i náležitě užívat. Z dalších rolí: Stanleyeho manželka Ellie (elegantní Joan Bennett), která se prostřednictvím svého vnuka chce seberealizovat, jejich dcera Kay Dunstan (Elizabeth Taylor), procházející všemožnými pochybnostmi, tlakem a očekáváním ze svého prvního dítěte a poměrně novým stavem manželství, Kayin manžel Buckley (Don Taylor), který chce být především dobrým manželem, a Buckleyovo rodiče Doris (Billie Burke) a Herbert (Moroni Olsen) Dunstanovi, kteří jsou z těhotenství u vytržení a energicky se ujímají veškerého zařizování kolem toho. Nenáročné, lehké a zábavné. Svou jemností a vtipem rozhodně pobaví a zabaví.(6.6.2012)

 • genetique
  ***

  To boli časy, keď sa divák príjemne zasmial aj na príjemných komédiách, ktoré svojou roztopašnosťou, rozkošnou cukríkovosťou môže nazvať akurát milé. Dnes by takýto nápad skončil niekde v odpadovom koši filmového priemyslu. Takže milé, ale je to len príjemné doplnenie si zbierky filmov. 60%.(30.8.2007)