Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladomanželka Kay Dunstanová (Elizabeth Taylor) má pred sebou prvú vážnejšiu manželskú krízu – a okrem toho čaká svoje prvé dieťa! Jej láskavý, no značne svojrázny otec Stanley Banks (Spencer Tracy) sa však rozhodne necíti byť zrelým na rolu deduška... (oficiální text distributora)

Recenze (16)

sportovec 

všechny recenze uživatele

Lehká, do celofánu zabalená komedie vládne jak přínosným tématem - konfrontace nejen dvou generací, ale i dvou rodin dvou generací - tak špičkovým hereckým obsazením, v němž vyniká jak s nadhledem i zjevnou chutí hrající Spencer Tracy, tak ještě hvězdnými manýrami neobdařená, přesto již tehdy filmově ostřílená Elisabeth Taylorová. Její mladičká maminka, sbírající první zkušenosti ze stálého manželského soužití, je rozkošná ve své nejistotě i v dětinsky dojemné touze být svému muži skutečnou oporou. Jakkoliv se to nezdá, DĚDEČEK byť v úsměvné poloze zachycuje základní rozpory rodícího se zlatého věku konzumní společnosti v USA, jen postupně, ale neobyčejně rychle odrůstající z negativních zkušeností Velké krize třicátých let, psychologie izolacionismu a nakonec i krvavé lázně druhé světové války; mnohé tu naznačuje i vztah mezi dědečkem počínajícího třetího věku a jeho energickou, nezkrotnou manželkou. Lehkost nemusí být vždy levným synonymem pro povrchnost a omezenost. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Obyčejná komedie ze života, s vynikajícím Spencerem Tracym, jehož grimasy a snaha udržet si za každou cenu odstup od zlomových událostí v rodině, aby na stárnoucí kolena nepřišel o svůj pečlivě od života vydupaný klid, vás určitě pobaví. EDIT: s původním dabingem Petra Haničince se u filmu objevuje nová dimenze, jeho vypravěčsko spiklenecký tón získává body zejména u mužů. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

To boli časy, keď sa divák príjemne zasmial aj na príjemných komédiách, ktoré svojou roztopašnosťou, rozkošnou cukríkovosťou môže nazvať akurát milé. Dnes by takýto nápad skončil niekde v odpadovom koši filmového priemyslu. Takže milé, ale je to len príjemné doplnenie si zbierky filmov. 60%. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Taky by se to mohlo jmenovat rozumný chlap Spencer Tracy versus ťuťu ňuňu. Opravdu, s jedničkou to nesnese srovnání. Pár vtipných scén se najde a to je díky Tracymu, jinak je to spíš sladkobolný a trapný rodinný film. Snad to bylo jen tou češtinou... # [viděno: monitor, CZ] # příběh ** | hudba **** | humor * | akce – | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování filmu „Nevěstin otec“ v TV uváděné pod názvem „Jak je těžké být dědečkem“. Stanley v „Nevěstin otec“ provdal svou milovanou dceru a rozloučil se slovy „Můj syn, je můj syn, než si obstará ženu, ale má dcera je mou dcerou celý život, celý náš život“. V pokračování se novomanželé, za asistence svých rodičů, vyrovnávají s posvatebními problémy, zařizují dětský pokoj, rozcházejí se, usmiřují a těší se na miminko. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama