Mladí manželé se kvůli nehodě ocitnou sami v lese. Manžel se rozhodne jít pro pomoc, ale ženu v lese něco znásilní. O 17 let později jejich syn trpí podivnou nemocí, a tak se vracejí na místo znásilnění, aby zde našli pravdu. Jejich syn utíká z nemocnice, protože ho stále volá tajemný hlas. Ovšem zanedlouho se díky neznámé nemoci začíná měnit v hrůzné monstrum, které má chuť zabíjet. (Chupacabre)

TO

Takový klasický vlkodlačí horor, v kterém se ale žádný vlkodlak nevyskytuje. Příšera, v níž se mladík proměňuje, nemá však k vlkodlakovi daleko. Příběh je celkem nápaditý, poutavé dobírání se pravdy o znásilnění a vraždách je vyústěno v přijatelnou pointu. Příjemné je, že přeměna v monstrum v závěru filmu je dobře natočená. ()

Han22

A další mysteriozní film do sbírky - tentokrát se v malém městečku rodiče snaží zjistit, proč se jejich puberťák mění v nějaké monstrum. Tohle je naštěstí o nějakou tu úroveň lepší než spousta podobných, nicméně žádný velký zázrak. Příběh je celkem slušný, ale v klíčové otázce nedává absolutně smysl (SPOILER jak se původně obyčejný člověk dokázal převtělit do svého syna a pak se změnit v monstrum?). Ronny Cox v hlavní roli není žádná výhra, záporáci mu v pozdějším věku šli líp, ostatní herecké výkony jsou chvílemi až tragické. Nicméně Beast Within má solidní atmosféru, která mi bůhví proč připomínala hororové díly Akt-X, psycho finále na policejní stanici nebo obě znásilnění stojí za to a celkově jsem měl pocit, že koukám na slušný horor. ()

Hopper

Hororík z 80-tych rokov, ktorý je tak maximálne na jedno pozretie. Kopec nočných scén, záverečná "vysvetľovačka" pritiahnutá za vlasy až hrôza a premena hlavnej postavy na "vlkodlaka" (monštrum), ktorá pôsobí dnes maximálne smiešne, ale OK, v čase natáčania sa nedalo veľmi použiť CGI. Priemer. ()

Prochy38

Teda, zírám. Po vlkodlačích filmu jdu už nějaký ten pátek a dnes už to vidím spíše na ukrytá B-čka. Tento filmek se mi nějak schovával. A musím říct, že na rok vzniku moc pěkná práce. Akční to moc není, ale napětím se nešetří a fakt mi ten mrazík po zádech sem tam přeběhl. Moc dobrá žánrovka. Myslel jsem, že to bude softcore, ale té krve začalo přibývat a přibývat. ve výsledku jsem moc spokojen! 4* nedám jenom proto, že už to řadím do A-filmů a tam to patří k lepšímu průměru rozhodně. ()

Wancohoff

Jedna hviezda za koniec-premenu... inak nuda.... keby to nebolo starsie ako the fly 1986, povedal by som ze je to jeho lacna napodobenina... ()

Deratizer

Nijak extra mě tento vychvalovaný horor nedostal, spíše naopak, docela jsem se nudil a ty scény taky nejsou kdoví jak dokonalý, jak někdo tvrdí, ikdyž je to film z roku 1982. Pro mě nic extra, nechápu, z čeho všeci tak uchcávají. ()

stansrac

popravdě sem si samozřejmě v tomto žánru musel zvyknout, že horory většinou dělá právě absurdita a nereálnost příběhu. zvykl sem si i na zcela nelogické chování postav. dokonce i ono samoúčelné riskování kůže chápu vrámci nějaké gradace atmosféry. co je ovšem donebevolající, když scénář postrádá nejmenšího smyslu a táhne se od začátku dokonce stejně zbytečně. celý příběh tápu, valí se na mě jména, vraždy a mrtví aniž bych tušil o co vlatně jde. v posledních pěti minutách mi je předhozeno absolutně nejstupidnější vysvětlení, které ve mě vyvolalo silný dojem, že se snad film točil bez scénáře, nebo byl snad psán namíst před každou scénou přiejlepším? po skončení mám víc otázek než jakýchkoliv jiných dojmů, hlavně se ptám sám sebe zač sem se tímto filmem ztrestal? ()

Rathalos

Hororova chutovka z osemdesiatych rokov,ktora si ma uplne ziskala,skvela temna atmosfera,genialny hudobny doprovod,z ktoreho som mal az zimomriavky,vyborne masky a zaverecna cast filmu bola uzasna,radost pozerat,pre niekoho to bude stara sra*ka,no pre mna je to filmova lahodka...:-) ()

domirovec

Extrémně zvláštní horor.. V dosahu bestie je poměrně dobře zpracovaný film co se týče efektů, hudby a nějakých těch pár poměrně brutálních killů, ovšem rozhodně se nejedná o kvalitní počin, na který budou milovníci hororu a tajemna vzpomínat ještě další desítky, nebo klidně možná stovky let. Takže takhle, V dosahu bestie není úplně špatný film, ale rozhodně se nejedná o úplně vynikající film. 3/5 ()

Stejšn

Hloupoučké dialogy, umocněné mizerným českým dabingem, spolu se záběry natočenými po tmě, dělají z tohoto filmu těžko stravitelný zážitek. Navíc je těžké uvěřit, že to bylo natočené v 80. letech - celkový dojem z toho je o dekádu až dvě starší. Jak celou konstrukcí příběhu, tak postavami, a taky hudbou. A Ronny Cox ve své výjimečně kladné roli taky za moc nestojí, záporáci mu jdou mnohem mnohem lépe. Bylo by to skoro na odpad, jednu tomu dám jen za masky. ()

Morton Eucrow

Zabavil som sa pri tomto filme, aj keď celkom nechápem, ako sa dá vytvoriť z človeka donúteného ku kanibalizmu cikádoidno-vlkolačie monštrum. Každopádne zaujímavá pointa a záverečná metamorfóza patrí k tomu lepšiemu v žánri. ()

brasek

Viac sú zaujímavejšie tie nehororové prvky ako ten nevlkodlačí vlkodlak a všetko okolo jeho postavy. Skôr zaujímavý krimi thriler s prvkami hororu. ()

lepo odpad!

Obrovská stupidita neskutočných rozmerov, neospravedlňujúca ani dobu vzniku, teda 80-te roky. Z-ková verzia zčasti a la Dr. Jekyll Mr.Hyde v chabom výkone všetkých hercov, nezachránila ani hudba k filmu a ani triky a masky. Los Fucos. Asi všetko ()

sarah.cs

Tak mně se film hodně líbil a na svou dobu byl jistě perfektní. Mutanty moc nemusím, ale dalo se na to koukat. Děj zajímavý, taktéž rozuzlení. Občasná nelogičnost některých postav mě opět uváděla v trpký výraz, rovněž i silný žaludek matky, ale dalo se to připsat roku výroby. U mě za čtyři. A zřejmě to je povedený kousek, neboť i můj pes na to koukal, je to první film, který ho zaujal. Možná to bylo těmi kostmi. ()

pietri

Zahlídnul jsem jeho proměnu v nemocnici když jsem byl ještě malej kluk a do dneška mi ty záběry leží v hlavě!Byl jsem po...strachy.Nedávno jsem si to pustil a zavzpomínal,trochu pousmál a zároveň obdivoval,jaký tenkrát dokázali natočit horory bez počítačů..Skvělej starej horor!!! ()