Dycky Sunderland

• Velká Británie Sunderland 'Til I Die
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, (2018–2024), 11 h 42 min (Minutáž: 31–53 min)

Série(3) / Epizody(17)

Tenhle dokumentární seriál sleduje anglický fotbalový klub Sunderland během sezóny 2017–18, který se snaží po sestupu vyhoupnout zpátky do Premier League. (Netflix)

Recenze uživatele borec999 k tomuto seriálu (2)

Dycky Sunderland (2018)

Povinnosť pre každého fanúšika futbalu. A pre fanúšika anglického futbalu dvojitá. Fascinujúci náhľad do fungovania futbalového klubu na vrcholovej úrovni očami manažérov,trénerov,hráčov,funkcionárov, fanúšikov a mnohých ďalších. Perfektne zostrihaný, atraktívne spracovaný, s množstvom emócií, napätia aj futbalových momentov priamo zo zápasov. Osobitnú pozornosť si Dycky Sunderland zaslúži najmä kvôli tomu, že Netflix nešiel cestou spracovať podobný dokument o veľkoklube(Chelsea,United,Liverpool) ale zameral sa na priemerný či skôr až podpriemerný klub. Na prvý pohľad by každý povedal, že to bude nuda ale opak je pravdou a myslím si, že dokument má svoje nezameniteľné čaro najmä vďaka tomu, že nesledujeme sezónu plnú výhier ale boja o záchranu(1.séria), kde sa všetko pomaly rúca, každý jeden bod je vzácny a aj miestami obrovská snaha jednoducho nestačí. Kto hral niekedy futbal, ľahko pochopí. Ešte väčším prekvapením ako 1. séria je, že 100%ne fungovala aj séria druhá a ja osobne by som sa nebránil ani 3.,4, a ďalším. Season Reviewy takejto kvality by som mohol pozerať každý jeden rok. PS pre fans anglického futbalu: Karma Sunderlandu vrátila ich 10 ročné počíňanie v PL kde sa viacmenej každú sezónu iba zachraňovali a viackrát vyviazli takmer zázrakom aj s úrokmi. No aj tak mi ich bolo v konečnom dôsledku ľúto :( 100% ()

Série 3 (2024) (S03)

Nie, že by som konečne úspech Sunderlandu neprial, akosi som ho však nedokázal plne precítiť. Všetko v tejto sérii je totiž veľmi skratkovité, uponáhľané a zjednodušené, stopáž 2 hodín je žalostne málo. Ak by som to bral ako dodatok k 2 sériám, tak fajn. Ak by som nato nahliadal ako na plnohodnotnú sériu, tak je o triedu slabšia než prvé dve. 3* ()