Mob Psycho 100 II (TV seriál)

• Japonsko

Japonsko, 2019, 13x24 min

Předloha:

One (komiks)

Kendži Kawai

Opäť nečakane vtipné, napínavé a parodujúce predošlé dianie. Mob sa vyvíja, čo sa týka jeho vnímania vzťahov. Reigen is tiež uvedomuje zodpovednosť za Moba a dôsledky jeho vlastných rozhodnutí. K dokonalosti niektorým epizódam v druhej sérii chýba väčšie sústredenie na vývoj postáv ako aj rozvoja príbehu a jeho tempa. E01 – E03: 80% E04 Konečne poriadny súper. Výborný Chekhovs gun. Prejavenie charakterov v napätej situácii stimuluje divákovo fandenie postavám. Vyhrotený koniec majúci vplyv na budúce udalosti núti diváka pozrieť si nasledujúcu epizódu. 100% E5 Krutá šikana miešaná s alternatívnou realitou a zmenami osobnosti vyvoláva cez napätie fatálne následky. Perfektne zvládnutá epizóda s nezabudnuteľnými momentami v každej svojej časti. 100% E6 Absencia život ohrozujúcich udalostí zvoľnila nastavené napínavé tempo z minulých epizód a využila ho na osobný rozvoj dvojice hlavných postáv. 80% E7 Hlbšie do povahy a pohnútok jednej z postáv. Emočný záver poteší každého fanúšika. 100% E8 Epizóda sa niesla v uvoľnenom duchu problémov dospievania, avšak šok v závere hneď prepol na inú úroveň. 80% E9 Súboje naplnené hnevom až po okraj, Zaujímavé zvládanie Hydea Jekyllom. Dozvieme sa, že scenáristi s nami pravdepodobne hrajú nečestnú, ale rozumnú hru plnú twistov. Globálne ohrozenie odľahčuje tradičný humor, na ktorý sa skoro zabudlo, no je jedným z hlavných atribútov prvej série. Prenechanie priestoru novým aj málo rozvinutým starým postavám nebudí v divákovi empatiu, ktorú získal detailným skúmaním hŕstky hlavných postáv, no aspoň o akciu je postarané. 80% E10 S prižmúrením oka parádna epizóda, ktorej ide prevažne o súboje. Nájde sa nečakaný, čestný, gurážny a vtipný líder v jednej osobe. Top scéna sa nachádza pri konci pri obrane priateľa a je dôvodom obľúbenosti shounen žánru. 100% E11 Slepý teleportér je nauzaujímavejší badass. Epizóda plná drsnej akcie, upratovania si priorít a jedného vtipného kopu sebaobrany od snáď najobľúbenejšej postavy seriálu. 100% E12 Skôr hodnotové súboje sa nedal zahanbiť ani akciou. Skvelé budovanie atmosféry. 100% E13 Dočkali sme sa uspokojujúceho finále, po ktorom by mohol seriál aj skončiť, no nekončí. Kazilo to množstvo zbytočných scén s postavami, s ktorými divák toho toľko neprežil. 80%(22.9.2019)

Obrovské zlepšení oproti první sezóně, kde se děj prvních pár dílů naprosto vlekl a až na pár světlích momentů byl naprosto irelevantní. Ať už jde o začátek, který se točil okolo Mobovy psyché a jeho nových vztahů ve škole tak o zajímavý vztah Moba a Reigena. Vše bylo zakončeno top tier anime střetem. Jediné co tuto sezónu pro mě shodilo byl trochu moc rychlí rozpat a opětovná náprava vztahu mezi hlavní dvojicí serie, které si zasloužilo alespoň epizodu navíc. A také až příliš klišé anime zakončení, kdy se všichni záporáci otočí na stranu dobra. 8/10(19.6.2019)

• SonGokussj

Přetrpěl jsem to... Pokračování Moba bylo naprosto o ničem. Episoidní díly, kdy se nikdo ničemu nepřiučí, postavy královsky silné v minulé sérii naprosto nepodstatné v této a poslední záporák byl takový djouk, že jsem u toho skoro usínal. V porovnání s těmito "hlavními" jsou veškeré další postavy doslova vedlejší... Sledoval jsem spíše z povinnosti, bylo to víc a víc absurdní. Na druhou stranu se vyřádili v animacích, které jsou (až na poslední díl) zmáklé opravdu dobře. Za mě hluboké zklamání. Upřímně ani nevím, až na poslední snad 2-3 episody, co se tam stalo. Max si pamatuju episodu se silným duchem a v jedné se Mob rozhodl na chvíli skončit. Jinak bílo, pusto, nepamatuju. Nenechalo žádný dopad. Nulový chtíč se na to kdy kouknout znovu. Ani kvůli příběhu, ani kvůli animaci, postavám, ničemu. To se radši podívám podesáté na Ouran nebo Kaibu. Mob thumbsdown 35 %(2.4.2019)

Já nevím, ale mě druhá série bavila o něco víc než ta první. Líbil se mi už první díl téhle série, který mi přišel o něco hlubší a propracovanější, než všechno co jsem zatím (v sérii první) viděl. Tenhle krátký příběh mě hodně zaujal. Pak se mi líbil vývoj postav, fakt, že v určitém okamžiku se náš Mob dokázal vzepřít svému "mistrovi", že začíná konečně nějak intenzivněji projevovat svůj charakter oproti první sérii, kde pro mě byla hlavní postava prostě příliš plochá. Stejně tak si mé sympatie stále více získával Reigen. No a užil jsem si i samotný závěr a závěrečný souboj, kde se toho sice na můj vkus hodně namluvilo, ale také to bylo v určitých okamžicích napínavé a hlavně po grafické stránce docela zajímavé. Tedy já zklamaný nejsem a za mě 6,7/10(22.4.2019)

Druhá séria Mobovi vôbec neškodí ba naopak si dokázala zachocať rovnakú tvár ako predošlá séria ďaka ,čomu seriál pokračuje v rovnakom duchu (doslova) ,vizuále (pozerám sa na teba One Punch Man) a humore. Opening a outro sú na rovnakej úrovni ako u predošlej série ,len menej chytľavé. Ak to mám zhrnúť ,stále je to rovnako podivné anime a to je to hlavné.(31.8.2019)