Reklama

Reklama

Tate no júša no nariagari

(seriál)
  • Japonsko 盾の勇者の成り上がり (více)
Trailer 2
Japonsko, (2019–2025), 25 h 10 min (Minutáž: 24–46 min)

Předloha:

Jusagi Aneko (komiks)

Hudba:

Kevin Penkin

Hrají:

Kaito Išikawa, Asami Seto, Rina Hidaka, Jošicugu Macuoka, Jošitaka Jamaja, Maaja Učida, Sarah Emi Bridcutt, Jutaka Nakano, Hiroki Jasumoto, Jošino Aojama (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Naofumi byl obyčejný dvacetiletý student a otaku, dokud jednou nevzal do ruky tu proklatou knihu... Příběh z fantasy světa o 4 hrdinech, z nichž každý vládne jedním mocným předmětem - mečem, kopím, lukem a štítem, které mají zastavit strašlivé vlny monster, pravidelně se valící na ubohé obyvatele království. Přesně sem byl Naofumi přenesen, aby se stal jedním z vyvolených - hrdinou se štítem. Štít však nedokáže zabíjet monstra, a tak je Naofumi již od začátku považován za toho nejpodřadnějšího z hrdinů a do jeho doprovodu na epickém dobrodružství za nabráním zkušeností se nechce nikdo přidat, kromě jedné mladé a krásné dobrovolnice. Tato dívka však hned první noci Noafumiho okrade o veškerý majetek a ještě ho veřejně obviní, že ji zneuctil! Navíc se ukáže, že je dcerou samotného krále, a tak o jejích slovech nikdo ani na okamžik nepochybuje. Chlapcova reputace nemůže být horší, nyní není brán jen jako podřadný hrdina, ale i jako kriminálník. Ovšem díky tomu, že je jedním z hrdinů, není možné, aby byl vrácen do svého světa, nebo byl zavřen do vězení, dokud nebude poražena poslední vlna monster a pohroma neskončí. Tak je Naofumi odkázán jen na sebe, všichni v království znají jeho údajná provinění a nikdo mu tak nechce nabídnout pomocnou ruku. Štít sám o sobě nedokáže zabíjet monstra a tedy Naofumi tuší, že sám nemá v tomto světě šanci, ovšem nehodlá tu již nikdy nikomu věřit, a tak se nechá zlákat nabídkou zdejšího trhu s otroky... (Jeoffrey)

(více)

Videa (64)

Trailer 2

Recenze (24)

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Anime, u kterého jsou nejsilnější první čtyři epizody, které jsou fakt emocionální nálož. Pak se ale bohužel postupně jaksi rozplizne v sérii nikam nevedoucích akčních dobrodružství, která jsou postupem času čím dál méně zajímavá. Dokud se těží ze situace neprávem očerňovaného hrdiny, je to pořád ještě dostatečně dramatické a poutavé, ale poté, co dojde k jeho očištění, ukáže se určitá nedomyšlenost směřování celého příběhu. Hrdina už jenom leveluje, vztahy se nemají kam vyvíjet a svět kolem něj je očividně jen narychlo nahazovaný. Navíc je kromě hrdinova harému většina vedlejších postav buď nesympatická, nebo jedná úplně nepochopitelně nelogicky (např. královna). Nicméně pořád se něco děje, kresba je velmi povedená a dokoukat se to dá snadno. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Konečně jedno velmi povedené anime fantasy, které ke konci dojelo na předčasné opuštění replikace úvodní negativity a pesimismu. Příběh Naofumiho, nenáviděného hrdiny, který nemá nic zadarmo, je svěží svou zatrpklostí, pohrdáním ctností a zdařile modeluje krutou nespravedlnost života. Budete se s ním vztekat nad nepřejícností okolí, utíkat z míst, kde se o Vás šíří neutuchající pomluvy a prát se s osudem, který Vám narozdíl od ostatních hrdinů dal mnohem podřadnější nástroj k boji. Vskutku mě bavilo nahlížet do pohnutého charakteru nevěřícího antihrdiny a líbilo se mi, že jeho ustálená, ale vzácně se projevující lidskost dostávala konstantní nášup jak od bandy zlosynů v temné uličce. Z tohoto důvodu Naofumiho kyselost a znechucení byla polovinu seriálu věrohodná a vhodně doplněna konstrastujícím pozitivním duem až přespříliš charakterně dokonalé Raphtalie a dětinské Filo. Ke konci zjistíte, že celý děj má i hlubší mytologické kořeny a jsem nadšen sám sebou, že Penkinovu hudbu poznám už z prvních tónů. Tak co je špatně? Cítím se trochu jako kazisvět, ale přál jsem si sledovat utrpení hlavního hrdinu déle. Na můj vkus to grillování nebylo dostatečně dotažené a ve chvílích, kdy se ani to nedělo, tak se neštastně fillerovalo. 2/3 anime máte pocit, že to není jen o naší skupince a i ostatní hrdinové pracují na svém vývoji vzhůru s různorodým posláním, aby na samém závěru se navrátili do arhcetypů spíš podřadnějších a tupějších klíčenek. Následně se začneme spíš soustředit na shounenovské množení schopností, jejich adekvátně nuzné pojmenování a rozléval se ve mně neblahý pocit, že hlavní hrdina je otravně nepřemožitelný. Proč být generický jako jiné konzumnější isekaie? Asi jsem si sám odpověděl. Je to ale pouze na škodu, protože Shield Hero rozhodně mířil k vyšším metám. Co ale není, může být a dalším sériím pravděpodobně příležitost dám. Těsně nedosažené 4* ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Tate no Yuusha no Nariagari je anime typu isekai, kedy sa hlavný hrdina ocitá v novom svete a v ňom musí prežiť, alebo inak povedané prenesený do nového sveta. Siahodlhé komentáre napísali kolegovia a ja vlastne neviem čo si mám Shield herovy myslieť a to hlavne z dôvodu, že niektoré situácie a hlavne dôvody niektorých záporných hrdinov sú zámerne hlúpe až groteskné, ale anime sa v tomto snaží pôsobiť naozaj vážne a tak sa chová v jednotlivých interakciách medzi hrdinami. Jedna scéna všetci neveria Naofumimu (ako to mám vyskloňovať?) a hneď v zapätí ploché postavy, jeho akože silnejších spoločníkov sú odrazu s ním a táto plochosť chovania postáv a to, že tie tam vlastne ani nemusia byť je zbytočným neduhom tohto anime. Špeciálne hlúpa a naivná postava Motoyasu Kitamura mi naozaj liezla na nervy on vlastne bol niečo ako dieťa, ktorého všetci vedeli ovplyvniť podľa toho ako blízko sa pri ňom nachádzali a ostatní hrdinovia hovorili veci raz tak a raz tak. Proste veľa postáv je absolútne v tomto anime zbytočných, až rušivých a celkový obraz o Naofumim je vytvorený absolútne trápne. Za to ženské postavy ako napríklad Raphtalia sú oveľa kvalitnejšie a tým vo veľa situáciách ničia premisu toho, že ženské charaktery v takýchto anime sú len do počtu v tomto prípade sú do počtu všetci "hrdinovia zbraní". Ženské charaktery sú kvalitnejšie ako mužské celkovo. Čo ďalej môžem vytknúť je absencia rozvinutej politiky, kde by sa dali zámery jednotlivých vladárov lepšie vysvetliť, alebo politika medzi jednotlivými kráľovstvami, by do príbehu vnukla to čo tam je potrebné. Inak v konkurencii iných isekai je Shield Hero pozerateľný a bavil ma a teda ho odporúčam, keď budete súhlasiť s neduhmi, ktoré som spomenul a budete akceptovať aj to, že ku koncu dochádza anime dych (kvalita ide jemne dole). ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Štítového hrdinu budem mať vždycky uloženého v pamäti ako seriál, ktorý mal spočiatku obrovský potenciál, no postupne upadol do akejsi nižšej hladiny priemeru. Ono prvé štyri epizódy vyzerali veľmi nádejne - intrigy, klamstvá, podrazy, falošné obvinenia a podobné veci sa v animovaných sériách zo západu zvyčajne veľmi často nevyskytujú, takže som bol spočiatku veľmi nadšený, ale zhruba od nejakej piatej epizódy seriál začal upadať do žánrových stereotypov, pričom už šiesta epizóda ma už utvrdila v tom, akou cestou sa bude film uberať a o kvalitách série som bol teda presvedčený už v tejto chvíli. Chýb sa tu nachádza mnoho, ale nechcem sa zameriavať na každé jedno negatívum, ktorým seriál trpí (ono väčšinou to sú podstatne ľahko zanedbateľné veci, ktoré nemusia mať nijaký zásadný vplyv na plnohodnotný zážitok). Miesto toho však spomeniem môj najzásadnejší problém, ktorým sú postavy. Ono ja si len sťažka dokážem užiť seriál, v ktorom je doslova každá postava (s výnimkou hlavného hrdinu) dement alebo objekt fanservisu. Je okej mať v seriáli zápornú postavu. Je okej mať v seriáli neutrálnu postavu. Je okej mať v seriáli postavu, ktorá tam je len preto, aby vo vás vzbudzovala nenávisť každú epizódu vkuse. A je úplne okej dať do seriálu nejaký ten odľahčujúci prvok (Filo), ktorý vám spríjemní zážitok a na chvíľku vás zobudí počas toho, ako umierate nudou. Ale nič z toho nie je okej, keď žiadna z týchto postáv nemá žiadny hlbší charakter, rozvoj, motív alebo čokoľvek, čo z nej skrátka robí dobre napísanú postavu. O to horšie je, keď žiadny hlbší charakter, rozvoj, čokoľvek, ale hlavne MOTÍV nemá záporák. V takomto prípade považujem scenár za veľký neúspech, keďže ma nedonútil znenávidieť si postavy (alebo skrátka vo mne vyvolať nejakú emóciu, keď sa zobrazia na plátne), ale rovno všetkých autorov. Nemám rád, keď je nejaký seriál alebo akékoľvek iné médium spravené kvôli zisku, ktorý je zároveň najvyššou prioritou pre tvorcu. Uráža to nie len mňa, ale taktiež aj skutočných umelcov, ktorý do svojich diel vkladajú svoje emócie, fantázie a skrátka svoju dušu. Nechcem ten seriál hodnotiť nejako zle, ono epizódy 1-4, 13-15 a 21-25 sa páčili aj mne, ale všetko ostatné je len zbytočná vata, nekvalita, nuda, stereotyp a stále to isté dookola. Neviem ani prečo píšem takto (ne)zaujato, keď je to v rámci možností objektívne stále minimálne priemerný seriál, ale asi to je tým prvotným sklamaním, ktoré nejako nemôžem vypustiť z hlavy. Tak či onak, ak by som mal seriál niekomu odporučiť, tak jedine fanúšikom anime, v ktorom sa hlavný hrdina ocitne v novom svete, kde je OP a nikto mu nesiaha ani po kolená. V porovnaní s bežnými sériami tohto druhu je Shield Hero vynikajúca záležitosť, ktorá sa síce nerovná Re:Zero, ale je možno o úroveň vyššie než adaptácia Overlorda a hravo strčí Sword Art Online a podobné odpadky do kapsy. Kto však hľadá inteligentný politický seriál s prímesou fantasy, ten musí zájsť niekde inde. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tate no Yuusha, nebo-li Povstání hrdiny štítu, mě zaujalo už ze začátku. Dobře, máme tu typickou isekai kostru, kdy je hrdina tajemnou knihou povolán do jiného světa, aby plnil roli hrdiny. Ale to, že se stane na první pohled nepoužitelným hrdinou štítu, nebo že ho celý svět víceméně zavrhne a stane se outsiderem i tam, kde by měl takříkajíc začít znova, je něco, co jsme tu ještě neměli. Není proto divu, že zůstane jako hrdina zahořklý, leč v nitru stále dobrák. První epizody se mi strašně líbily - zejména rozvoj vztahu mezi Naofumim a Raphtaliou. Normálně nemám rád jakýkoliv druh kemonomimi (zvířecích prvků na lidech), ale tady mi to vzhledem k okolnostem vůbec nevadilo. Samozřejmě, jde o harémovku, takže se k Raphtalii později přidá i třeba Filo, nebo Melty, které na první pohled mohou působit jen jako fanservisové postavy, ale mají své opodstatnění v ději a rozhodně nejsou úplně k ničemu. Celkově, postavy si zde člověk snadno oblíbí, či je dokáže z celého cukajícího svalu nenávidět (kdo má rád Malty, je pro mě naprostý sociopat). Od útlumu ve zhruba čtvrtině, pár nudnějším dílům a nástupu nějaké té zapeklitější dějové linky, jsem se už opravdu bavil. Jindy se do dokoukávání anime spíš nutím, nebo je to pro mě rutina, ale tady jsem jel díl za dílem a nechal se překvapovat, napínat a vlastně i dojímat. Tohle anime zkrátka dokázalo navodit všechny druhy emocí a nic, co se v něm událo, nebylo bráno úplně na lehkou váhu. Fantasy svět, který na ničem nestrádal, ani nikde zbytečně nepřebýval, občas dokázal být drsný a nelítostný. Bohužel, důvod, proč byli všichni proti hrdinovi štítu zaujatí, se tu nakonec úplně tak nedozvídáme - vše se váže k nevyřčené minulosti, což je podle mě strašná škoda. Ani tomu nepomohlo poněkud uspěchané tempo v posledních epizodách a otevřený konec. Navzdory všemu nepovedenému musím říct, že za poslední roky jde zcela jistě o jedno z těch nejlepších a nejpropracovanějších isekai anime, jaké jsme tu měli od první série Re: Zero. Jsem zvědavý, jestli nás čeká pokračování. Ale prý je to s přihlédnutím na popularitu pravděpodobné! ()

Galerie (964)

Zajímavosti (1)

  • Herec Jošicugu Macuoka, který v originálním znění dabuje hlas Rena Amakiho, je zároveň dabérem postavy Kirita z anime Sword Art Online (od r. 2012). Tyto dvě postavy jsou napsané skoro totožně a až na pár detailů i vypadají stejně, dokonce se pohybují i vě světě, který funguje na stejném principu (uvěznění ve VR hře). (UncleMorty)

Reklama

Reklama